Kolik stojí výměna kolen. nebo kyčel. kloubu

Od: Datum: 30.06.16 21:48 odpovědí: 9 změna: 01.07.16 07:33

Nevíte prosím kolik stojí (co je účtovánío ZP) výměna kolenního nebo kyčelního kloubu. Děkuji (bez rehabilitace, tedy lázní)

doplněno 30.06.16 22:05:

vím, že to hradí zdravotní pojišťovna. Mému otci totiž (80 roků) řekl doktor, že je to PŘÍLIŠ DRAHÉ a on má vysoký věk, tak mně to zajímá, kolik by to stálo kdybychom si to hradili sami

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.16 21:52

Sousedka byla na výměně kolenního kloubu a z nemocnice musela hned do lázní. Vše uhradila zdravotní pojišťovna.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.16 21:58

Totální endoprotéza kyčelního kloubu cca 90 tisíc korun.

Od: balzerka
Datum: 30.06.16 22:00

Mám TEP kyčle . Nic jsem neplatila . Operace a následná péče výborná. Dala jsem jim sponzorsky 10 tisíc. Sepsali se mnou smlouvu. Asi po 2 týdnech mne převezli z nemocnice do rehab. ústavu, kde jsem byla 8 týdnů. Bylo to přesně před 10 lety. Snad je to stejně. Jsem u VZP.

Datum: 30.06.16 22:01

Mám TEP kyčle . Nic jsem neplatila . Operace a následná péče výborná. Dala jsem jim sponzorsky 10 tisíc. Sepsali se mnou smlouvu. Asi po 2 týdnech mne převezli z nemocnice do rehab. ústavu, kde jsem byla 8 týdnů. Taky jsem nic neplatila. Bylo to přesně před 10 lety. Snad je to stejně. Jsem u VZP.

Datum: 30.06.16 22:11

Něco k tomu tady http://zkraceno.cz/icuq4m Takže 30 až 90 tisíc, podle nemocnice...

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.16 22:55

Reaguji na doplněk .Mám to chápat tak, že u pacientů nad 80 let už pojišťovna kloubní náhrady nechce proplácet? Důležitý je stav kosti, její struktura.Podporuje ji pohyblivost pacienta. Pokud je kost řídká, je to problém do toho něco natloukat a šroubovat. Sice jsou endoprotézy tmelené, ale i tak to musí posoudit lékař. A s tím věkem. K operaci Vás pustí, když máte v pořádku interní vyšetření, hlavně srdíčko. Můj starší kolega tělocvikář měl jednu kyčli operovanou kolem 68 let věku a během operace nastaly komplikace se srdcem. Na druhou nohu už ho nevzali. Je to přes 10 let a on chodí velice těžce o holích.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 01.07.16 05:36

Nestavěla bych se proti rozhodnutí lékaře. Kloub nelze vyměnit za jakékoliv situace. Jak už rádci psali, důležitý je hlavně zdravotní stav. A to může posoudit jenom doktor.

Moje matka má asi 10 let umělou kyčel. Nyní je jí 84 let. Operovaná kyčel jí dělá dobrotu, zato tu druhou má naprosto v čudu. Velké bolesti, nespí, bere léky, táhne se o 2 holích stěží na záchod, ven z domku už se ani nedostane. Operace by pro ni byla vysvobozením.

Jenže: je těžký diabetik /4 x denně na inzulínu/, má vážně nemocné srdce. Lékaři proto operaci nedoporučili. Ano, i kvůli vysokému věku, ale podstatný je hlavně ten zdravotní stav. Tak mamka zkouší a východisko není.

Byla se mnou na rehabilitaci báječná paní - 85 let. Koleno jí vyměnili bez problémů. Jenže ta paní byla zdravá. Cvičila, nožkou mrskala jako dvacetiletá. V takovém případě operaci chápu. Ale Váš otec by jim taky mohl "zůstat na stole".

Proto byste měl lékaře respektovat. Není to proto, že by chtěli ušetřit peníze, oni chtějí ušetřit život Vašeho otce. Nestojí to za to? Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 01.07.16 07:07
Partnerově babičce řekli, že je moc stará na výměnu kyčelního kloubu, když jí bylo 70. A ona tady byla do 91. A to poměrně zdravá, co jí trápilo byla jen horší pohyblivost právě kvůli kyčli, za svůj život strávila v nemocnici posledních 5 dní před smrtí, dostala mrtvici a už se neprobrala. U těchto operací platí na nic nečekat a operovat, dokud je pacient ještě schopný se zrehabilitovat. Ptejte se na pojišťovně, případně ji změňte.

Datum: 01.07.16 07:33

Jarm, myslím si, nejspíše stejně jako vy, že doktor nechtěl říct, "jste starý, to se už neoplatí". Jen vám musím říci, že tahle operace a pak následná rehabilitace, je obrovským záběrem na fyzičku i psychiku. Fakt hodně! Je potřeba zapojit všechny svaly na celém trupu. Břicho, zadek, záda. Nevím, jak fit je váš táta, ale pohyblivost a pak chůze je hodně závislá na tom, v jaké je pacient kondici. ;) Pan prezident se po krátkém čase postavil na lyže. Ve stejném věku se můj kamarád přestal raději pohybovat a nakonec dostal zápal plic a odešel. Pan prezident byl před operací fit a můj kamarád ne.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.