Zubař zdarma v Praze

Od: Datum: 03.07.16 11:58 odpovědí: 18 změna: 05.07.16 10:34

Ahoj lidi, potřebuju zubaře, mám VZP platit se mi za to fakt nechce, hledala sem na googlu ale všude maj ceník jako tohle: Nemělo by to být na pojišťovnu? Mám moc velkej problém, že jsem to řešila i v Anglii přes Accidental emergency no a tam mi řekli že potřebuju urgentní zásah, že jeden zub se dá zachránit a druhej ne a vvedle jedný sedmičky s epotřebují vyndat nervy, měla jsem moc velkou infekci. No a tam mě ošetřili zadarmo, jako nic mi s tim krom rtg nedělali ale aspoň mi napsali takový prášky, ale doporučili pak najít zubaře, no ale teď na to tak koukám a všechno je děsně drahý, to neexistuje nějakej, co fakt jede na pojišťovnu?

Vstupní vyšetření + OPG

900,-
Vyhodnocení snímků

ZDARMA

Lokální anestezie220,-

Ošetření zubního kazu fotokompozit
od 1550,-
Fazeta celokeramickáod 6 900,-
Celokeramická korunka CERECod 8 900,-
Metalokeramická korunka6 500,-
Analgosedace 1 hodina3 500,


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.16 12:29
avatar
Pojišťovna zaplatí jen standard. Pokud chcete nadstandard, pak ten si samozřejmě musíte zaplatit.
Najděte si zubní ordinaci, která má smlouvu s VZP. Tam Vás vyšetří a pak zubní lékař navrhne možné varianty, včetně toho, kolik která stojí, jaká je její výhoda a nevýhoda.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.16 12:31
avatar

I když najdete zubaře, který "jede na pojišťovnu", záleží hlavně ta tom, co ta pojišťovna hradí. Sice lokální anestezii většinou ano (nikdy jsem za ni neplatila), ale fotokompozitní materiál a celokeramické fazety a korunky nebo analgosedace určitě není žádnou pojišťovnou hrazená a zaplatit si ji musíte sama. Podívejte se na stránky své pojišťovny, co z ošetření zubů hradí, a pak uvidíte, jestli má cenu hledat zubaře nebo je jedno, když půjdete k prvnímu, který Vás vezme (samozřejmě z hlediska peněz. Kvalita ošetření a pověst je už o něčem jiném).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.16 15:04

Zdarma lze zub ošetřit maximálně obyčejným amalgánem a to včetně předních zubů, takže je otázka, zda Vám to za to stojí. V zásadě se používají ty nejvíce obyčejné matriály a např. v případě ošetření kanálků to může být fatální - zatímco u hrazených metod zub zachrání, na pojišťovnu o něj můžete přijít - jednoduše proto, že ošetření nelze udělat tak kvalitně za cenu zdarma. Zubní náhrady to stejné, pojišťovna Vám nezaplatí nic, protože to neohrožuje zdraví.

Takže result je, možná někoho najdete, ale nedoporučuji Vám takto šetřit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 17:00
avatar

Dobrý den,

Pojištovna hradí jen některé zákroky, třeba i jen v omezené míře. Mezi hrazené náklady patří samotné ošetření a jen ty nejhorší a nejzákladnější - nejlevnější plomby. Zdravotní pojištění se řadí mezi řadu dalších pojištění, které sice platíme, ale vlastně z toho nic nemáme, pak když se nám něco stane, tak nám z té sumy co jsme jim nasypali vrátí nějakou malou část.

Ne nadarmo se říká, že zuby jsou jedny z nejdražších vydajů - čím starší - tim více peněz, mohu všem mladým poradit jen to ať si z výplaty odkládají peníze bokem do budoucna na zuby.

VZP korunky hradí ... jenže jednou jednou za 2 roky jednu .. a jen tu nejlevnější - tu vám zubař po první návštěvě rozmluví, vypadá hrozně, dlouho nevydrží, její vyměna je velmi nepříjemná a vzhledem k životnosti se může stát, že vám výměnu nebude pojištovna hradit.

Většina zákroků co pojištovna uhradí jsou vizuálně katastrofální a u některých je i zdravější zůstat bez zubů.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 17:10

Píšete úplné nesmysly.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.16 10:28
avatar

Možná by bylo lepší než napsat práznou frázi, nějak smysluplně rozporovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 19:24
avatar

Pokud chcete zuby zcela zdarma, tak nejjistější je, si nechat všechny vytrhat a pořídit třetí zuby-klapačky. Toto platí pojišťovny na 100%.

Systém je nastaven neuvěřitelně blbě. Stále se můžeme setkávat s metodami zastaralými a zcela nešetrnými k pacientovi. Pokud chce nemocný lepší, šetrnější, méně bolestivou péči, lékařský zákrok, povětšinou musí do privátní ordinace, nebo kliniku, platit za nadstandartní péči /ale je rychleji v práci, což je vynikající/. Jen namátkou operace křečových žil, laparoskopické operace, operace hemoroidů, operace očí na očních klinikách.

Bohatost státu, péče o občana se pozná, jak mají obyvatelé v pořádku chrup. Tam, kde je péče, a dostatečné prostředky, tam mají i obyčejní lidé zuby v pořádku.

V pořadu Aj múdrý schybí ze Slovenska /obdoba Nikdo není dokonalý/ zářný příklad absolutně špatné a nedostatečné péče o chrup, jak ze strany lidí, tak i zřejmě i státu. Toto bylo dříve podchyceno o hodně lépe.

Bohužel, klaníme se zlatému teleti /elity/, peníze jsou jenom pro vyvolené a většina obyvatel na tyto, právě uváděné, zubní zákroky nemá.

Jak si asi může obyčejný zaměstnanec s 12000-15000 platem, dovolit poplatit 20000-40000 sumu za dobrou péči svého chrupu? Když musí mít na živobytí, bydlení, dopravu, výchovu zajištění dětí? A to člověk opomine špórování podle finančních expertů na důchod.

Je to chyba státu, že nastaví tak rozdílné a neadekvátní hodnoty ve výškách platu, toleruje krádeže, úniky, korupci. Je v tomto státě bordel veliký, převeliký. A koryta 50.000 EU úředníků se plní, tak není divu, že Sobotka vždy bude vidět a trvat na setrvání v EU. Dnes jsem četla, že jenom obyčejná sekretářka zaměstnaná v Bruseli má větší výplatu, než náš prezident.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 03.07.16 22:08

S tím nemůžu absolutně souhlasit. Zdraví svých zubů má každý především ve svých rukou a od jeho příjmu se to neodvíjí. Zubař opravuje jen to, co pacient zanedbá, ale kažodenní důkladná péče je na každém z nás. Pokud na to bude pacient kašlat, může se zubař i hygienistka strhnout a bude to k ničemu. Stát na čištění zubů také nedohlédne, nemůže lézt lidem do koupelny a kontrolovat, jestli si umí zuby vyčistit. Osvěta snad dnes už není ani třeba, kdo je gramotný a má průměrné IQ zvládne si informace vyhledat sám.

Nemusím si platit drahého zubaře, abych měla zuby v cajku. Za celý svůj život jsem nechala u zubaře celých 800Kč, v puse mám celkem 3 plomby. Za to každý den trávím večer několik dlouhých minut při čištění a i můj 5ti letý syn zná zubní nit a jednosvazkový kartáček a ví, že na zubech nesmí zůstávat plak a když si zuby nebude dobře čist, skazí se a bude to bolet. Jestli mám dobré zuby, nemůže za to stát, ale já sama svojí péčí. Kartáček na zuby a pasta nestojí tak moc, dokonce ani ta dentální hygiena jednou dvakrát do roka za 500Kč není nic strašného, zvlášť když lidi mají na cigára a nekvalitní potraviny.

Jistě se tady zas někdo začne ohánět genetikou, ale tak jako většina tlustých lidí není tlustá díky nemoci ale díky svojí vlastní lenosti a nenažranosti, většina lidí se špatnými zuby je má špatné díky svojí péči. Ano někdy se to i dědí, protože když má rodič sám mizerné zuby díky mizerné péči, těžko naučí svoje dítě se o zuby správně starat. A když se v rodině lemtají neustále sladké šťávy, protože pít čistou vodu z kohoutku je pod jejich úroveň, na dětských zubech se to odrazí. A stav trvalého chrupu závisí na stavu chrupu mléčného.

Doufám, že se nikdy nedožiju něčeho jako je korunka, čištění kanálků, trhání nervů, implantátu atd. Zatím neznám ani umrtvovací injekci. Tak a teď jdu strávit svých 10min čištěním zubů, kdy je nejdřív vezmu pastou a kartáčem Curaprox, pak mezizubním kartáčkem, kam se nevejde tam nití, jednosvazkovým kartáčkem, ústní vodou a nakonec jim dám každotýdenní kúru Elmex gelem, který dokáže opravit i počáteční kazy. A vy ostatní co si nešmrdláte zuby ani 2 min, si můžete naříkat na genetiku a stát, co se nestará.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 03.07.16 23:34

pro pb - jednou poznáte jak hluboce se mýlíte , máte 5letého syna a zuby ok , napište sem až bude synovi 40let a kolik máte zdravých zubů a kolik plomb.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 04.07.16 08:58
Hluboce se mýlím v čem? Že důkladná péče a pravidelné kontroly co půl roku u zubaře nejsou potřeba?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.16 22:54

pro pb -Tak pokud jste mne nepochopila tak v tom co jste napsala a možná si to i myslíte (ono to totiž většinou přichází až s věkem , a můžete si zuby čistit od rána do večera )

cituji -Doufám, že se nikdy nedožiju něčeho jako je korunka, čištění kanálků, trhání nervů, implantátu atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 05.07.16 00:10

Já v to opravdu doufám, to snad smím. Mám vrtané 3 zuby, nikdy nepřevrtávané, jsou to první plomby. Šlo o malé kazy, u dvou zubů to ani nebylo cítit, u třetího trochu nepříjemné, ale o bolesti se mluvit nedá. Už mi dávno není 20 a 30 už mi také bylo před pár lety. Nevím, kolikrát zub vydrží převrtávání, proto říkám doktorce, dejte mi tam tu plombu, která vydrží nejdýl, nebudu vám sem co pár let chodit na opravu. Nevím kolik vydrží kvalitní amalgám, já mám jednu plombu ještě z toho ručně míchaného letos v puse 20let, můj táta má určitě plomby 25let bez nutnosti opravy. Nevím kolik zub s malým kazem zvládne převrtávání, než se zubař dostane až na nerv a je třeba další léčba. To by mi mohli odpovědět jiní, kteří tuhle zkušenost mají. Když budu počítat, že zvládne nějaké 3 převrtávání, tak mám až do smrti vystaráno a oproti lidem, kteří mají opakovaně opravované zuby a korunky už ve 30ti, podstatně větší šanci se vámi zmiňovaných zákroků nedožít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 05.07.16 10:34

Samozřejmě. Tak jako někdo má slabou imunitu a je furt v zimě nemocný i když bere vitamíny a dělá vše proto aby nebyl. Tak je to podobný se zuby. Někdo jiný nedělá nic a v zimě je vždy zdravý. Některé děti mají kazy jako malé, jiné nemají. A čistí si zuby třeba stejně. Moje neteře byly vedené k tomu, aby si čistily pořádně zuby i mezizubním kartáčkem a stejně se jim zuby kazí. Jedné je 8 let. Mně se zuby naštěstí moc nekazily. Mezizubní kartáčky nebyly, když jsem byla malá a zuby se mi začaly kazit až v 14 let. Sladké mám ráda. Čistím si je, jak mám, žvýkám Orbit. Zas tak moc důkladná jsem ale nikdy moc nebyla. Až poslední roky. Mám zas něco jiného. Každý má něco. Málokdo nemá nic zdravotně.


doplněno 05.07.16 10:59:

Jedna spolužačka na základce sladké skoro vůbec nejedla a jak se jí kazily zuby.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.07.16 00:14
avatar

Nám, co je nyní okolo 60 ti let, tak se ve třiceti o takových vymoženostech ani nezdálo. Mezizubní nitě, kartáčky, zubní spršky, Elmex g. na opravy, desinfekce, dentální hygienistky, čištění kanálků, nyní snad i 100% vrtání zubů pod umrtvení, různě široké, husté, zaoblené kartáčky a štětičky atd..

Stát nemůže stát u každého v koupelně, ale bylo to myšleno, že v dnešní době, náš stát a zákonodárci kašlou na lidi, kopou za EU za NWO. Nezajímá je český člověk, aby se každý měl slušně.To, že se každý musí snažit, to vím. Ale poslední dobou ten systém mele lidi, kteří by si to nezaslouží. Nezaměstnanost a nemožnost sehnat práci skoro již po 45. roce.

Likvidace podniků, kde tito lidé mohli pracovat. Kolik továren muselo být zavřeno v Praze Karlíně, Vysočanech, na Smíchově, kolik výrobců obuvi, oblečení, potravin , cukrovarů, zemědělských podniků ukončilo svůj provoz. A ta pracovní místa chybějí. Tady vidím špatné hospodaření, dotace na cizí potraviny a naši zemědělci krachují.

Dobrý hospodář nikdy neprodá vodu a půdu, tak jako se to děje nyní.

Ale to nic, já to myslela úplně v jiném rozměru. Přeji Vám ,,pb,, ať ty zoubky vydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 04.07.16 07:42

Pani "pb" ma pravdu akorat v tom, ze udrzbu chrupu ma kazdy ve svych rukou, ale takove "naruzive pucovani" jak popisuje neni zrovna to prave orechove. Zuby se musi cistit ohleduplne - pozor na tvrde kartacky a agresivni pasty vcetne ustnich vod s alkoholem, dulezitejsi jsou mezizubni nite a lepsi nez kartacek je nejaky jemny klucek na vylesteni plosek zubu. Hlavne necistit zuby kartackem hned po jidle ! - malokdo vi, ze sklovine to skodi a casteji vznikaji kazy! Pres den staci pouzit ustni vodu, pred spanim pak celkovou udrzbu vcetne niti. Vnitrni plosky zubu byvaji nejzachovalejsi prave proto, ze se k nim kartacek vetsinou nedostane (byvaji otirany hlavne jazykem - cili setrne). Zubni kartacek je dobry hlavne na masaz dasne :)


doplněno 04.07.16 08:02:

Pro tazatelku "lindu" - v Praze najdete zubare celkem snadno, zaregistrujte se a platby za nutne osetreni muzete mit na pojistovnu vcetne vstupni prohlidky, rentgenu, osetreni kanalku ... atd. .. az po extrakce zubu :) akorat za nadstandard si priplatite.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 04.07.16 11:52

Mně říkala zubařka a nejen ona, že ústní voda se nemá vůbec používat. Stačí se čistit pastou na zuby 2x denně. Dala jsem jí pryč. Jinak mezizubní kartáčky, nitě ano a malé jemné kartáčky na zuby používat. Klidně dětstké, kdo má menší ústa.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 04.07.16 12:00

Já platím za půl hod. 600 za dentální hygienu, ale stojí to za to! Zuby jsou pak perfektně vyčištěné. Stačí jednou do roka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ja1
Datum: 04.07.16 12:22

Mojí známé její zubař řekl: "Zuby na pojišťovnu - to je jen odložená extrakce". A má pravdu - mám již osobní zkušenost s zuby na pojišťovnu.*zed*Teď už k němu chodím i já, platí se všechno kromě prevent. prohlídek a injekcí proti bolesti - ale spokojenost vysoká, jak. ten si dává tak záležet. Tam mně odnaučili se bát zubařů, můžu s klidem říct že k němu chodím rád!

Viz. mytrix

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.