Jak se uživí režisér?

Od: Datum: 07.07.16 09:39 odpovědí: 1 změna: 09.07.16 09:41

Ahoj, protože nejsem z tohoto oboru a docela mě to zajímá. Jak se uživí režiséři? Tím myslím třeba takové absolventy FAMU a né ty slavná profláklá jména. Někteří úspěšnější natočí film, ale většinou ho dávají na festivalech a z toho jim jdou peníze také nebo ne? A celkově, jak je to s distribucí filmů do kin? Slyšel jsem, že někteří dělají i menší reklamy, aby měli peníze. Pokud by o tom někdo věděl více, tak by mě to docela zajímalo, protože je to pro mě velká neznámá. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.16 09:41

Tak základ, ostatně jako u všech profesí, je mít práci. Bez práce nejsou... finance. A určitě je dost režisérů, kteří jsou v podstatě nuceni brát takřka cokoliv, aby se uživili v tom našem malém CZ rybníku.

V jednom rozhovoru režisér Jiří Svoboda na otázku, jaký je plat režiséra, odpověděl:

Režisér nemá plat, neboť není zaměstnancem. Má honorář za vytvoření filmu. Honorář je dnes smluvní, tzn. že záleží na dohodě s producentem a na tom, jak velmi chcete nějakou látku natočit a jak o to stojí producent. U nás se honorář režiséra za hraný celovečerní film pohybuje v rozpětí 230 - 600 tisíc. Je třeba tento honorář rozpočítat na zhruba dva roky, které na filmu pracujete a uvažovat o tom, že pak třeba dva tři roky netočíte nic.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.