Jedná se o zboží zakoupené "s uzavřením kupní smlouvy na dálku" tedy přes eshop, po telefonu atd. Důvod se neudává, avšak zákon ho specifikuje, že zboží zákazníkovi nevyhovuje. Zboží může být rozbalené, ale nesmí být používané. V oblasti elektroniky tedy nelze věc "vyzkoušet" na dovolené a po návratu se domáhat vrácení kupní ceny. Jednalo by se o přestupek zneužití práv spotřebitele.
honzmalatny*
Takto ale někteří koupí např. navigaci, jedou s ní mimo ČR a po návratu z dovolené vrátí s tím, že jim nevyhovuje.
Takze myslite, ze kdybych kameru pouzil a smazal data, tak by prisli na to, ze byla pouzita?
mot
Muzete ji vyzkouset, ale ne 14 dni pouzivat. To se pozna docela lehce. Pak vam muze obchod nauctovat castku na vraceni zbozi do puvodniho stavu. Coz muze byt i 100%.
Asi by na to nepřišli, ale připadá mi to nedůstojné. Takový ubožácký čecháčkovský švindlstyl. Když na tu kameru nemám, tak ji prostě nemám a snažím se, abych na ní příští rok měl. Chudoba cti netratí, ale švindlovat, aby to vypadalo, že na to mám, to je pod úroveň, musel bych se stydět.
rv*
Dnešní elektronika je docela chytrá, takže si zaznamenává i takové věci, jako dobu běhu. Pokud bude prodejce chtít, tato data si prohlédne. Na podobné filuty proto některé obchody zavedli i srážku za opotřebení, jako kdyby se jednalo o vypůjčení daného zboží.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.