Zbroják na kuši

Od: Datum: 05.07.16 15:50 odpovědí: 4 změna: 05.07.16 19:01

Zdravím
Zajímalo by mě zda na tyto uvedené kuše musím mít zbrojní průkaz nebo zda si je můžu pořídit když už mám dávno 18 let.
Použití pouze pro osobní účely na vlastním pozemku
http://www.outfit4events.cz/c…sochou/?_fid=ehar#section-ask
http://www.trapper.cz/kuse-150-lbs-drevo/
Díky za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.16 16:28
avatar

ne.. žádný zbroják nepotřebuješ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.07.16 16:31
avatar
Zde ( http://www.lukyasipy.cz/je-luk-zbran/ )se píše: Střelná zbraň je dle zákona o zbraních (č. 119/2002 Sb.) definována jako „zbraň, u které je funkce odvozena od okamžitého uvolnění energie při výstřelu, zkonstruovaná pro požadovaný účinek na definovanou vzdálenost.“ Luky a kuše (s napínací sílou nad 150 N, tedy 33,7 lbs; 1 lb = 4,448217 N) jsou řazeny mezi zbraně kategorie D.
Držení takových luků a kuší je podmíněno plnoletostí. Dle § 15, čl. 1) zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo nosit fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům.
Luk do síly tahu 33,7lbs je tedy běžným sportovním náčiním a jeho užívání zákon o zbraních neupravuje. Pokud je síla tahu nad uvedenou hodnotu, je třeba do zákona nahlédnout a dozvědět se více: co držitel takového luku nesmí, popřípadě musí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 16:34
avatar

Kuše je zbraň kategorie D, tedy nepodléhající registraci. Volně prodejná tedy od 18 let. Problém by byl jedině při nákupu ze zahraničí, protože jednotlivé země mají své předpisy a vývoz kuší je od určité síly zakázán.

Zákon o zbraních.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maricz
Datum: 05.07.16 19:01

děkuji za odpověďi :)

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.