Výše platu - absolvent

Od: Datum: 06.07.16 18:13 odpovědí: 2 změna: 06.07.16 18:36

Ahoj, hledám svoji první práci a nevím o jaký plat bych si měl říct. Jedná se o práci v kvalitě, konkrétně jde o měření na 3D měřícím stroji, 2 směny, není to v Praze. Já mam maturitu - obor strojní mechanik, potom jsem byl 3 roky na VŠ, ale nedodělal jsem jí, oni chtějí SŠ vzdělání a byl tam ještě požadavek na praxi ve strojařské firmě, nebylo napsáno např 2roky.. U inzerátu bylo napsáno 20 000 Kč, jenže praxi nemám, jen jsme to dělali ve škole, takže se ptám abych nechtěl moc a vypadal jako debil anebo zbytečně málo, díky Firefox.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 06.07.16 18:15

Asi bych řekla - po dobu zkušební doby ( 3 měsíce) o nějakou stovku méně, ale po zapracování spoléhám na plat uvedený v inzerci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.07.16 18:36
avatar

U zaměstnavatelů mimo státní sektor se hovoří o mzdě, nikoli o platu. Neberte to jako rýpání, mezi kamarády to je jedno, ale je dobré to vědět pro oficiální jednání a situace. 20 000 Kč je v čistém cca 16 000, bude to nejspíš složeno ze základní a nenárokové složky (motivační system, bonus, osobní ohodnocení atp.) tato složka bývá závislá na výkonnosti, kvalitě, kázni, plnění cílů firmy atp. Dle dostupných informací se mi to zdá jako mzda zcela odpovídající - budete-li schopen pozici plnohodnotně vykonávat i bez praxe. Ve zkušební době nemusí být nenároková složka vyplácena v plné výši, tedy lze vést pohovor tímto směrem.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.