Lístek na peníze

Od: Datum: 01.07.16 11:38 odpovědí: 3 změna: 01.07.16 18:35

Zdravím, prosím o radu - jsem na nemocenské již měsíc a půl. Ke dni 31.7.2016 mi končí výpovědní lhůta u současného zaměstnavatele. Originál lístku na peníze musím poslat zaměstnavateli i později originál rozhodnutí o ukončení pracovní neschopnosti nebo mohu originály poslat přímo na příslušnou okresní správu sociálního zabezpečení a jen kopii pro informaci poslat zaměstnavateli? Mám opodstatněnou obavu, že by zaměstnavatel poslání originálních dokumentů na příslušnou správu záměrně pozdržoval.
Vřele děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.16 15:52

Ne, nemůžete. Všechno musí projít rukama zaměstnavatele.

Ohodnoceno: 0x

Od: jh®
Datum: 01.07.16 16:14

Měla jsem kdysi stejné obavy, jako tazatelka. Obrátila jsem se proto na příslušnou OSSZ a sama úřednice mi navrhla, abych všechny doklady posílala doporučeně přímo jí. Pravda, je to více než deset let...

Datum: 01.07.16 18:35

Správně by mělo vše jít přes posledního zaměstnavatele, ale když se na OSSZ domluvíte, můžete to předat tam a správa si pak potřebná razítka a podpisy u zaměstnavatele zařídí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.