Kdybych zemřela,co bude se synem?

Od: Datum: 06.07.16 11:50 odpovědí: 15 změna: 07.07.16 13:13
Dobrý den,můj dotaz zní bizardne, ale poslední dobou mě tato otázka velmi trápí. Mám syna cca ročního, s tatínkem nežijeme, tyral mě,bil,není to dobrý člověk. Se synem se stýká jednou týdně na tom jsme se dohodli. Syna mám soudně svereneho do péče, a teď moje otázka, lze napsat závěť nebo něco takového a v ní určit opatrovníka mého syna kdybych zemřela? Teď by ho dostal automaticky otec.a to pochopte nechci. Na koho se obrátit a lze to vůbec? Děkuji
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.07.16 11:57

Kytričko, takhle myslet nesmíte! Měla jsem to také tak, se dvěmi děvčátky. Prostě nesmíte být nemocná, nesmíte umírat. *bum*Já jsem je odchovala a teď to mám s pejskem. Je to asi blbost, že to srovnávám, ale já nesmím churavět a zemřít, protože by se nikdo o Dorotku nepostaral. A tak to je a tak přecházím a řeším velké bolesti a problémy. Prostě nesmím! A dost. *bum*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.07.16 12:03
Vím jak to myslíte, člověk nesmí ztrácet ducha, ale jde mi o to,že náhoda je blbec,srazí mě auto, nebo cokoliv,a nechci žít s myšlenkou, že bych tady toho drobka nechala samotného napospas někomu, od koho jsem ráda že jsem pryč.
Datum: 06.07.16 12:06

Syna by dostal otec. Domnívám se, že Vy to nijak nemůžete ovlivnit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 07.07.16 13:13

Kdyby člověk nemyslel na nepříjemné věci, tak za prvné neexistují pojišťovny a za druhé ty nepříjemé věci se nepřestanou dít a za třetí z těch neexistujících pojišťoven by poškození nic nedostali.

Ohodnoceno: 0x

Od: maky®
Datum: 06.07.16 12:46

Kyticko jste nemocná? chápu vaši starost, ale pro vaše zdraví by bylo dobré se těchto myšlenek zbavit...:)

Datum: 06.07.16 13:25
Nemocná nejsem (ještě to raději zaklepu) ale pořád se něco děje, když čtu zprávy,a všude umírají lidé,i nevinní... Můžu to být i já :(
Datum: 06.07.16 12:57

takové myšlenky si nepřipouštějte... byla jsem v podobné situaci - sama jsem vychovávala dceru, její otec nám jen ztrpčoval život - a já věděla, že se mi nesmí nic stát, dokud ji nevychovám, protože se o ni neměl kdo jiný postarat - a cítila jsem jistotu, že to tak bude, že se mi nic nestane, protože mám důležitý úkol... věřte tomu i vy a netrapte se starostmi "co by kdyby" - vám se zkrátka nic stát nesmí!

Datum: 06.07.16 13:43

Rádcové, domníváte se snad, že matky (otcové) samoživitelé, kteří zemřeli dejme tomu v roce 2015 si připouštěli to, že se jim může něco stát? Jestli zemřu nebo ne, není přeci o tom, jestli si něco "připustím". Smrt je realita. Potká jak nepřipraveného, tak připraveného (jestli se teda dá vůbec na smrt připravit). Někteří z vás vědí o tom, že se starám o tři malá vnoučata. Také se modlím k Pánubohu, abych tady na světě kvůli nim byla co nejdéle. Ale čertví, jestli mě Pánbůh vyslyší ;). A pro tuto eventaulitu mám také připravené řešení. Takže vím, že když se mi něco stane, tak se o děti má kdo postarat. Vše je domluvené třeba i na sociálce.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 06.07.16 18:57

Přesně tak, tazatelka položila naprosto pragmatický dotaz, který je především důkazem zodpovědnosti. Nikdo neví, kdy k tomu dojde. A odpovědi typu "nesmíš" jsou naprosto zbytečné a nicneřešící výkřiky. Já zastávám názor, že nejhorší je být nepřipraven (když to lze, samozřejmě). V tomhle případě si myslím, že dítě by bylo svěřeno do péče otce, pokud by se neprokázalo, že toho není schopen (psychologický posudek, špatné sociální podmínky apod.)

Datum: 06.07.16 20:40
Na koho se tedy obrátit, na právnika?
doplněno 06.07.16 20:49: Myslíte že i přes můj vyslovny nesouhlas v závěti nebo v nějaké listině ani k tomu by soud nepřihledl?
Datum: 06.07.16 13:49

- Vy myslíte, že by otec syna týral?

Datum: 06.07.16 20:47
Si nemyslím že by ho tyral, ale nechci aby z něj vyrostl takový člověk jako je jeho otec..
Datum: 06.07.16 22:45

No, někdy geny nepopřete. A třeba, ať už bude syna vychovávat kdokoliv, násilnické sklony se u něj mohou projevit tak, jako tak.

Pokud Vás bývalej bil a týral, měla jste na něj podat trestní oznámení. Mít v ruce potvrzení od lékaře, vše nafocené a zdokumentované.

Od takového člověka bych se přestěhovala na druhý konec republiky, abych mu ztížila kontakt se synem. A ne mu ještě vycházet vstříc, aby ho každý týden viděl, ovlivňoval. Zde si rozporujete.

Někteří lotři sice bijí své manželky, ale na dítě si nedovolí. Dítě může vychovat a poskytnout mu dobré zázemí.

Jistě se dožijete požehnaného věku a syna odvedete k oltáři. A pokud zemřete, věřte, že potom už Vás nebude nic bolet, a bude Vám i jedno, kdo syna vychová.

Nejbližší mu bude stejně vždycky otec, zvláště, budou-li se vídat každý týden.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 06.07.16 18:25

A co kdyby se otec o syna postarat nechtěl, nebo nemohl, nebo žil tak, že by nebyl pro výchovu vhodný (alkoholiuk, feťák, nemakačenko apod.? Pak by se mohl postarat někdo z Vaší rodiny, ne? Pak by bylo asi vhodné nurčit, kdo to bude. Chápu Vaše obavy, ale moc se tím nezaobírejte, člověk si přitahuje to, na co hodně myslí.

Datum: 06.07.16 20:45
Myslela jsem moji mamku, že bych jí ho popřípadě svěřila.otec by byl schopný se postarat ale chci mít že svého syna slušného a hodného človeka,nějakých morálních zásad (nejsem tak uvedomela jen nevím jak lépe to napsat) prostě nechci aby ho vychoval k obrazu svému, nedej bože aby k tomu přispěla jeho matka.. Ne,nedá mi to spát,a musím to řešit

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.