Těhotenství, manželova nevěra, rozvod?

Od: Datum: 06.07.16 21:23 odpovědí: 31 změna: 09.07.16 22:09
Ani nevím jak to popsat, zjistila jsem to včera, respektive můj šestiletý syn, koupili jsme takový ten tablet, který chtěl nějaké to přihlášení přes nějaké ID, a protože syn nemá telefon a tudíž ani to ID, přihlásil se tam na něj manžel, ten tablet a jeho telefon byl propojeny a když někdo používal telefon jeho značky tak se to ukázalo i v tom tabletu jako sms. A tak asi třetí den, co syn používal tablet se kouknul na to co mu tam stále bliká, pak běžel za mnou s tím že proč tam má takové dost explicitní fotografie. Zkrátka si vyměnovali své obsažené fotky s asi 20 letou slečnou! Manželovi je 46! Ten tablet jsem si pak půjčila a projela všechny smsky z čehož jsem zjistila že se domlouvali na oslavu svého 2 leteho výročí. Nejdřív jsem tam chtěla jít ale pak jsem si řekla že by to bylo v mém věku a pokročilém těhotenství trapné. Mají to slavit dnes v 8 v jedné restauraci v Praze. No stále nevím.. Ale co je na tom nejhorší je, že jsem se projevila jak histerka před synem a začala vykládat jakej je tatínek hajzl a úchyl. Než jsem se stačila uklidnit přišel za mnou syn a řekl:"už se s tím uchylackym hajzlem nebudeme bavit" nebo "neboj maminko já už ho taky nenávidím" Bylo mi líto že to takhle odnesl. Je to pár hodin co to vím a zatím jsem mu i projela i maily. Upřímně ale nevím co ta slečna vidí na tak starém pánovi proti ní a pak snad není normální aby 46 letej chlap měl něco s holcinou co může být jeho dcera. A já jsem v 7 měsíci těhotenství a přemýšlím o rozvodu 2. Dá se s tímhle vůbec něco dělat? Taky mě teď mrzí že syn o svém tátovi teď mluví jen jako o hajzlovi kterého nesnáší a už s ním nepromluví. Měla bych tam za nimi vyrazit? Nebo zavolat manželovi a říct mu ze to vím? Celé těhotenství jsem striktně nepil a a teď jsem zvládla skoro láhev vína.
doplněno 06.07.16 21:27: Omlouvám se píšu asi už dost zmateně, zjistila jsem to dnes ale včera už tam byly smsky.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.16 21:42
avatar

Vyspěte se na to a řešte to s manželem v klidu doma a až budete střízlivá. Nezatahujte do problémů svého syna, nepomlouvejte před ním jeho tátu a nešmejděte manželovi v mejlech. Toto chování neodpovídá dospělé ženě. Nic ve zlém, nesoudím Vás, jen jsem napsala svůj názor.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.07.16 21:45
avatar

Řešení vám neporadím, ale tím, že jste četla manželovu poštu jste se dopustila trestného činu porušování tajemství dopravovaných zpráv dle § 239 tr. zákona, dejte si pozor na to něž informace použijete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 21:47
avatar

Lindo, především se uklidněte a hlavně přestaňte pít. Rozhodila jste synka, protože jste se neuměla ovládnout - to chcete poškodit i své nenarozené dítě?

Manželovi nevolejte, nebo napácháte ještě víc škod. Nejdřív se co nejlíp vyspěte a ráno, s jasnou hlavou, zapojte všechny zbylé mozkové buňky a začněte si pomalu promýšlet svůj život bez manžela. Kde budete bydlet? Kdo vás bude na mateřské živit? Jak napravíte obraz otce v očích syna? Jak si rozdělíte majetek? Až budete mít tyto a další důležité otázky pro sebe zodpovězené, začněte konat - odstěhujte se, rozveďte se, zařiďte si nový život.

Nebo na to prostě zapomeňte a dělejte jakoby nic, i to je cesta.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.07.16 21:49

Ahoj. Lindo. (snad nevadí to tykání, ale v téhle situaci to asi bude lepší)

Potřebuješ teď v těhotenství klid. Pořád je to i tvoje dítě a na dětech záleží hodně. Jsou prázdniny, tak zauvažuj návštěvu svých rodičů i s klukem. Až se trošku zklidníš, uvažoval bych nad různými kroky a možná bys to mohla probrat s mámou. Rodiče mají často dobré rady. Já ve 32 letech se taky občas musím poradit. Nicméně bude to asi bolet, ale budeš muset manžela stejně konfrontovat. Nechal bych ho se rozhodnout. Nebo druhá možnost, rozhodneš ty. Záleží taky co u ní hledal. Nebo si zkuste promluvit, ale ikdyž to zabolí, asi už tě nemiluje a žije s tebou jenom ze zvyku. Nebo se třeba ho na to zeptat, proč nebo co ho k tomu vedlo. Já osobně se myslím, že prostě chytl druhý dech. Žiju s o 14 let mladší přítelkyní, ale věk bereme oba dva jako pouze číslo. Zbytek nám třeba klape. Mě samozřejmě všichni závidí a žárlí, ale my to bereme tak, že je to náš vztah a my si to uděláme takový jaký chceme. Pořád je muž a žena a nějaký důvod, proč dokonce už dva roky spolu jsou. Co se změnilo ve vašem vztahu před dvěma rokama? Zkus si vzpomenout a třeba tě to i navede, co se mohlo stát. Ale stejně to chce řešit s klidnou hlavou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 21:58
avatar

- to se mi snad jenom zdá - paní je v průseru a vy tady řešíte, že čte manželovy SMS-ky.

Pokud nelže, tak to navíc zjistila náhodou a prostřednictvím syna, takže nikde nešmejdila. Chtěla bych vidět ženskou, která by nekoukla do manželových věcí, kdyby měla podezření na nevěru ! Podle mne taková ženská prostě neexistuje - pokud je tedy normální a ne nějaká "do větru" - ale i ta se koukne.

Paní nezbývá nic jiného, nežli si promluvit s manželem doma - ne na veřejnosti - a hlavně se snažit, aby neublížila dítěti . Jinak je to tedy situace na "ho... ". Snad by mohla pomoct rodina.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 06.07.16 22:08
avatar

Ono není od věci vědět kam až se dá beztrestně zajít. Trestný či již není zase taková legrace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 12:40
avatar

Uprimne, ale vidim to stejne jako Culda.. Pani ma problem jako prase a vy resite,ze mu cte sms? *ee*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 06.07.16 22:10
avatar

Vůbec se nedivím, že jste projela sms a mejly. Vy máte ten nejintimnější vztah jako manželé a proto není důvod jeden před druhým něco skrývat.

Pokud mají mezi sebou takový velký věkový rozdíl, je možné, že se znají z práce, občas jdou na kafe. Ještě to neznamená, že spolu mají sex. Nevím tedy, co bylo v sms a v mejlech, ale možná se jen manžel naparuje před mladou.

Vy jste těhotná a chápu, že Vás to velice ranilo a že se Vám možná udělalo špatně. Zavolala bych manželovi, že je mně špatně a doma to s ním probrala, pokud to zvládnete, ale asi moc ne, vzhledem k Vašemu stavu. Ale žádná kaše se nejí tak horká, jak se uvaří. Možná to není takové, jak to na první pohled vypadá. Držte se a doufejte v to lepší. Pokud si promluvíte, tak se dozvíte, jak to je všechno je. Musíte to řešit Vy dva. Jinak nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 22:12

Lindo, opravdu to chce klid a zbytecne se nerozrusovat, aby jste zbytecne neublizila i svemu nenarozenemu diteti. Jak uz nekdo vyse napsal, chce si to vse nejdrive rozmyslet, zda dokazete manzelovi odpustit. Pokud ne, tak az na to budete dost silna, tak ho opustte. Kdyz by jsi mu dokazala odpustit, tak si s nim o tom urcite promluv a dej mu najevo, ze si ho budes hlidat, vubec mu nerikej, jak jsi na to prisla. Pokud bude rozumnej a nebude chtit trhat rodinu, tak s vami zustane. Drz se

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 22:26
avatar

Já jsem technický antitalent přes počítače. Ale to co jste napsala mi nedává smysl. Nebo jste již tak ovíněná, že píšete něco jiného a něco jiného myslíte.

Píšete, že syn nemá telefon, tak se na tablet přihlásil manžel. Syn používal tablet tři dny. Synovi šest let. Máte takového syna experta, že ten pracuje s tabletem a docela sám? Vy ho při tom nekontrolujete? A vůbec, je to zdravé, aby tak malé dítě trávilo svůj čas před blikající obrazovkou?

Která těhotná máma vypije láhev vína a ještě k tomu má doma šestileté dítě. Ženská, na Vás poslat policajty, nebo sociálku. Že jste přišla manželovi na nevěru vůbec neomlouvá.

Pokud to není prázdninová povídka.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.16 10:04
avatar

@pohanka - sama přiznáváte, že jste technický antitalent, pak chápu, proč píšete to, co píšete a nerozumím tomu, proč píšete pochybnosti o něčem, čemu nerozumíte?

Ten tablet je prostě sesynchronizovaný s manželovým telefonem. Tady manžel udělal velkou chybu a zřejmě mu vůbec nedošlo, že tím může sesynchronizovat i poštu.

Divila byste se, jak jsou v dnešní době děti technicky zdatné a jak to umí již v ranném věku s počítači a telefony. Hrál hru a přišla zpráva, na kterou tablet upozornil. Na to 6ti leté dítě nepotřebuje být nijak nadprůměrně inteligentní.

Paní vůbec nepíše o tom, že by syn používat teblet 3 dny v kuse. Proč by v 6ti letech nemohl hrát hodinu denně nějakou hru? A že by u něj někdo celou tu hodinu seděl? A to jako proč?

Sáhnout v takové chvíli po alkoholu je nešťastné, to uznávám. Ale dozvědět se takovým způsobem o nevěře manžela a ještě v těhotenství, to musí být od života opravdu velká rána a každý není silná osobnost.

Lindo, musíte se sebrat a začít uvažovat racionálně. Není to jen Váš život, jste zodpovědná i za život svých dětí. Nejste ani první a ani poslední a Váš manžel není poslední chlap na zemi, abyste si od něj musela nechat vše líbit za každou cenu a trápila se po zbytek života.

Manžela budete muset konfrontovat a uvidíte, jak se k tomu bude stavět on. Pokud bude chtít odejít, pak se budete muset domluvit, pokud bude stát o odpuštění a Vy mu budete chtít odpustit, pak to bude chtít z jeho strany radikální řešení a okamžité přerušení kontaktů s onou mladou dámou. Ani ona nemusí být ani první a ani poslední, v jeho posteli..


doplněno 07.07.16 10:42:

Tak ono ťupnout na blikající ikonku je přece to nejmenší. Děti si umí hru na tabletu i spustit. Adresář s sms se otevře stejným způsobem. Synovec od 4 let umí např. podle fotky najít v telefonu kontakt na babičku a vytočit její tel. číslo... Věřím, že má teď tazatelka úplně jiné starosti..


doplněno 07.07.16 11:06:

Ano, očividně rodiče nebyli technicky dost zdatní a hlavně otec situaci dost podcenil. Žili v dobré víře, že je vše nastaveno dobře a kdyby otec neposílál ony fotografie, tak by i bylo.

Samozřejmě, že je špatně to, co se stalo a za chybu teď zaplatí celá rodina. I když, říká se, že vše zlé, je k něčemu dobré.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 07.07.16 10:35
avatar

No syn se na ty fotografie dostal, ne že by přiběhl za matkou, co mu to tam bliká. Přišel se zeptat, proč tam má takové explicitní fotografie /já sama jsem toto slovo - význam neznala/. Tři dny si hraje na tabletu a umí otevřít SMS? To mi na tom nesedí.

Stejně se tazatelka k žádné reakci ještě nevyjádřila, mohla Vám ostatním poděkovat za účast a rady, a mě mohla vyvracet pochybnosti, nebo se alespoň zdravě naštvat, že pochybuji. Je ale zase možné, že doma řeší s manželem tuto situaci a není jí dobře... uvidíme.


doplněno 07.07.16 10:43:

Počítače by měly být zabezpečeny, aby se děti nedostaly na nějaké porno stránky, a jak vidíte, tak ani tento tablet nebyl přizpůsobený a bezpečný pro 6.ti leté dítě. Když tam našel obnažené fotky táty a jeho mladé milenky. Ano, psala jsem, že po technické stránce tomu nerozumím, ale rozumím tomu, že když dám dítěti do ruky takovou hračku, tak přístroj nastavím tak, aby se toto nestalo. A je evidentní, že selhal jak otec, tak matka, protože tam nebyla žádná rodičovská kontrola. Kdyby matka tablet kontrolovala po dobu, co si s ním syn hraje, tak by syn nepřišel na ty šokující obrázky.


doplněno 07.07.16 13:23:

Děkuji všem za vysvětlení, jak nám tady vyrůstá nová generace počítačově zdatných potomků.

Ale přibíjet tak malé děti k telefonům tabletům, počítačům není dobré, proto si myslím, že ta škola dělá chybu. My to neovlivníme, vím, že se říká, pokrok se nezastaví. Ale jako dospělí nebudou šťastnější, spíše závislejší.

Každopádně paní Linda se zařadí do armády nefungujících anebo rozvedených manželství. Zde je vidět, že ani manželství z rozumu v pokročilejším věku, štěstí nemusí přinést. A pokud vydrží, ta jizva tam zůstane.

S čím zcela na 100% souhlasím, nestojí to již za nic, slušně řečeno. A ty druhé vztahy ještě zamíň. Člověk člověku vlkem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 11:58

Pohanko. moji vnuci si hrají s tabletem od svých 3 let. Těm "malým" dětem dáš nový tablet do ruky a ony ho už za dvě hodinky umí velice slušně ovládat. To, co já se pracně učím *zed*, mají děti snad vrozené ;). Naši kluci si také hrají na tabletu a nikdo je po celou dobu nekontroluje. Umí si ve 4 letech sami leccos stáhnout a nainstalovat, leckdy opravdu žasnu. Domnívám se, že časem, když budou chtít, tak budou natolik chytří, že dokážou obejít i různé zákazy na určité stránky. Ale v uvedeném případě se to dítě nedostalo na žádné hanbaté stránky. Prostě pípla zpráva a kluk to rozklikl, to se stát opravdu může. A opravdu se může stát, že si to táta vůbec neuvědomil. K tomu alkoholu...no, já kamenem nehodím, protože tazatelku chápu. Byl to pro ní šok. Že se neudržela v komentování situace před synem - hmm, po bitvě každý generál. Je těhotná, hormony s ní mávají na všechny strany a k tomu ještě nevěra. Každý jsme jiný, někdo dokáže zachovat chladnou hlavu (jak já takovým lidem závidím), jiní jednají hned. Co poradit? Nic. Nikdo z nás není v její kůži, nikdo z nás nemáme její pocity. Prostě jak napsala Culda. Je to celé na hov..no !

Ohodnoceno: 2x
 
Od: uska®
Datum: 07.07.16 12:48

Pohanko, když mi techniku moc neovládame, netýka se to nynější generace dětí. Můj vnuk mi píše mejlíky, pouze tiskacím písmem a to je mu 4,5 roku ! Znám jednu základní školu, která bude mít od příštího roku v první třídě tablety, zakoupí je škola. Takže není důvodu 6ti leté dítko konkrolovat, ale je důležité zablokovat nechtěné stránky. No holt, dnešní děti už nedoženeme. S tím se Pohanko smiřte.


doplněno 09.07.16 19:30:

To co popisujete, tak to vše děláme výlety, řádění venku po stromech, plavání, turistika, lyžování atd, jen hrady je netáhnou, což se nedivím. Pohanko, tablet není jen na hraní, ale i na výuku a když si pohlídáte strávený čas u tabletu, jsou předem daná určitá pravidla, nevzniká závislost. To jako byste sebrala dítěti knížku neboť denně číst nesmí. Ale vím, že do první třídy nepůjde jako neandrtálec, což by jeho vrstevníci nepochopili a byl by vystaven posměchu, že neví ma co je tablet.


doplněno 09.07.16 19:36:

Další velké plus ovládání tabletu malými dětmi. Často s nimi jezdím autem a je velmi nepříjemné pokud se hádají, pošťuchují, prostě se nudí. Pustí si pohádku na tabletu , já od volantu za jízdy jej obluhovat nemohu. A je pohoda a klídek, všichni jsme spokojeni.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.16 17:40
avatar

Sebod, Uska atd. - mám tříletého vnuka /zřejmě velmi opožděného/, nejde přece, aby si od tak útlého věku hrál s tabletem, telefon tak na chvilku- kouknout na fotky, nebo prezentaci, kde je rodina, ale jinak pryč z ruky.

Zde se zakládá na závislost. To je jako s kouřením, alkoholem, drogami, čím dříve to všechno zkusí, tím více a dříve se organismus stává závislejší, více se vše zafixuje.

Podle mne je blbá doba, místo toho, aby děti řádily venku, běhaly a lezly po stromech, jezdilo se na výlety, sportovaly, tak se jim naservírují virtuální požitky.

Asi jsem v tomhle přísnější a jak správně píšete, jiná generace.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.07.16 21:53

pohanko. Já jsem na tom jako Uska. Kluci jsou hodně moc venku (jsme většinou v lese, nebo teď v létě na koupališti i když není třeba tak krásný počasí jako teď). Když chodí do školky, tak hned ze školky jdou do 6ti dovečera ven. Teď o prázdninách jsou venku minimálně 6 hodin. Spíš ale víc, protože se někdy domů vracíme po deváté večer. Víkendy jsme někde venku pořád. Výlety, plavání, lezení po horách, spaní pod širákem atd... Oba kluci jsou více než aktivní a pohybově jsou na tom moc dobře. Takže je musíme venku "utahat". Ale přesně: ráno se budí kolem šesté, vezmou si tablet a hodinku nám dají ještě pokoj. Večer to samé. Chystá se večeře, kluci si jdou na tablet. Také jsem kdysi byla odpůrce, ale když je vidím, co se všechno dokáží sami na tabletu naučit, tak žasnu. Pochopitelně je špatně, když ráno dostane dítě tablet do ruky a večer se mu musí s řevem vzít. Ale hodinku, hodinku a půl - nevidím v tom problém. A já nejsem až tak jiná generace. Bude mi šedesát...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.16 22:09
avatar

Děvčata, tak to jsem někde zamrzla. Mám také 6 # *plac*.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: sk
Datum: 06.07.16 22:44
Já bych tam na ně naopak nastoupila a přivezla mu kufr s věcmi a upozorněním, že už u nás nebydlí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 06:24
avatar

Od manžela to hezké není a nebudu se ho v žádném případě zastávat. Ale on kope na dvou frontách. S milenkou se schází už 2 roky, mezitím stihl i Vás přivést do jiného stavu. Co vlastně chce? Pokud se s Vámi chce rozvést a žít s ní, přece by do toho nenaplánoval druhé dítě. To by byl hloupý. Tak nevím, o co mu jde? Jenom o pobavení?

Ovšem - na druhou stranu, jste asi pořádná hysterka. Před 6 letým dítětem se nedokážete ovládat a ječíte, že tatínek je hajzl a úchyl. A pak se divíte, když dítě tato Vaše slova používá /nechápe ale, proč/ a tvrdí, že otce, který mu nic neudělal, nenávidí. A kdo mu to vložil do jeho úst? Pokud jste zvyklá řešit své problémy tímto způsobem před dítětem, jednou se i Vy dočkáte od něj podobných slov. Pokud v tom žije, začne to považovat za normální.

Ať je v rodině cokoliv, dítě byste do toho nikdy zatahovat neměla. To je zhovadilost.

A láhev vína v těhotenství? Jste nezodpovědná. Také se může stát, že zůstanete sama se starším chlapcem a malým pitomečkem. Nepřála bych Vám to, ale vinu byste pak mohla dávat jen sama sobě. On alkohol má na vyvíjející se plod velice špatné následky. Zvláště na jeho mozeček. Pokud nebude něco v pořádku, můžete si za to sama.

Zůstala bych slušná a rozumná, bez chlastu a vulgarismů. A s manželem si o všem popovídala. Až bude synek spát, aby zase nebyl svědkem. Buď se vše urovná, nebo ne. Je to smutné, co napíšu, ale nebyla byste jediná, komu manžel zahnul.

Chovat se jako slušný člověk - prostě se ho zeptat, že všechno víte a jak si ten život představuje dál. A podle toho se zařídit. Neničit sebe i plod alkoholem, netahat do toho dítě. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: coco
Datum: 07.07.16 07:20

Je to nejake nesmyslne, tablet se da pouzivat i bez telefonu a pokud mel byt pro maleho syna, tak prihlaseni/otevreni je vetsinou zcela jednoduche dotykovym zpusobem - prejede prstem od zamecku nekterym smerem podle navodu... Zpravy jako SMS a emaily lze cist jen po zaheslovanem nastaveni postovniho klienta a propojenim se soukromym mobilem, coz by musel manzel provest vedome. Nabizi se otazka proc - s jakym umyslem by to delal?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 07:51
avatar

Také se mi nechce věřit, že by byl manžel, který navíc zahýbá, tak pitomý, aby si svou soukromou poštu nezabezpečil. Asi jste se do jeho pošty dostala jiným způsobem, než který popisujete. Ale když jste si dokázala vymyslet tohle, tak může být vymyšlený celý příběh, nebo to bude úplně jinak. Sex mu zřejmě nechybí, když jste s ním těhotná. Jestli teda opravdu v sedmém měsíci jste. Synovi je šest let a pronese větu kterou popisujete? Úchylácký hajzl *sok*, vždyť nemůže ani znát význam těch slov. Netvrdím že jste si vymyslela všechno, něco pravda bude, ale bude to úplně jinak. Jestli jste zjistila že Vám manžel zahýbá, a ani těhotná nejste, tak bych na tu jejich schůzku asi šla. A když to vezmu kolem a kolem, tak bych tam šla tím spíše, kdybych těhotná byla. Žádné scény bych nedělala, jen bych k nim přišla a zeptala se, jestli si mohu přisednout. Pak bych se zachovala podle situace. Ale jestli bych to opravdu udělala, kdyby se mi stalo něco podobného to nevím, protože se mi to nestalo. Já si myslím, že v tomhle se každý stejně pak zachová podle své nátury a stejně žádnou radu neposlechne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 09:59
avatar

To, jak mluví šestiletý kluk o svém otci je vaše vina, a podle mě je to od vás přinejmenším stejná prasárna, jako manželova nevěra. Co stejná, větší. Ten kluk za nic nemůže. TOHLE dejte do pořádku, pokud už není pozdě. To by měla být vaše priorita (samozřejmě po tom, co přestanete v 7. měsíci pít - to mimčo taky za nic nemůže). Měla jste to řešit s manželem, ne se synem.

46letý chlap a 20letá slečna? Ten věkový rozdíl mi nepřipadá až tak nepřijatelný. Co je na tom úchylného? Mnohem úchylnější by bylo, kdyby si narazil starou bábu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: teksa
Datum: 07.07.16 11:03

Co Vam pripada je jedno, nastesti na to je pravidlo:D

http://www.urbandictionary.com/define.php?term=Standard%20Creepiness%20Rule

46/2 + 7 = 30 a vic! :p

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.07.16 11:45
Děkuju všem za názory a náhled. Nevěděla jsem, že se na ty dotazy odpovídá v takové rychlosti. Přečetla jsem to až teď. Předtím jsem ovšem řešila s manželem jeho za lety a čím dál tím víc uvažuji o rozvodu. On ani nezapiral a bylo mu jedno ze to vím. Jen na mě sprostě řval, že do toho tahám kluka ale to on to objevil. Asi jsem to tedy přehnala ale jsem přecitlivěla tohle těhotenství vůbec nezvládám dobře taky je mi 40. Ale on mi na rovinu přiznal že s tou slečnou chodí jen protože se mnou nic není že jsem přibrala a náš vztah je už o ničem ale že rozvod nepřichází v úvahu že jsme rodiče. Tak jsme na sebe celkem dlouho řvali až nakonec se uklidnil a taky mi navrhl že si můžu někoho najít a spolu budeme vycházet jako normální manželé kvůli dětem. Do teď to vstřebávam nejradši bych si teď sbalila a odešla ale bohužel on je ten kdo má práci, která nás živí. A k tomu tabletu pokud to je Imessage tak se to zobrazí vždycky pokud je to sms tak se to zobrazí pokud jsou ty dva telefony na stejné wifi nebo tak a oni si psali ty imessage. No manžela to nenapadlo. A já Teda syna u tabletu fakt nehledám když se nudí tak si ho vezme zpravidla ráno vstává kolem 5 hodiny tak si s tim tak do 6 do půl sedmé hraje a pak má samozřejmě jiný program. Jinak ano jsem hystericka bohužel mám i Bordeline, ale snad ne nějak výraznou. K doktorovi s tím nechodím.
Od: uska®
Datum: 07.07.16 12:38

Lindo, vy zatím pouze uvažujete o rozvodu z důvodu, že vás manžel živí? Hmm. on vás bude živit i po rozvodu a pokud máte nyní o nějakou kačku více, tak vám ty peníze nestojí za soužití s člověkem, který vás nechce. Nemáte rodiče, kteří by vás na přechodnou dobu vzali k sobě, již od zítřka? Rozvod je na dlouhé lokty, ale vyměřit výživné na vás i syna by snad bylo rychlejší, ovšem nemám v tomto praxi.

Teď je na tatínkovi, aby synovi vysvětlil, proč se rozcházíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 12:42
Ano se synem to byla trošku chyba. Píšu trošku, jelikož s ohledem na Vaše těhotenství je pochopitelné, že takové zjištění s Vámi řádně zamávalo. Jste ve stavu kdy právem očekáváte jisté zázemí, oporu a jistotu.
Na druhou stranu by bylo na místě aby jste si se synem promluvila. Pokusila se mu vše vysvětlit způsobem přiměřeným jeho věku. Pokud mu to bude vysvětlovat otec, bude z toho jenom zmatek v jeho hlavě.
Řešení máte mnohé. Osobně zastávám názor, že někdy je pro dítě lepší rozvod a střídání dvou milujících rodičů včetně jejich nových partnerů, než sledování stálého napětí mezi rodiči.
Nesnažte se najít viníka, stalo se... Váš muž se bude snažit vždy si najít omluvu. Budou z toho jen další zbytečné hádky. Snažte se najít rozumné řešení. Já osobně zůstávat spolu kvůli dětem nepovažuji za to nejrozumnější. Děti to stejně budou cítit na každém kroku. A Vy budete neskutečně trpět.
Ona je to krásná představa hlavně pro Vašeho muže. Domácnost se 100% servisem, vyprání, na vaření, uklizeno, děti obstarání. Jo můžete si najít někoho...a kdy jako? S tak malým prckem? To může říct jen někdo kdo se o malé dítě nestaral.
To už mně přijde o pravděpodobnější, že najdete muže se zájmem o rodinu co s Vámi bude žít. Bude Vám oporou, a bude Vám pomáhat s dětmi.
Ale to vše je jen můj názor. Každopádně přeji hodně štěstí, správnou volbu. Držím palce ať najdete někoho kdo Vám pomůže na Vaší nelehké cestě.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.07.16 14:29
avatar

No, tak tady je to více než jasné. Není co zachraňovat, není důvod proč dál setrvávat v tomto manželství a pokud nebydlíte v domě, který by šel rozdělit na dvě samostatné bytové jednotky, je čas vzít nohy na ramena. Nebudete ani první a ani poslední matka samoživitelka.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: maky®
Datum: 07.07.16 13:57
avatar

dobrý den, nebudu vás ani kritizovat, ani nic radit, protože fakt nevím, človek je někdy v takové životní situaci, že je z toho v šoku, někdy naprosto nevidí východisko. Přeji vám nalezení harmonického řešení vašeho problému...nemáím pro vás žádnou radu, jenom, abyste nejednala unáhleně, ale to se snadno řekne a hůř dělá...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 16:05
Teď již se situace celkem uklidnila. Manžel se začal omlouvat a slibovat, že to skončí, že se jen nudil a byl "chudáček" svedenej. Nedokážu to jen tak přejít. On je starej dost na to aby si to uvědomil. Tak si asi sbalim věci a půjdu na chvilku k rodičům. Ten rozvod ještě asi budu promyslet ale je to strašně těžké jsme spolu 12 let.
Od: maky®
Datum: 07.07.16 18:44
avatar

jak to pročítám, váš manžel není starý, naopak, například mám kamaráda je mu sedmdesát a starý mi teda ješte nepřipadá sportuje a má plno koníčků, kde která ženská by o neho mela zájem,

Jsem si všimla, čím starší chlap, tím víc ho zajímají mladščí a malší devčata, připadá mi, že na ně zírají takovým způsobem, jako by ješte nikdy v životě neviděli člověka, nevím však, proč se v takovém věku takto chovají.

Já se chtela rozvádet po 40ti letech, ale pak se to docela urovnalo...držte se, už kvůli tomu malému ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 18:59
avatar
V případě, že to není další prázdninový příběh (o čemž nejsem přesvědčen), tak ve vašem vztahu něco hodně nefunguje už delší čas.Píšete "...respektive můj šestiletý syn". Dlouhodobě milující manželka by jistě napsala "náš šestiletý syn"...Připojování tabletu přes jiný účet nechápu, stačí se přihlásit k domácí wi-fi přístupovým heslem a ke stahování her použít jakýkoli jiný, soukromým nezatížený, e-mail. V opačném případě by váš manžel musel být nejen starý pán, ale starý pán s Alzheimerem ve stádiu těžké demence, se kterým by si žádná dvacítka ani nevytřela svůj pevný zadeček. Vaše divočina, že je táta hajzl a úchyl, ta také o něčem svědčí. Synův kategorický imperativ je jak vystřižen z vašich myšlenek (textu). A ta vypitá láhev vína, mno, jako kolize budiž. I když je to otřepané. A tak by se dalo pokračovat..Celkově to působí tak, že částečně smyšlený (může mít i nějaký reálný podklad) dotaz psala ještě nezralá mladá žena, potažmo slečna, kterou zajímají reakce okolí na hypotetické rozbití manželství, ve kterém hraje vedlejší (ale zdůrazňovanou) roli těhotná manželka a hlavní roli zralý muž...
Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.