Ukončení práce a dovolená

Od: Datum: 06.07.16 15:19 odpovědí: 3 změna: 07.07.16 13:47

Dobrý den, chci se zeptat .. Pracuji ve fabrice a momentálně marodím se zády asi 3 týdny a po marození se budu stěhovat za prací pryč a dávat výpověď což bude nějak konec července. Jak to bude s dovolenou, kterou mám plnou. Až skončím vyplatí mi ji nebo ted bude 2 týdny celozavodní dovolená nevíte zda jde skončit marození a hned nastoupit na celozávodku a po ni výpověď, chtěla bych se tak dohodnout se šéfem, ale nevím zda to tak jde nebo ukončit a dovolenou mi pak vyplatí. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 06.07.16 17:59
Tak za jedno plati vypovedni doba. V nejhorsim pripade date do konce cervence vypoved, ale v pracovnim pomeru budete do konce zari. Dovolenou si bud vyberete nebo vam ji proplati, zalezi na zamestnavateli. Ale nedostanete ji plnou, ale pomernou cast z roku, v tomto pripade 3/4 dovolene - celozavodka. Vse ostatni je veci dohody mezi vami a sefem. Jestli vas treba pusti na dohodu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 18:49
avatar

Výpověď na sebe váže minimálně dvouměsíční výpovědní dobu. Nemáte-li v pracovní smlouvě sjednánu delší výpovědní dobu, činí dva měsíce. Běžet začne až prvním dnem měsíce následujícícho po doručení (nikoliv odeslání) výpovědi druhé straně.

Zaměstnavatel může přistoupit na Váš návrh dohody, ale není to jeho povinnost.

Předpokládám, že jste o stěhování věděla dříve. Proč jste situaci neřešila včas? Jestli zaměstnavatel nebude souhlasit s ukončením zaměstnání dohodou, budete povinna dodržet výpovědní dobu.

Dovolená je omluvené volno v zaměstnání. Lze ji pouze čerpat, nevyplácí se. Vyplácí se náhrada mzdy za dovolenou. Jste-li u tohoto zaměstnavatele zaměstnána od 1. ledna, vznikne Vám nárok na poměrnou část dovolené ve výši jedné dvanáctiny za každý celý kalendářní měsíc.

Skončí-li zaměstnání 30. září, budete mít nárok na devět dvanáctin roční výměry dovolené. Např. z roční výměry 20 dnů byste měla nárok na 15 dnů dovolené. Pokud se se zaměstnavatelem dohodnete o dřívějším ukončení, bude nárok kratší (sedm nebo osm dvanáctin – podle toho, jestli zaměstnání skončí 31. VII. nebo 31. srpna).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 07.07.16 13:47

V případě ukončení pracovního poměru se samozřejmě nevyčerpaná dovolená proplatí bez čerpání (nelze čerpat dovolenou po skončení PP), resp. vyplatí se tedy náhrada mzdy, viz § 222, odst. 2 ZP. Čerpání dovolené určuje zaměstnavatel, pokud ovšem pracovní poměr bude končit v průběhu pracovní neschopnosti, pak nelze čerpání dovolené nařídit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.