Pár otázek týkajících se práva

Od: Datum: 06.07.16 18:41 odpovědí: 3 změna: 06.07.16 19:35

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je možné někoho zastupovat u soudu, v podstatě v roli právníka. Řekněme, že někdo ze známých něco vyvede a vy jakožto člověk znalý zákona mu chcete pomoct a nějakým způsobem ho zastupovat a obhájit to, že má pravdu on a takřka rozmetat druhou stranu všemi možnými paragrafy a důkazy.
A další věc - jedete někde po městě a vidíte člověka, co stojí na přechodu a sedí v autě, co s tím jako běžná osoba můžete udělat? Hádám, že většina z vás na tuto otázku odpoví, že se s tím nedá udělat nic, ale já si myslím, že "nic" není řešení a že tohle by se mělo nějakým způsobem řešit.
Celý dotaz je myšlen čistě teoreticky, takže ho berte s rezervou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.16 18:57
avatar

Ano, lze se nechat zastupovat kteroukoli plnoletou osobou. Tato osoba musí mít od zastupovaného písemnou plnou moc.

Člověk, který stojí na přechodu a zároveň sedí v autě - asi bych si myslel, že mám halucinace, když ho vidím 2x. Pokud se jedná o auto, stojící na přechodu, tak se dá řidič buď slušně upozornit nebo zavolat policii. Obojí se obvykle mine účinkem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ys
Datum: 06.07.16 19:23

Bylo to myšleno tak, že auto stojí na přechodu a řidič sedí uvnitř toho vozidla - špatně jsem se vyjádřil, omlouvám se.
A jinak k tomu zastupování, je možné toto udělat bez plné moci? V podstatě něco jako to má tato společnost ( http://www.obhajobaridicu.cz/), mám takový pocit, že zastupují řidiče a řeší za ně jejich přestupky, aby z toho pro řidiče byl, co nejmenší možný trest. Jak to mají takové společnosti řešené?

Datum: 06.07.16 19:35

Plná moc je nutná vždy (i u služby, na kterou odkazujete). Podrobnější info např. zde http://www.rodinausoudu.cz/mo…it-jinou-osobou-nez-advokatem

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.