Fotky na socialnich strankach

Od: Datum: 05.07.16 21:04 odpovědí: 6 změna: 08.07.16 13:18
Ahoj, jedna osoba zveřejnila na facebooku fotografie mě bez mého souhlasu, jež mě nejen zesměšňují, ale také k tomu napsal pohoršující popisky.
Také mě bez souhlasu i vědomí vyfotil. Než ho nahlásím, chci se zeptat, jestli se v tom někdo nevyzná a jaký za to může dostat "trest".
Děkuji

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.16 21:07
avatar
Já myslím že z toho nic nebude ja bych za dotyčným přišel a ručně bych mu vysvětlil že si nepřeji aby se do mě jakkoli zesměšnoval
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lolipop
Datum: 05.07.16 21:15
Dotyčnému jsem psala a dalo by se říct- vzhledem k tomu,jak jsem byla naštvaná, že jsem ho slušně požádala, aby fotky smazal. Jen se mi vysmál. Proto bych se chtěla ohnat zákony a dát mu okusit vlastní medicíny. Avšak v těchto věcech se vyzná a tak si nemohu nic vymyslet...
Datum: 05.07.16 21:50
avatar

Lolipop, jak se "jedna osoba" dostala k Vašim fotkám?

Nesouhlasím s Vámi, že se v těchto věcech vyzná. Kdyby se opravdu vyznala, nezveřejnila by Vaše fotky bez Vašeho souhlasu. Teď fotku můžete akorát nahlásit FB a doufat, že je smaže. (Ovšem, jestli je má "jedna osoba" někde uloženy, nebude jí bránit je zveřejnit znovu.

Ledaže byste to chtěla řešit trestním oznámením na policii... Máte alespoň screenshoty pro případ, že by pak vše smazala?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 22:44
avatar

Neřeš trest a jak doporučuje Ivzez, udělej si screenshoty inkriminovaných stránek.

Potom ho upozorni na existenci tohoto zákona:

Nový občanský zákoník č. 89/2012 Sb. - §84 - §90

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.07.16 08:10
avatar

Jenom bych doplnil, že pokud je u fotek hanlivý komentář, může se jednat o nepřiměřený nátlak, kyberšikanu, nebo klidně o sledování - stalking. Zkuste napsat sem, tam Vám poradí.

https://www.e-bezpeci.cz/

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lucky*
Datum: 08.07.16 13:18

Zdravím, jak radí ladinpraha®, udělejte sceenshoty a s tím na policii. Tam jen krátké oznámení, oni si ho pozvou na podání vysvětlení, proč se tak zachoval a vysvětlí mu, že si tím zadělává na malér. Když mu to nebude stačit, tak už jen při nejbližším zveřejnění s tím zaběhnout na policii a už to budou řešit trochu razantněji.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.