Podpora po rodičovské dovolené

Od: Datum: 05.07.16 08:16 odpovědí: 1 změna: 05.07.16 20:15

Dobrý den, prosím o odpověď na otázku, z čeho se bude počítat podpora v nezaměstnanosti po rodičovské dovolené. Dcera má 3 roky 14.7., se zaměstnavatelem ukončíme pracovní smlouvu po dohodě k 16.7. Bude se mi podpora počítat z rodičovského příspěvku nebo ze zaměstnání, budu zaměstnaná o 2 dny déle, když dceři již budou 3 roky? děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.16 20:15
avatar

Rodičovský příspěvek je sociální dávka, proto jej nelze použít jako základ pro výpočet výše dalších dávek (zde podpory v nezaměstnanosti).

Ukončíte-li zaměstnání, aniž byste alespoň na jeden den nastoupile do práce, bude se za Vaše poslední zaměstnání považovat náhradní doba (péče o dítě) a podpora se stanoví z průměrné mzdy v nár. hospodářství za rok 2015.

Výše podpory:

– první 2 měsíce: 0,15násobek průměrné mzdy (tj. 3.886 Kč)
– další 2 měsíce: 0,12násobek průměrné mzdy (tj. 3.109 Kč)
– poslední měsíc 0,11násobek průměrné mzdy (tj. 2.850 Kč)

Nastoupíte-li ale 15. VII. do zaměstnání a teprve potom podepíšete dohodu o ukončení zaměstnání k 16. (ještě lépe 17. VII.), vypočte se podpora z pravděpodobného výdělku, který Vám zaměstnavatel potvrdí.

Pozor na to, že pokud písemná dohoda nebude obsahovat vážný důvod podle zákona o zaměstnanosti, vyhodnotí ji ÚP jako dobrovolné ukončení zaměstnání a podpora se bude po celou podpůrčí dobu krátit na 45 %.

Je-li důvod na straně zaměstnavatele, trvejte na uvedení důvodu do písemné dohody (nepodepisujte dohodu bez uvedení důvodu). Nejenže se pak nebude krátit podpora, ale navíc Vám pravděpodobně vznikne nárok na odstupné.


doplněno 05.07.16 21:57:

Doporučuji se předem seznámit se stručným výtahem z práv a povinností uchazečů o zaměstnání, při registraci obdržíte jejich výtisk, budete muset podepsat, že jste byla poučena, ale nebudete mít dost času si tam pročíst.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.