Cítím se hloupě

Od: Datum: 30.06.16 19:27 odpovědí: 7 změna: 01.07.16 00:20

Dobrý den, mám takový dotaz jsem z něho trošku nešťastná. Mám nejlepší kamarádku, která se celkem dost líbí klukům, já moc ne. No, už to párkrát vypadalo nadějně, mohla s někým chodit (kluci jak už jsem psala na ní stojí frontu), ale vždy se to nějak pokazilo. Vždy jí to jako správná kamarádka přeju, ale taky je mi to trochu líto. Nechci jí to všechno kazit, kvůli sobě, ale někdy mě celkem mrzí, že kvůli klukům zapomíná na mě a pak na mě zapomínají tak trochu všichni. Nerada jsem přímo středem pozornosti, ale jsem poměrně citlivá a když mě nikdo málem ani nepozdraví po příchodu do školy a všichni se točí kole´m kamarádky, už je mi to hloupé. Aby jste rozumněli, od včerejška miá ta kamarádka kluka, znali se už déle od vidění (chodil do vedlejší třídy než my) a asi po dvou dnech dopisování si napsali že spolu budou chodit. Nejdřív jsem byla šťastná jak blecha za ní, ale pak jsem si uvědomila, že kolem mých kamarádek se točí kluci a já zůstanu sama... Snažila jsem se všechno skrývat, abych jí zbytečně neotravovala, ale do té doby než někdo z těch kluků, co o kamarádku taky stáli navrhli abychom ( já, kamarádka, a ještě oni- asi tři kluci) šli se ráno před školou projít, bylo všechno ještě v pohodě. Ale ráno už to bylo mnohem horší... Měly jsme obě s kamarádkou narozeniny ( obě je máme úplně stejně), no a ráno mě (jí ne) čekalo celkem smutné překvapení. Všichni tři kluci jí popřáli k narozkám a dali jí kytku... Se mnou si aby jste tomu rozumněli asi dva dni předtím psali všichni tři jen tak... Úplně na pohodu byli najednou stráášně super, ale jakmile jsem dorazila s kamarádkou na místo srazu, řekli jenom čau, pak se zeptali jak jsme se měli na horách (byla jsems kámoškou) a pak už se se mnou vůbec nebavili... Já všechny ty kluky znala už dřív, ale pak přišla asi před dvěm lety k nám do třídy moje bff a všechny si doslova omotala kolem prstu a já jsem v přítomnosti jednoho a více kluků vosk... Nechci žárlit, ale už mě to dohání k šílenství, snažím se být milá a vtipná, hodná ( a myslím že mě tak všichni berou) ale posledních pár měsíců na mě bezdůvodně úplně kašlou... :( Je mi to líto, nechci ztratit svou nejlepší kamarádku, ale taky nechci aby se k mě takhle chovala v klučičí přítomnosti... Občas když se třeba normálně bavíme a já něco řeknu ( není to tedy nic co by ji mělo nějak výrazně naštvat, myslím to dobře a řeknu to napsosto klidně), ona mi někdy dokáže dost ošklivě odseknout, nebo na mě zařve. Zrovna dneska ráno mi při cestě na sraz s kukama řekla na moje: , Já jsem děsně nervózní, měla jsem zůstat doma a nejít vás tam otravovat, " a na to mi řekla: ,, Stačí když budeš držet hubu,"nebo něco v tom smyslu, sice se pak omluvila ale neznělo to moc upřímně, každopádně omluvu jsem přijala. Prosím poraďte mi už nevím jak dál, je mi to hrozně líto, nechci být, žárlivá sobecká slepice, ale prostě se jen svěřuju s tím co mě bolí a co mi dnod starosti... :( Budu moc ráda za jakékoli názory a odpovědi, snad máte někdo podobné zkušenosti... Za možné překlepy nebo pravopisné chyby se moc omlouvám ;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.16 19:58
A je to opravdu Tvá nejlepší kamarádka? To, jak Ti odpověděla, se mi osobně vůbec nelíbí a asi bych se na ni vykašlala. Ale dost dobře ani to nechápu to, cos řekla Ty jí ( "Já jsem děsně nervózní, měla jsem zůstat doma a nejít vás tam otravovat, ") Pokud máš pocit, že jim Tvá přítomnost není po chuti, nechoď s nimi...ale nesrážej sebe sama tímto způsobem; to není příjemné nikomu - ani jim, a určitě ani Tobě.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.06.16 20:19

Možná řekla opravdu něco nevhodného, čím druhé vytočila a ani možná o tom neví. Pak by dávalo smysl, že se jí straní a kamarádka jí řekla, co uvádí.

Ohodnoceno: 0x

Od: sasanka
Datum: 30.06.16 21:08
To je mozne, ale bud o tom vazne nevim, nebo vazne nevim proc to udelala, nic zleho bych ji nikdy nerekla, ale tohle nebylo porvy co mi takhle odpvedela. Treba jednou... Ona ja vegetarianka a ja ne ale snazim se uz nejim kralici maso, vubec po te co jsem zjistila co se s nimi dela a jen tak jsem proste prohodila: ,, Ja uz v zivote nesnim kralici moaso, to je tak hrozny co s nimi delaji... A ona: ,, A co si myslis ze delaji s tema ostatnima ty vole! Uplne na me zajecela a chvili na ni vsichni koukali... Tak nwm ale pprad rika ze me ma moc rada a ja ji taky, je to kamoska na kterou se da spolehnout a je proste nejlepsi... Ja ss snazim byt v tomhle dost podobna, dala bych ji vsechno ale nekdy se proste zacne chovat...divne. Ale to jen tech poslednich par mesicu... Je to divny, kazdopadne na vasem nazoru neco bude, ale ja bloumam a bloumam ale nemuzu prijit na nic co by ji urazilo... Ale i tak diky
Datum: 30.06.16 21:39

Máte moc nízké sebevědomí a špatnou kamarádku. Pokud s Vámi muví tak jak píšete zde, odkažte ji do patřičných mezí a poučte ji o tom, jak se k Vám má chovat. A Vy se nechovejte jako ušlápnutá puťka. Nemáte zapotřebí dělat někomu křena a být někde jen do počtu. Najděte si zajímavého koníčka a seznamujte se s lidmi, kteří budou o Vaši přítomnost stát. Neponižujte se, nevnucujte se a hlavně nepropadejte sebelítosti. Hodně záleží na tom, jak na lidi působíte, co z Vás vyzařuje... Kamarádku si najděte takovou s kterou se budete cítit dobře a která bude o Vaše přátelství stát. Jinak je to zbytečná ztráta času i sebevědomí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.16 22:56

Blešík má možná pravdu, třeba jsi jí opravdu řekla něco opravdu hodně netaktního apod. Ale i kdyby ne, z toho, co píšeš, mám já osobně špatný pocit. Pokud by se takto (jako Ty) chovala některá má kamarádka nebo kdokoli z mého blízkého okolí, vadilo by mi to; sice bych na ni nekřičela, ale vzala bych si ji stranou a promluvila bych si s ní. Pravděpodobně, alespoň podle toho, co popisuješ, se chováš a přemýšlíš velmi nesamostatně až závisle na své kamarádce. Na základní škole jsem měla spolužačku - sousedku v lavici, která byla na mně podobně závislá, všude se mnou chtěla chodit, doslova mi visela na rtech apod. Byla to hodná holka, ale já jsem z ní občas bývala hodně nešťastná a někdy jsem se jí i trochu vyhýbala. Ona byla velmi společenská, ale z různých důvodů se s ní nikdo jiný nechtěl bavit (u nás byla hrozná škola, samá šikana, pohrdání ostatními apod.), tak upjala veškerou pozornost na mě.

doplněno 30.06.16 23:02: Každopádně, nedovol, aby se k Tobě někdo choval takto hrubě. S kamarádkou si promluv a zeptej se, v čem je problém - buď Ti to řekne rovnou, anebo bude "mlžit". V tom druhém případě by bylo docela možné, že je z Tebe poněkud vysílená. :)
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.16 21:22

Jak se chováte, tak se cítíte a naopak.

Toto není rovnovážný vztah.

Nejste kamarádky, to si jenom myslíte. Otravujete jenom svoji v uvozovkách kamarádku. Jste na ní závislá.

Nemáte stejnou povahu, divím se, co si můžete až tak povídat.

Vy se sama shazujete, tak se nedivte, jak s Vámi jednají.

Nemáte žádnou sebedůvěru a každý to z Vás vycítí, zvláště po takovém prohlášení.

Najděte si svoji parketu. Najděte si svoji společnost, se kterou Vám bude dobře. Tady se budete jenom trápit, protože si rozdíly uvědomujete, ale neumíte se s nimi vyrovnat. Jste ještě mladá, časem, až něco dokážete, získáte zkušenosti v jednání s lidmi, se vše zlepší.

Najděte si koníčky, máte jistě nějaké zájmy. Nejlepší by byl sport. Ten povznáší ducha, zlepšuje fyzičku, narovnává sebevědomí. Budete mít méně času, nebudete se v ničem pitvat, zbyde Vám čas akorát na školu a tréninky, soustředění.

Být hodná neznamená, že Vás budou mít všichni lidi rádi.

Doporučím číst nějaké knihy z knihovny, o jednání, chování, o vztazích mezi školáky, vztahy i v rodině, na pracovišti. Dobrá je i časopis Psychologie. Naučte se rozpoznávat typy lidí, podle tělesného vzrůstu, podle povahy, učte se poznávat mimiku obličeje, neverbální komunikaci. Vzdělávejte.

Hledejte jinou spolužačku - kamarádku, se kterou se budete cítit příjemně. Opravdu si myslíte, že když něco řeknete nevhodného, tak si zasloužíte takovou odpověď a ještě tomu nasadíte korunku a omluvíte?

Možná nechcete být konfliktní, ale přece zůstavat s člověkem, se skupinou se kterou Vám není příjemně a dobře.

Jste na nejlepší cestě, aby si z vás začali utahovat, zesměšňovat, šikanovat. Nejen ve skutečnosti, ale i na sítích.

Pouvažujte nad tím. Nehledejte chybu jenom u sebe. Jste typ, který se do této party nehodí. Podle mého názoru. Jako mladá jsem to zažila, ale měla jsem hned ohýnek u zadku a s takovou partou jsem se přestala stýkat, bylo to pod mojí úroveň, neměla jsem si s nimi co říci.

Po tom, co jste doplnila, tak si myslím, že jste na ní závislá. Má Vás omotanou okolo prstu. Nevěřte jí o nic o lísce a nehynoucím kamarádství. Doplatíte na to. Pozor na slova -udělala bych pro ni cokoliv. Může se to obrátit proti Vám.

doplněno 30.06.16 21:32:

opr. o lásce

Pozor, abyste nekryla nějakou špatnost, podvody, nevzala vinu za nějaké skutky na sebe, aby se skrze Vás neublížilo někomu jinému /člověku, zvířeti/. Nevíte, co může přijít. Poraďte se svým svědomím, jste lehce ovlivnitelná, tak snad se z toho všeho vymaníte.

Jste slabý článek v řetězu, slabý prvek ve vztahu. Abyste někdy nechtěla kamarádce dokázat, co všechno jste ochotna pro ni udělat, pro její spokojenost. Ptejte se vždycky sama sebe, jestli to je Vaše rozhodnutí, jestli to je to, co považujete za správné a čisté.

Od: dam®
Datum: 01.07.16 00:20

Ahoj, jak na potvoru, hodná baba, v pozadí, nehledaná, neopěvovaná, ale bez ní nic nefunguje, protože se postará a nebo blbě, když se nepostará. Všichni Tě berou jako samozřejmost, židli, kus nábytku, okno, přes které koukají ven a ani si neuvědomí jeho čistotu. Vzpomeň na statkáře jenž po dědině nechal vyhlásit, že si veme děvčicu za manželku, která mu smetí přinese a pak určí která bude jeho ženou. Až ti kluci dozrají, pro ně už bude pozdě klepat Ti na okénko.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.