Invalidní důchod

Od: Datum: 05.07.16 11:04 odpovědí: 10 změna: 06.07.16 05:40
Pred mesicem byla známá u komise a byl ji přiznán ID.Vcera přišel dopis a v něm je psáno, že jí je uznána invalidita už od února a ID se přiznává od července. Začátkem června ukončila PN.Odkdy vlastně bude duchod vyplácen? Kontrola zdravotního stavu bude za rok .Bere se rok od uznání invalidity nebo rok od přiznání důchodu?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 05.07.16 12:03

Vůbec nespoléhejte na nějaký datum. Klidně můžete jít na přezkoumání zdr. stavu třeba za 3 nebo 5 měsíců, prostě tak, jak se sociálka rozhodne, i když máte v rozhodnutí kontrolu za rok. Nemusí to být pouze udání, že děláte to a ono, ale třeba pokud chodíte o berlích, tak stačí, aby vás někdo ze sociálky potkal jen s hůlkou a jdete znovu. Vyvozují z toho, že se váš zdr. stav zlepšil. Vůbec neberou v potas, že jeden den je člověku lépe a druhý den nemůže vyjít z domu, tudíž ho nikdo nevidí.


doplněno 05.07.16 16:32:

Je-li přiznána invalidita od února a není vyplácen důchod, to pravděpodobně znamená, že ještě v únoru nebyly splněny podmínky na její výplatu. Pravděpodobně vyplácen bude až od července. Ale to je můj odhad, počkejte na fundovanější odpověď.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 13:39
Díky,jedná se spíš o to,od kdy bude důchod vyplácen?
Datum: 05.07.16 20:25
avatar

Důchod může začít být vyplácen ode dne následujícího ukončení neschopenky.

Posouzení zdravotního stavu bych očekávala nejspíše v lednu/únoru příštího roku.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.07.16 22:04
avatar

Nemůže mít dvě dávky vyplácené pro jednu událost - ID, který je přiznán pro nějaké zdravotní postižení,nemůže mít vyplácen současně s nemocenskou, která náleží po dobu léčení téhož postižení. Důchod se začne vyplácet po ukončení výplaty dávky nem.pojištění.

Až bude brát důchod, může mít spoučasně neschopenku na chřipku nebo na zlomenou nohu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 17:17
avatar

Brzy dostaneš tzv. zálohu na důchod.Bývá vyplácena podle datumu narození(neboli podle RČ), aby v tom neměly bordel.Důchody nechodí všem v jeden den.Já se narodil 6.5. - důchod mi chodí 6. v měsíci.

Ale je na ně spolehnutí - neboj se,že budeš muset někde někoho nahánět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 05.07.16 18:20

No tak u mě se asi sekli;), narozená jsem 31. a inv. důchod mi chodí 8. v měsíci. Určitě výplata není dle data narození.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 18:38
avatar

Neříkám u všech,bydlím v domě.kde většina pobírá ať ID nebo SD a všichni to tak mají.

I moji vrstevníci až a vyyjímky.Zřejmě na to má vliv objem v ten den vyplácených peněz.

Ale je tak i pošťačka s tím souhlasí.


doplněno 05.07.16 18:40:

Jo a 31. není každý měsíc *nevi* tak asi proto,že?To Tě nenapadlo *andel*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 20:05
avatar

Duchody se vyplácí vždy sudý den, od 2. v měsíci do 24.. Pokud jsem se narodila 20. tak důchod automaticky nebude 20. ale spíše 22. nebo 24.

Takže vždycky to je většinou po datu narození. Upozorňuji, že termíny v počátku měsíce jsou velmi vytížené, tedy se přiznání posouvá na pozdější, kdy není kumulace výplat tak velká.

U Vás Uško zcela ukázkový případ, byla jste odsunuta na příhodnější termín /pro ČSSZ/.

Začátek měsíce je velmi silný na výplaty důchodu, střed býval vždy slabší a ke konci měsíce okolo 20. se počet důchodců vždy zvyšoval. To si pamatuji ještě z dob, kdy pošťáci nosili všechny /99%/ až domů a my na poště museli ráno všechny důchody zapsat do takových karet a sečíst.:( A to se každý měsíc opakovalo. To byly úplně jiné doby, nebyly počítače, čárové kódy, důchodci neměli žádné účty...

Pokud důchodci nevyhovuje z jakéhokoliv důvodu pžiznaný den výplaty, může si požádat o změnu na jiný den. /třeba manželé sjednotit, aby brali v jeden den, pokud ho chtějí vyplácet v hotovosti doma, kdo je doma, převezme i za toho druhého a nemusí již hlídat žádný termín v měsíci a můžou vyrazit třeba na chalupu/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 21:46
avatar

Já dostal první "kripldůchod" až po půl roce. A to jsem byl tenkrát na nemocenské a úplně bez peněz.!

Vlastně celou dobu ve špitále. Díky mé Mamce nezemřel můj pes hlady.

"Zlatí Komunisti!"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 05:40
avatar

Když jsem si zařizovala starobní důchod, řekli mi, jak už píše Pohanka, že důchody jsou vypláceny vždy v sudé dny od 2. do 24. v měsíci. A ptali se mě dokonce, jaké datum chci. Neměla jsem o tom žádnou představu a netušila jsem, že si toto mohu navrhnout. Tak jsem řekla, že je mi to jedno, kdy to bude. Přesto, že jsem se narodila 18. v měsíci, důchod je mi vyplácen 8. Takže s datem narození toto souvislost zaručeně nemá. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.