Seznámení - jak na to?

Od: Datum: 01.07.16 22:14 odpovědí: 92 změna: 16.07.16 15:45

Dobrý den,

byl jsem před dvěma lety jednostranně opuštěn manželkou. Nyní se již rok neúspěšně snažím seznámit.Není problém mít schůzku, ale ženy po ní další kontakty odmítají, často řeknou, že jsem sice sympatický, ale že nepřeskočila jiskra atd. Skutečný důvod je, že pro ně nejsem dost atraktivní. Dle jejich vyjádření: nemám pasivní příjem (pouze pracovní a ne příliš velký), jsem krátkozraký, mám nadváhu, šedivějící vlasy, jsem poměrně obyčejný - nic "extra". Tyto věci nejsem schopen zásadně změnit, pokud např. zhubnu několik kg to pro ně není podstatné.

Nějaké tipy, co s tím? Rady typu jak zvýšit atraktivitu ale moc nefungují ...

H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kr
Datum: 01.07.16 22:24

Zkuste oslovovat ženy, jejichž atraktivita by odpovídala té vaší, tj. stárnoucí, obézní, neupravené, rozvedené, zadlužené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 01.07.16 22:47

Zkoušel jsem - nepomáhá, jejich neatraktivita jim nebrání požadovat větší od partnera.

Datum: 01.07.16 22:28

Zdar.Hodně mluvit a hezky ,žena se dá "ukecat" a nemusíte být ani fešák.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 01.07.16 22:47

Zkoušel jsem - třeba i mluvit většinu schůzky - nepomáhá ...

Od: hm®
Datum: 01.07.16 22:30
avatar

No a jak jsi se seznámil tenkrát s manželkou? Nešlo by to podobně i teď? Co děláš teď jinak?

(Nemusíš odpovídat, jen se třeba zamysli.)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza5
Datum: 01.07.16 22:48

To bylo před mnoha lety - byl jsem ještě atraktivnější a partnerské vztahy nebyly v takové krizi jako dnes.

Datum: 02.07.16 03:16
avatar

Honzo, zkoušejte se sebou něco dělat, má to smysl. Třeba i zvažte oční operaci, zhubnout, být upravený, stále se zlepšovat a uvidíte, že se věci začnou měnit k lepšímu. Upřímně mne rozesmála vaše poznámka o neatraktivních ženách, je to tak, na ty pozor ! S lidmi je to prostě těžké, každému se líbí něco jiného... Pracujte, a taky se pozorně dívejte kolem sebe, třeba některá méně nápadná, ale o to rozumnější, bude ta pravá... hodně štěstí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 07:42

Oční operaci mohu podstoupit, ale vzhledem k věku (39 let) o to dříve začnu vidět hůře na blízko, tudíž potřeby brýlí se stejně nezbavím. Zhubnutí pár kg nic neřeší (z pohledu žen) - stále budu určitý somatický typ a to je to klíčové. Ano všiml jsem si že i méně atraktivní ženy jsou vybíravé, moc to nechápu ale opravud to tak je. Bohužel nejde primárně o sympatie ale o nároky žen a jejich schopnost vyhodnocovat a važdavoat atraktivitu partnera...

Od: vilik
Datum: 02.07.16 11:31
To, co jste napsal, jsou kecy, kecy, kecy.
Kdyby to byla pravda, tak jsou všichni čtyřicetiletí zaměstnanci s brýlemi a nadváhou sami doma a brečí, že je nikdo nechce. Tak, jako vy. Co si mám představit pod jednostranně opuštěným mužem?
Přestaňte se litovat a jděte běhat. Pak k holiči. Pak si kupte moderní hadry, nasaďte pěkné brýle a jděte ven.
Ženu musíte zaujmout. Dokonce i ty neatraktivní. Máte nějaký koníček? Jste aktivní? Nepovídáte si s nimi jen o zradě vaší ženy a o tom, co se vám v životě nepovedlo?
Mám takového známého. Nemá chudák práci, proto nemá ženu, auto ani opravený byt. Jenže když jsem mu práci vyjednal, zrovna měl prý něco se zádama, navíc je to 8 kilometrů a blbá pracovní doba, takže jako vždy nastoupit nemohl.
Už se s ním nebavím. Je to pořád stejné. Stížnosti a nechuť něco změnit.
Vy, pokud nejste ochotný se sebou pracovat, dopadnete možná stejně.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 11:47

Do kadeřnictví chodím pravidelně, občas jezdím na kole. Brýle mám běžné, kvalitní. Koníčky nějaké mám - hraní na kytaru, elektronika, výlety - v tom problém v zásadě není. Jsem ochotný se sebou pracovat v rámci hranic, které mám - ale nestačí to k seznámení.

Od: nikc®
Datum: 02.07.16 20:47

Nepovídejte o zradě vaší ženy a nepomlouvejte jí. To ženy odradí.


doplněno 04.07.16 12:22:

Honzo s tím placením, žena o to žádat na poprvé nebude, abyste jí to zaplatil. Pokud se Vám nelíbí, tak to za ní neplaťte. Ale pokud ano, tak by bylo rozumné to za ní zaplatit. 30 Kč za ženu, která se vám líbí, to vás snad nezruinuje, ne? Pokud nezaplatíte a budete jí chtít, může jí to odradit. Nemusí, ale může. Abyste pak nelitoval. Ona si může myslet, že nemáte zájem, když za ní ani těch 30 Kč nedáte. Je to takový galantní a hezký od muže. Většina mužů napoprvé platí. Někteří nosí i kytky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 04.07.16 13:23

většinou jde o 100-200 Kč ale jak říkám tady nejde o peníze. Jednodušší je na první schůzce platit každý sám. Dál se uvidí.

Datum: 02.07.16 11:41
avatar

Byl jste opuštěn manželkou? To znamená, že kvůli něčemu. Proč, co byla chyba. Nad tím se zamyslete, co nefungovalo. Můžete si to přebrat sám, jestli měla pravdu, přiznat si to, a pracovat na tom.

A to nejdůležitější, podle mne! Píšete, že opuštěn ,,manželkou,, Ne bývalou manželkou? Tedy jste stále spolu oddaní? Upřesněte prosím! Protože já osobně bych si v žádném případě s Vámi nezačala. Nemáte vyřešený předchozí vztah a v novém vztahu to přináší jenom komlikace. A chci si já komplikovat život? Ne.


doplněno 02.07.16 11:55:

A ještě se zamyslete, co můžete nové známosti nabídnout? Musíte se umět prodat. Co umíte, co Vás baví.

Ty druhé vztahy jsou už trochu o životě, abyste měli něco společného, společné zájmy, koníčky, náhled na život, politickou situaci. Láska již v tom nemusí být, nemusí přeskočit jiskra, ale porozumění, vyhlídky na budoucnost, oporu v druhé půlce života.

Pokud dokážete vyměnit vodovodní kohoutek, vymalovat, něco dobrého uvařit, jste manuelně zručný, sestavíte si třeba i počítač, nepijete, nekouříte, pěstujete citrusy apod., tak proč byste neměl najít k sobě spřízněnou duši?

Není to jenom o vzhledu, co nám nadělila příroda. Holič, hezké brýle, pěkný letní oděv, spravené zuby udělají hodně. Podívejte se na sebe i z tohoto úhlu. Ta nadváha není až tak důležitá, ale uvědomte si, že obézní člověk nezastane tolik práce jako štíhlý, snáze se unaví, nemá takovou výkonnost. Ale i silnější muž má u některých žen své kouzlo, záleží, jak svá kila umí nosit, co z něj vyzařuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 11:48

Upřesňuji - bývalou manželkou a to na moderním principu "necítím, jdu ...". Přechozí vztah je vyřešený.

Datum: 02.07.16 11:58
avatar

Chtěla jsem odpověď jasnou, ne tohoto moderního typu - necítím, jdu.

Vztah - byla manželka a nyní? ,,Jste rozvedení,,? Máte vyřešen majetek? Tohle odradí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 11:59

Ano, všechny "technické" věci z minula jsou vyřešeny - pro men nevýhodně, ale jsou.

Datum: 02.07.16 12:07
avatar

Ano, to se stává, že když žena nepociťuje k partnerovi žádný cit, tak se sebere a odejde. Zvláště, pokud se na obzoru objeví nový ctitel.

Také se tomu říká krize středního věku. Ještě užít života, dokud jsem zachovalá a chlapi se za mnou otáčejí.

Přemýšlel jste o nějaké seznamovací agentuře? Líbím se ti? Štěstí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 12:08

na seznamkách štěstí apod. jsem již registrován - občas z toho je nějaká schůzka, jinak nic ...

Od: honza5
Datum: 02.07.16 12:01

S počítačem toho umím opravdu hodně, běžné práce v domácnosti zvládám. Brýle mám normální, kvalitní. Chápu že obézní není tak výkonný jak píšete - asi to odrazuje ale již jsem hmotnost o něco snížil a stejně to nefunguje.

Datum: 02.07.16 12:08
avatar

Tak nejste tak ztracený, nevzdávejte to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 12:09

Takto již zkouším více než rok - mohu až do penze ...

Datum: 02.07.16 11:47
avatar

A nejste moc nudný? Ne vzhledově, ale tím, že třeba na schůzce moc nemluvíte? To se pak nedivte, že jiskra nepřeskočí. Někdě totiž asi děláte chybu a v krátkozrakosti a nadváze to asi nebude.


doplněno 02.07.16 13:49:

Aha, tak v mluvení to není... Takže problémem asi bude špatně volená žena. Pravděpodobně cílíte na ty, co chtějí zcela jiného než vy. Manželka od vás odešla dobrovolně. Vím, že to není moc vypovídající, lidi se rozcházejí, ale co byl důvod vaší ženy k odchodu? Nemusíte mi ho tady sdělovat, jen si to proberte sám ve své hlavě a z toho pak vycházejte. A jak se na schůzce chováte? Jste gentleman, který i to kafe dámě zaplatí? Nebo čekáte, že bude žena platit za sebe - pěkně fifty fifty...?


doplněno 02.07.16 15:26:

Honzo a není zádrhel v tom neplacení? Jestli nevypadáte jako lakomec... to moc dobře na ženy nepůsobí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 11:48

Na schůzce mluvím normálně, někdy i více než protějšek ...

Od: honza5
Datum: 02.07.16 15:13

Myslím, že na první schůzce by měl platit každý zvlášť - ne kvůli penězům, ale proto, že člověk nikdy neví, jestli ještě nějaká další schůzka bude. Konec konců většina žen i sama platit chtěla. v některých příadech jsem však platil já i tak. Myslím, že se nechovám tak, abych ženy odrazoval.

Od: honza5
Datum: 02.07.16 17:01

Jak říkám, v některých případech jsem platil já a také to nic neovlivnilo. POkud jim to vadí, mohou si říct ..

Datum: 02.07.16 11:47

Manželka vás opustila, pokud to byla vaše chyba, tak se z toho poučte, dále to neřešte. Na nějaké operace, plastiky atd. se vy...! Začněte o sebe trochu dbát, hezky se oblíkejte, budte k ženám pozorný atd. Nemelte na schůzkách nesmysly, ženě naslouchejte, zajimejte se o ní atd. Jo a pozor at zase nejste moc zvědavý a dotěrný. Lovu zdar a nezapomente se chovat jako chlap


doplněno 02.07.16 11:52:

Tak to děláš blbě nebo si vybíráš pro tebe špatný protějšky. Udělej si pořádek v hlavě co chceš mít doma a jaká ta holka má být a pak hledej. Jít za každou cenu do každý, která se namane je blbost. Není potřeba to lámat přes koleno a chtít to mít všechno hned. dej tomu čas a vybírej


doplněno 02.07.16 12:00:

Pokud víš co chceš, tak to hledej. A pokud si vybíráš holky, kdy jejim nárokům nevyhovuješ, tak si je vybíráš špatně. Já to měl přesně obráceně, cca. rok a půl jsem byl sám a většina holek nevyhovovala.. Sice nouze nebyla, ale prostě by to byla ztráta času. Takže nikam nespěchej, choď do společnosti, chovej se společensky, dívej se kolem sebe atd.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 11:49

To vše vím a +- dělám. Nefunguje.

Od: honza5
Datum: 02.07.16 11:53

Porádek v hlavě by nějaký byl, protějšky vybírám různé. V tom to není - je to v tom že ženy mají takové nároky jimž nevyhovuji.

Od: sisi21
Datum: 02.07.16 15:20

Zkuste...www.akcepronezadane.cz můj známý se tam seznámil a jsou spolu rok..spíš je to o štěstí a zkoušejte to prostě dál..kdo hledá najde..jak práci, tak partnera atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 15:51

několik akcí této firmy absolvováno ...

Od: rv
Datum: 02.07.16 12:17

Třeba z vás vycítí, že moc tlačíte na pilu. A když nevycházejí schůzky, tak zkuste něco jiného. Návštěva výstavy, zámku, cyklovýlet, dálkový pochod, Maťějská pouť, ... . Něco, co vám vyhovuje a ji může zaujmout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 12:20

Nabízel jsem, nechtějí. Na pilu jsem možná tlačil ze začátku, nyní pokud řeknou že nemají o další schůzku zájem se jen někdy ptám proč. žádně vážné chyby nedělám, jen mě prostě nechtějí ...

Datum: 02.07.16 12:53

Dobrý den,Honzíku,vím od hodně lidí,že je dnes problém se seznámit,Objekty k seznámení-ve Vašem případě ženy-jsou dnes nedůvěřivé,velice opatrné,také hodně praktické...také ovšem to samé muži.Je to tak dobře,je hodně případů zneužití ženy-muže k finančnímu či jinému zisku.Jednoduché seznámení - píšeme SMS,potom schůzka - pokud partner hned si není jist a to 99,9% není/,setkání další se nekoná.Je těžké při ,obyčejnosti, ve vzhledu a chování zaujmout.Ženy jsou na tom lépe - mohou se pěkně nalíčit,vhodně lákavě obléct..muži se musí zkusit prodat ve slovní obratnosti,gestech,úpravném zevnějšku. Mohu Vám napsat,jak bych jednala já,pokud bych se nemohla seznámit a byla mužem.Přihlásila bych se do klubu turistů,případně Vy do organizací-klubů,podle Vašich možností a zálib ,kam chodí i ženy.Nejlepší je turistika - lidi mají čas si i popovídat,více se poznají v různých situacích,ocení jeden na druhém takové ,obyčejné, kladné vlastnosti - pomoct s drobnostmi,radost z výletů,radost ze setkání s ostatními,pohoda,kterou člověk kolem sebe šíří. Váš problém není ve Vás,problém je v tom,že musíte najít prostor se charakterově ukázat - toho docílíte jedině ve skupině při bližším poznání.Věřte,že většina žen nepotřebuje doma ,lva salonů,fešáka krasavce z fitka,ale právě pohodového,hodného muže,který je na ně hodný ,dokáže je pohladit v obyčejném dni,zastane se jich v neshodách v příbuzenstvu,ukáže radost v dobrého jídla,atd.Samozřejmost je čistota + úpravný zevnějšek.Alespoň ženy stř.a st.věku - u 17 letých je to ovšem jiné.Jak říkám klientům - někde je ten/ta Pravá/Pravý pro Vás,jen se někde setkat a mít čas se poznat.Omlouvám se za skoro román...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 13:10

děkuji za podrobnou odpověd.

Od: lmo
Datum: 02.07.16 13:57

Začal bych tím, jestli partnera vůbec potřebujete. Dnes hodně lidí žije single.

Jinak můžete zkusit zvýšit svou sociální atraktivitu, je to poměrně snadné, snadnější, než by se zdálo - stát se zpěvákem, hercem, malířem, spisovatelem, politikem. Přihlaste se do nějaké TV soutěže (nevím, jetli ještě běží Česko hledá talenty) - i když neuspějete, média si vás všimnou a lidé vás budou na ulici poznávat. Politika a moc ženy přitahuje, stačí přitom jen komunápní politika, jako radní budete mít příležitost chodit na různé akce, kde se snadno seznámíte. Často stačí být jen aktivní, být na očích, nechte se třeba zvolit do výboru SVJ a dávejte o sobě vědět

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 15:14

Ano, nechci žít sám a chci založit rodinu. Exhibicionista nejsem. Jsem předseda kontrolní komise SVJ :)

Datum: 02.07.16 17:29
avatar

Ten tvůj skutečný důvod je pěkná blbost. Prý atraktivita, Když si přečtu, co jsi tu napsal, tak se na mě sypou hromady sebelítosti a životního negativismu. Ty si přímo rochníš v tom, jaký jsi ukřivděný chudák, jak ti každý ubližuje. I ty tvé uskutečněné schůzky vyznívají tak, že si napřed připomeneš své hendikepy a už dopředu víš, co určitě chce nebo nechce tvůj protějšek. A pak se možná snažíš sehrát nějakou roli, která samozřejmě neprojde. Ženy neví, co chtějí, ale jsou ochotny si to u mužů najít. Ale ten muž jí musí předložit to své skutečné já, žádnou pózu. Musí být ochoten také přijmout to, co mu žena říká nejen slovy.

Být tebou, tak se soustředím sám na sebe a zbavím se té sebelítosti a srovnávání. Dokud z tebe bude sálat ten negativismus, tak myslím nemáš šanci a můžeš navštěvovat seznamovacích akcí kolik chceš. Chce to dívat se na svět optimisticky a zabývat se tím, co tě opravdu baví. Ty pravé se nehledají, ty se potkávají.


doplněno 02.07.16 17:53: Ty odmitas pochopit, ze tvuj postoj z tebe vyzaruje bez ohledu na to, co reknes nebo udelas. Ten postoj je to, co musis prvne ve sve hlave zmenit.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 17:37

O některých nevýhodách nemluvím vůbec, o některých když se žena zeptá. Na druhé straně není dobré o slabších stránkách úplně mlčet - stejně by vyšly najevo a jaké by to pak bylo soužití. Nenaříkám, jen zobecňuji své více než roční zkušenosti. Ke každé schůzce se snažím přistupovat nově - jako kdyby to mohlo vyjít. Někdy jsem zcela "sám sebou", někdy pravda trochu zvýrazňuju některé vlastnosti.

Datum: 02.07.16 17:52
avatar

Jak to tady čtu, tak se mě zdá, že to všechno berete až moc vážně.

Nadlehčete to všechno, berte život jak běží, neřešte to tolik, dá se říci, že Vám všechno vychází, kromě rozvodu a zřejmě přenechání většího dílu majetku /bydlení/ jste ze všeho vyklouzl dobře. Jste v nejlepších letech, zdravý, /oči máme horší skoro všichni/, stabilní práci a pravidelný příjem máte, umíte se o sebe postarat, umíte i jiné věci. Ńejste zatížen alimenty na děti a ani na manželku, protože i jim se kolikrát přiřkne peněžní podpora z důvodu třeba nezaměstnanosti.

Není pravda, že při první schůzce musíte vystřílet všechnu munici, naopak, na první schůzce se jen tak oťukávejte a spíše se chvalte, ty negativa, která jsou možná ve Vašich očích velká, nechte na později. Možná nemají tak velkou váhu, jak si myslíte. Kromě toho, myslíte, že ženy, které mají s Vámi schůzku jsou andělé se svatozáří? Možná některá neumí vařit, a jiná péci.

Takže se neshazujte. Až poznáte každý svoji povahu - lepší stránky, můžete trošinku začít přisolovat, ale to už bude třeba ruka v rukávě.

První kontakty a schůzky bych směrovala spíše na /nevíme odkud jste/ nějakou zajímavost ve městě, kde si dáváte schůzku. Procházku okolo vody a poté pozvánku na kávu nebo pohár se zmrzlinou , i v dnešní době /určitě jak zde bylo již napsáno/ zaplatit za slečnu - paní útratu, pokud nebude výslovně trvat na svém. Potom se samozřejmě nepřetahujte.. První schůzky nemusí být dlouhé, třeba tipnu hodinu - hodinu a čtvrt, co bude hladké téma.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 19:08

vše jsem zkoušel ...

Od: janm*
Datum: 02.07.16 18:44

Zdravím Honzo

Známý (42) má obdobnou zkušenost jako Vy, další o dost mladší kolega z práce taktéž něco podobného, a další to ani nezkouší, při tom jsou to lidé pracovití,rozumní, skromní, sečtělí...zkrátka "žádní asociálové"...Když to tak pozoruji kolem sebe dospívám k názoru že sice "nevím v čem je chyba" ale v dotyčných ani ve Vás bych ji určitě nehledal...

Je to taková "jednoduchá lidská představa" že když na sobě budete pracovat "určitě to vyjde" ve vztazích to ale většinou neplatí..., ve sportu zaměstnání či čemkoliv jiném snad ano, ale jinak...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 19:07

Ano je to tak. Děkuji za potvrzení zkušenosti. Bohužel skutečně nevím co s tím. Většinu rad co jsem dostal zde už jsem slyšel ... a nepomáhají...

Od: janm*
Datum: 02.07.16 19:30

-honza 5

Jednou mi známý referoval o tom, že už je to na dobré cestě (ukázal mi fotky) a delší dobu si s ní psal. Moře citu a romantiky a víte jak to nakonec dopadlo? Ve skutečnosti po něm chtěla jen a jen peníze a to ještě větší obnos čili tak...a jak se dozvěděla že peníze nebudou bylo rychle "po lásce" *smich*

Řeknu to jinak, tady "školometské rady" opravdu nepomohou, protože jde o mého dobrého kamaráda taktéž jsem uvažoval jako vy jak bych mu mohl pomoci? A nic co bych mu mohl poradit mně nenapadlo...Vlastně napadlo *smich* Kdyby oplýval nadstandartním množstvím peněz pak by si zřejmě udržel i tu lásku (viz. výše) *smich**smich**smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 18:54
avatar

Teda Honzo, to bych ráda věděla, jaký je to pocit, když Vám tady tolik lidí - a to vesměs rozumně - radí ! Myslím, že je to fajn...nejspíš budete to, čemu se někdy říká "suchar" , a to není vůbec nic špatného, nebo dokonce beznadějného, právě naopak, zvláště do manželství. Ta Vaše spořádanost, to je přednost, tak to berte a podle toho vybítrejte takovou, která by to ocenila. No a mezitím pracujte na sobě, především pamatujte, že každé kilo dolů je plus, a to především z pohledu Vašeho zdraví. Za chvíli budete tak atraktivní, že budete muset nápadnice odhánět . Btw, možná by nebylo špatné podívat se znovu na film Kristián ;)... Zdravím, tif.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 19:08

No on je každý chytrý .. ale rady nefungují (pokusil jsem se v odpovědích říct proč). Děkuji za vzkaz. Chápu, že úsilí o dobrou kondici je plus i pro mne, ale svalnatý voják nebudu nikdy ...

Datum: 02.07.16 19:31
avatar

Tak a teď jsem Vás nachytala... kdo tu psal o svalnatém vojákovi? Stačí pár kil dolů, a to je sakra dřina, znám to moc dobře. A Vy hned o svalech, maximalisto ! Na ty ne-svaly platí košile s dlouhým rukávem, případně jen s ohrnutými manžetami ;).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 19:32

to jsem si nevymyslel já, ale dvě ženy z těch co jsem potkal mi říkal yjak se jim líbí svalnatí vojáci ...

Od: sisi21
Datum: 03.07.16 07:47

Mně se zas nelíbí tyčkovitý chlapi..malí s postavou ženský, prostě každému se líbí něco jinýho Problem je v tom, že spousta lidí dnes neví co chce..sice dorazí na schůzku a pak si říkají..a stejně bydlí daleko...atd.. nemá to smysl..Chce děti..já ne..atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 02.07.16 20:00

Přes seznamky to nemá smysl. Jak tam není hned jiskra, jedna nebo obě strany to ukončí. A ta tam většinou hned není. Já to neřeším a jsem spokojená. Třeba se seznámíte v práci. Pomalé seznamování a nenucené je nejlepší. Jiskra může přeskočit později. Neřešte to a nemějte z toho mindráky. Když to řešíte, máte z toho mindráky a je to pak horší ty schůzky. Nakonec budete mít strach a fobie z těch schůzek. Kdyby vám to vyšlo hned napoprvý, nepsal byste sem a nečetl odpovědi od ostatních. Přitom až tu pravou potkáte, nebudete řešit to, co nyní. Je vidět, že jste nepotkal tu pravou. Někdy má to seznamování pomalejší průběh a to v nejde v rychlo seznamkách nebo v Rychlým rande. Pokud nejste pohotový typ jako já, tak se na Rychlé rande vykašlete.


doplněno 02.07.16 20:22:

Janm a tiffany hezky napsáno.


doplněno 02.07.16 20:35:

Vy jak randíte a randíte, tak si pak říkáte, kde je chyba a přemýšlíte o tom. Litujete se a je to z vás pak cítit, ty neúspěchy. Několika lidem to vyšlo třeba napoprvé nebo napodruhé, napotřetí a tím pádem ty opakované neúspěchy neznají a nehledají chybu v sobě, nemají mindráky z toho. Ale ty co hledají dlouho, z těch neúspěchů mají mindráky a vyzařuje to z nich. Pak potkají toho pravého a odradí je to. A s tím placením má Eulalie pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 20:51

Asi mne to trochu ovlivňuje ale snažím se ke každé nové schůzce přístupovat jako k nové možnosti.

Od: uska®
Datum: 02.07.16 20:28

Honzo, z vašich odpovědí mám husí kůži a to jsem vás neviděla. Tolik negativa v jednom člověku - všechno znám, všechno vím, vše jsem zkoušel a nepomáhá nic. Prdlačky. Kdybyste vše dělal pořádně, zamakal na sobě a hlavně přestal se litovat, tak to jednou vyjde. Já po přečtení vašich reakcí bych nešla ani na první schůzku.

Zamyslete se. Vaše ex pravděpodobně odešla za přítelem. Co má nynější přítel vaší ex a vy to nemáte?


doplněno 02.07.16 21:26:

Upřesnění. Co má nynější přítel vaší ex za VLASTNOSTI, které u vás ex postrádala? Určitě šla za lepším. Když na to přjdete, máte dobře nakročeno do dalšího vztahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 20:42
avatar

Uska: Přece jeho bývalou!*zed*


doplněno 02.07.16 21:32:

Usko, já vím, jak to myslíš, to jsem jenom využila pink.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 20:46

Nevím, neznám ho (což je asi dobře). Asi bude atraktivnější.

Datum: 02.07.16 20:55
avatar

Dobře děláte, není o co stát, nemá cenu se v tom rýpat.

Pokud jste dlouho na seznamce /1 rok/, tak si zrušte profil. A zaregistrujte se znova až za nějaký čas. Když jsem já hledala a viděla, že je tam někdo více let /a jsou takoví/, tak mě to odradilo, a říkala si, jo ten bude vybíravý, když za tak dlouho nic nenašel, nebo ten se chce jenom bavit.

Jinak nejlepší pokusy o seznámení byly v MHD autobusy, a na nádraží. Vidíte na živo a můžete se hned rozhodnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 02.07.16 21:05

To taky neřešte, jestli si vybrala jinýho, třeba chtěla prostě změnu. Nebo se zamilovala do jinýho. A ve vás chyba třeba vůbec není. Nač to řešit? Nejste určitě první ani poslední muž od kterého odešla žena.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 02.07.16 20:50

Vidím to jinak, v poslední době si nejen muži ale i ženy stěžují na velmi omezenou možnost se seznámit a to zejména na seznamkách, nevím jaký faktor v tom hraje roli ale zmíněné "lání" zde přítomnému tazateli je úplně mimo, aneb " bude-li kdokoliv na sobě pracovat" což může být mimochodem i chválihodné bude zkrátka "vypracovaný" což je zase skvělé, nikoliv však "seznámený" *smich* Otočit otázku v jednostrannou kritiku tazatele a udělat z toho radu je možná "efektní" nicméně nic neřešící, zkrátka je to nepodložené. Pokud by tomu bylo tak jak zde většina radí, pak by všichni mí známí byli už dávno zadaní...v matematice možná platí že 1 a 1 jsou dvě, nikoliv však v životě

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 20:52

Děkuji za podporu. Vidím to velmi podobně ...

Od: janm*
Datum: 02.07.16 21:01

Rádo se stalo, zkrátka nelze přehlížet že při všelikých problémech jež nabývají ve společnosti větších rozměrů je "cílení na odpovědnost jednotlivce" jen " částí pravdy" . např. když je v některé zemi vlivem špatné politiky třebas "hladomor" není možné obviňovat jednotlivce z neschopnosti najít si něco k jídlu... U toho seznamování má možná vliv změna způsobu myšlení většiny lidí ve společnosti, aspoň tak to vnímám já je-li to dobré nebo ne nechť posoudí každý sám...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: honza5
Datum: 02.07.16 21:05

Chápu. Já se individuálně snažím (jakkoli v rámci svých hranic), ale nefunguje to ...

Od: janm*
Datum: 02.07.16 21:59

No právě, v těchto věcech myslím to není o snaze, to zkrátka nejde ovlivnit...respektive lze ale minimálně...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 09:12
Janm..naprosto vystizne odpovedi. Je to presne tak, jak pisete. Dnesni doba, je na seznamovani a celkove vztahy, nejaka "nemocna".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janm*
Datum: 03.07.16 09:31

Děkuji

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.16 22:08
avatar

Honzo, tak jsem si všechny odpovědi a vaše reakce na ně znovu přečetla ... jste suchar bez kousku smyslu pro humor. Asi budete zodpovědný a k životu ve dvou budete přistupovat taky zodpovědně a spolehlivě, ale nudně. Bohužel, pak se nedivte, že vás žádná nechce. Žena nechce na první schůzce od vás slyšet o vašich nedostatcích a pak si to kafe ještě sama zaplatit. Že nosite brýle a máte nadváhu vidí i sama, asi. Neberte se tak vážně. Nudný muž je hrozný... Podle mě nebude problém ve vašem vzhledu, ale ve vašem chování. Žení se i tuctoví pánové bez výrazné krásy. Jaké máte zájmy? Nešlo by z toho něco vytěžit a lovit ženu se zájmy podobnými?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 03.07.16 01:08
avatar

Přesně, chtěla bych souhlasit s Eulálií a ještě doplnit - naučte se usmívat, a to co nejvíce, protože za prvé je to pro okolí velmi příjemné (lidé si Vás budou všímat a budou si Vás pamatovat) a za druhé Vás to samotného přinutí se dívat na svět optimističtěji. Existuje dokonce i taková psychoterapie, při níž člověk pomocí vlastního úsměvu trvale dosahuje lepšího psychického naladění. Tedy nejen naše psychika ovlivňuje to, jak se tváříme, ale náš výraz v obličeji ovlivňuje náš psychický stav. Nezapomínejte, že znuděnému člověku nebo tomu, který se neustále tváří jako "Boží umučení", se ostatní raději vyhnou; každý má svých problémů dost. Pochopitelně, úsměv musí být upřímný, ale pokud zapracujete na optimistickém pohledu na svět, upřímný bude. V úsměvu zároveň i lépe vynikne lidská povaha. Pokud jste dobrý člověk (což mám dojem, že ano), bude to na Vás více vidět.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 03.07.16 07:32

Děkuji za všechny zprávy. Zkusím to tedy pozitivně, třeba to někdy vyjde. Měnit věci lze ale pouze v rámci hranic které mám ...

Od: dan8
Datum: 02.07.16 22:51

Zvláštní, je mi také 39 a mám to s tím seznamováním podobně. A co ženy často dělají na konci setkání, řeknou "zavoláme si", což v překladu znamená NE. Jednou jsem nabídl další schůzku a milá slečna mě poslala rovnou do pr... Od té doby už tato setkání nevyhledávám a našel jsem si zálibu v turistice.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sisi21
Datum: 03.07.16 07:55

No já mám zase zkušenost, že fotka neodpovídala skutečnosti..asi tak...fotka na seznamce byla tak o deset let +- neaktuální, hustá kštice a dorazil skoro plešoun s přehazovačkou, že si ubírají ženské..ale že i chlapi mě dost překvapilo*ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikc®
Datum: 03.07.16 08:47

To se mi několikrát taky stalo, že přišel chlap o dost starší a tlustší než na fotce. Skoro jsem ho nepoznala. Dávají na profil nej fotky a pak se diví.. Někteří pomlouvali bejvalky.


doplněno 03.07.16 08:56:

Poslední mi řekl, že vlastně nikoho nehledá... Podle toho to rande vypadalo.


doplněno 03.07.16 12:55:

Mernet, taky jsem se na seznamky vykašlala a jsem víc spokojená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 09:08
Hmm a pritom to davani "hezcich fotek" delaji spise jen zenske ze..zvlastni ze uz i chlapi
Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 03.07.16 09:46

No, vidím, jak ženy na schůzkách vyhodnocují atraktivitu, dokonce i v poměru k fotografii ... ach jo .. (já mám fotku normální aktuální ...)

Datum: 03.07.16 10:22

A taky fotky celkem dost často klamou. Jedna vypadala na fotce celkem hezky, pro mě sympatická, ale skutečnost byla trochu jinde. A to neměla nijak starší fotku. A takových "překvapení" bylo víc. Já zase na fotce nevypadám nic moc (podle reakcí), ale při schůzce se karta vždy obrátila. Proto jsem se na seznamky vykašlal a nechávám to náhodě v reálu.

Například..hledal jsem normální použitelnou holku, žádnou krasavici. Na fotce to byla normální holka (35let), focená někde v lese s batohem a psem a ani ve psaní nenaznačovala nic jiného. Až při schůzce, kdy byla oblečená hodně moderně (což mě zaskočilo, ale proč ne, nepůjde přeci v teplákách..) a nakonec, že jí hlavně baví diskošky s kamoškama...ale jinak že i do té přírody sem tam zaskočí *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: coco
Datum: 03.07.16 11:04

Kdyz ctyricatnik lovi svobodne dvacitky, nesmi se divit odmitnuti, kdyz neni zazobanej nebo celebrita, chce to soustredit zajem na damy 35+, ktere maji uz pomalu svuj vlacek na odjezdu a chteji jeste zalozit rodinu - takove casto hodne slevi ze svych pozadavku, i kdyz jsou atraktivnejsi nez zeny davno zadane a rodinou vycerpane. Take maji uz zivotni zkusenosti a dokazou spravne odhadnout skryte kvality a moznosti partnera. Nebo si zkuste dat na krk poradny zlaty retez, prsten a kvalitni hodinky, pouzijte drahy pansky parfem, slusny ohoz a k tomu hlavne skromne vystupovani ! Ani si na prvnim rande nevsimne, jaky mate oblicej, uspech zarucen nez to pokazite a zajem vyprcha, musite vycitit, cim dale zaujmout :)


doplněno 03.07.16 13:26:

Janm to vidi spravne "obchodnicky", zrejme ma uz sve zivotni zkusenosti zraleho muze :)

Jen hodne mladi a naivni vetsinou zamilovane nehledi na materialni zajisteni, jinak je to obvykly scenar jako na divadle, kde my herci hrajeme sve zivotni role. Rozumna zena v dospelejsim veku chce mit jistotu, ze sveho partnera v souziti zvladne a podle svych predstav prevychova - proto suverenita neni na miste (spis mirnost nebo aspon benevolence), ale majetek je vitan vzdy, respekt nikdy neskodi *slunce*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: janm*
Datum: 03.07.16 12:06

Obě strany se chtějí seznámit ale obě "naráží", není tomu tak dávno co zde na poradně byl téměř zcela podobný dotaz ze strany ženy...,

Vtip bude dle mne ve "způsobu myšlení" a to jak u mužů tak žen, v čem spočívá? Jde o "myšlení obchodníka" tedy o něco v čem nás neustále společnost nevědomky "vychovává" a "utvrzuje". Zkrátka naučili jsme se myslet jako "obchodníci", což je ale celkem problém, potencionální partneři aniž by si to uvědomili spolu začínají navazovat kontakt vztah na základě "obchodu", máme za to že si vybíráme partnera dle našeho "pocitu dojmu"opak je ale většinou pravdou ve skutečnosti vedeme obchod, partnera si vybíráme jako "zboží" v obchodě a tak k tomu také přistupujeme, tzn. design, software, funkce, a další...Aby byl obchodník dobrým obchodníkem musí být v jeho myšlení na prvním místě "chladný rozum", city jsou nepřítelem, v obchodě není pravého kamarádství přátelství natož citu, pokud ano bude to "špatný obchod". Tímto přístupem se vlastně podvědomě vyloučí to co je pro vztah podstatné v první řadě a to je "čisté pole" bez zjištných důvodů pro zasetí vztahu, až na základě tohoto tedy toho co je uvnitř se pak organicky vyvine i to co je zevně ("příznivé hmotné podmínky") "Semeno klíčí a buduje tělo zevnitř ven", nikoli obráceně.

To je i důvod, proč se vztahy nebývají takové problémy tam, kde společnost není orientována "na zisk" "obchod" , chudší skromnější podmínky jsou v tomto ohledu vlastně přínosem...


doplněno 03.07.16 12:17:

A to je i důvod, proč je seznamování na seznamkách poněkud "odtržené od reality" přímo totiž nahrává "myšlení obchodníka" ba přímo z něj vychází, mělo by být "jednodušší" je ale paradoxně těžší...Když se s někým seznámíte v reálu, ze začátku neřešíte "jeho poměry" zkrátka chcete "ho" nebo "jí" pro něj nebo ní samotnou, "nevedete obchod", na seznamce se ale začíná právě naopak - vzhled, barva, funkce, cena...koupím/nekoupím -rozhodování je tudíž "pervertované" , proto ta "obtížnost" na "snadném" seznámení...A proto mohou být úspěšnější seznamovací akce a proto jsou také konány neboť se více přibližují realitě kdy "neobchodujeme" byť i tam je tento prvek přítomen a nelze aby tam nebyl je to totiž přímo implementován v "účelu akce"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 03.07.16 14:56

Děkuji. Vidím že rady se pohybují od velmi "tržních" až po lidské. Uvidíme tedy jestli se ještě něco podaří. Jak jsem psal, jsem ochoten na sobě zapracovat ale v rámci hranic které mám - nemohu se úplně předělat, fyzicky ani psychicky. Chci tudíž najít ženu, které má negativa, resp. neatraktivity.až tak vadit nebudou.

Od: uska®
Datum: 03.07.16 15:18

Honzo, promiňte, vy jste jak kafemlejnek a vůbec nic jste ze zdejších rad nepobral. Vám pomoci není. Pořád dokola - mám své hranice, mám své mantitely ( to máme všichni), nic nefunguje, vše jsem již vyzkoušel.

Je jednoduché, pohodlné vše svalovat na svou vizáž, ale o tom to není !! Znám kluky (chlapi), kteří když se rozdávala krása tak snad ani v řadě nestáli. A přitom mají hezké manželky. Jenže z těchto chlapů číší humor, chuť žít, nejsou uplakánci jako vy, na jakékoliv téma lze se s nimi bavit, mají spoustu zájmů a je radost s nimi strávit alespoň chilku ve společnosti. Toto vše vám chybí, ne krása.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kx8
Datum: 03.07.16 16:16

Mě zase udivuje, jak někdo dokáže zašlatulkovat čověka jen po přečtení pár slov.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 03.07.16 16:53

kx8 - mě zase udivuje, proč se musíte vydávat za vícero osob? To se stydíte za svůj názor?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kx8
Datum: 03.07.16 18:58

Jak to můžete tak přesně vědět? Možná stejně tak jako já vím o Vás, že máte 35 let, bydlíte v Liberci a máte pekska. :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.16 16:40

Ono se "předělávat" jen kvůli sbalení ženské, je taky blbost. Je jaký je a to předělání mu stejně dlouho nevydrží. A navíc si nabrkne ženskou o kterou ani nestál, protože ona si myslela, že je "jiný". Každý by měl jít na trh s tím, jaký je a ne tak, jak si přejí dotyčné dámy. Pak je vše špatně. Samozřejmě předělat jako úprava zevnějšku, být víc optimičtější atp to je jasné..ale aby se naučil v tu chvíli víc mluvit, usmívat se nad svůj rámec, prostě dělat ze sebe něco víc..to je blbost a jde to i na druhém poznat. Prostě si najít tu, která ho jako takového přijme a je mu v tomto podobná..jen v těchto případech to bude holt na delší loket. Ale i takové holky jsou a na vztah jsou nejlepší, ale na trhu jich moc není, protože jsou žádanější, než nějaké ukecané, stále vysmáté a dost společensky zaměřené ženy..a tyto ženy si zase naopak myslí, že je to přednost..přitom to muže odrazuje.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.07.16 09:40

Kdyz jsem se seznamovala pres seznamku,tak urcite by me nezaujal clovek vaseho typu,mam rada muze s dusi kluka,veseleho...akdyby me nechal zaplatit za sebe mela bych jasno-skrt a toho nebrat

Ano musi preskocit jiskricka,to je dulezite.Jen pro zajimavost pred lety jsem se seznamila v praci s osklivym o 7 let starsim muzem a jeste ke vsemu zadanym a ja do nej uplne zblbla,vubec nikdo nechapal co na nem vidim,ale me vonel a byl s tou dusi kluka,nas vztah trval 2 roky.Takze o vzhledu to,az tak nebude spise o sympatiich,ale co vyhovuje jednomu nemusi vyhovovat druhemu.Netlacte na pilu,nenutte se do vztahu a uz vubec ne do zeny kterou by jste chtel jen s nouze,to nema senu.Ta zena vam musi byt sympaticka,vonet a tak tochu se vam musi i libit,Preji hodne uspechu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 04.07.16 09:57

Děkuji za odpověď. Umím být taky veselý když jsou pro to důvody. Jinak si myslím že není dobré mne takhle na dálku hodnotit - ve stylu takového ... bych si taky nevybrala. Neznáte mne osobně, nevíte čím jsem prošel ...

Od: jardatr
Datum: 04.07.16 11:43

"...akdyby me nechal zaplatit za sebe mela bych jasno-skrt a toho nebrat Zdroj: https://www.poradte.cz/spolec…3741-seznameni-jak-na-to.html"

Tak si říkám, že lze toho mohou některé ženy takticky využívat a zadarmo se najíst. Taková žena si naplánuje každý týden dvě, tři setkání, nechá se pozvat na večeři a pak "nepřeskočí jiskra".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 04.07.16 11:46

Takéjsem toho názoru že na první schůzce, pokud o to žena zvlášť nepožádá, byl měl platit každý zvlášť.

Datum: 04.07.16 13:05
avatar

Pokud by žena měla 2-3 schůzky a dostala by večeři *smich*. Ne, snad jenom kávu a sodovku, nebo džus.

A pokud bych na první pohled viděla, že k pokračování není důvod, tak si tu kávu zaplatím. Ono se musí trošku přemýšlet, kam nový objekt pozvu, spíše něco normálního, žádný grand hotel. Dneska jsou mnohde čajovny, tak to je dobrý počátek, nebo ven na zahrádku - restaurační.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 04.07.16 13:21

Myslím že není dobře komplikovat první schůzku ještě řešením kdo co bude platit. Tudíž lepší pravidlo/postup je poprvé každý sám a dál se uvidí ... Nejde o ty peníze ale o to co se z toho potom vyvodí - viz i diskuse zde.

Od: balzerka
Datum: 14.07.16 19:48

Možná budu radit, jako někdo přede mnou. Mně u Vás chybí humor! Nemáte jiskru, smysl pro srandu, lehkost. Napsal jste, že hrajete trochu na kytaru. Tak ji vezměte s sebou na nějaký turistický výšlap nebo zájezd.. Kytara bývala "kočkolap".Projeďte si zpěvník, co ještě dáte. Skoukněte kulturní a jiný program ve vašem městě. Nemyslím diskotéky, ale exkurze, přednášky, zájmové kluby. I když to není Váš koníček,tak může být. Rozšíříte si obzory a bez problémů se můžete dát s někým do řeči. Neodbývejte svůj zevnějšek, aby zrovna nebyl den D. Zkuste ze sebe udělat trochu sportovce, zpevnit tělo. Budete se cítit líp, zvedne Vám to sebevědomí. Hledáte jen důvody, proč to nejde. Hledejte způsoby, aby to šlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 16.07.16 09:53

Děkuji za návrhy. Leccos jsem již zkoušel. Ano, nejsem hurá optimista a asi nemám velké charisma. Ale s tím nic moc neudělám - těžko se přetvařovat.

Od: rv
Datum: 16.07.16 10:14

Pokud se ve vašem okolí nevyskytují potenciální partnerky, tak to zkuste přes známé, kamarády. Třeba u nich v práci je některá vhodná. Váš společný známý může usnadnit první kroky, nezávazně se od něj můžete dozvědět, co od druhého očekávat a schůzka nebude takovým negativním překvapením.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: honza5
Datum: 16.07.16 12:53

Ano, několikrát vyzkoušeno ...

Datum: 16.07.16 14:46
avatar

Honzo, kontrolní otázka... narodila se vůbec už ta, která by pro vás byla dobrá? *kafe*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.16 15:35
avatar

Jistěže se narodila, jenom se ještě nepotkali! *tuc*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honza5
Datum: 16.07.16 15:45

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.