Kolik může člověk minerálů a vitamínů v mg

Od: Datum: 30.06.16 15:46 odpovědí: 5 změna: 02.07.16 23:19

Dobrý den.Je někde tabulka kolik může člověk za den vitaminů a minerálů?Děkuji za radu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: isteron
Datum: 30.06.16 17:27

Sú webové stránky, ktoré udávajú zdravé hodnoty biochémie a zdravej výživy. Treba len správne uviesť zadávací dotaz.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cicko*
Datum: 01.07.16 20:01

Určitě ano, obecně tolik, kolik unese!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.16 22:29

ty seš ale cicek

Od: balzerka
Datum: 01.07.16 23:33

Máme tělo naštelované na určité hladiny každého minerálu. Stálé složení- homeostázu se tělo snaží udržet . Jakmile si vezmeme tabletku toho či onoho navíc, tělo se snaží přebytečnou látku vyloučit. Někdy ho to dost zatěžuje. Ledviny, játra dostávají zabrat už jen proto, že ony látky nejsou v přírodní formě. Lidi mají představu, že se musí cpát minerály a víte, že v těle máme třeba zinku nebo hořčíku jen tak malé množství, jako je knoflík od košile? Druhá věc je, že tělo minerály a vitamíny přijímá v kombinacích, kde jeden prvek podporuje vstřebání druhého apod. Příklad. Lidi se cpou vápníkem. Toho máme většinou dostatek, až se nám usazuje v cévách. Takové kravské mléko ho má 10x víc, jak mateřské. Ale vápník se může v těle uplatnit pouze pomocí vitamínu D.Ten je tedy třeba dopňovat. A ani to nestačí. Musíme na sluníčko, aspoň hodinu denně, jinak se vápník pomocí déčka neuplatní. A naopak, když nám prvek chybí, tak se tělo snaží ho vychytat za cenu, že zbytní žláza, co ho vychytává. To je např.u jódu štítná žláza. Jíme málo ryby a ten je v nich. Jindy tělo zadržuje vodu, je oteklé, aby zároveň s ní neztratilo minerály. Nejlepší je jíst pravidelně pestrou a ekologicky čistou stravu a ubrat potraviny, co zatěžují svým obsahem cukru, soli, bílé mouky a nevhodných tuků, konzervašních látek, barviv, éček..Cpát se multivitaminy je chyba, mnohé z toho nepotřebujeme, mnohé jsou ve formě, které si tělo neumí vzít. Tabulka není, každý jsme jiný, každý se jinak stravujeme a máme jiný výdej. Vyvážený stav v těle se projeví tělesnou kondicí, dobrou imunitou a zdravým vzhledem.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: balzerka
Datum: 02.07.16 23:19

Možná Vám jde o to, kolik čeho brát na kilogram tělesné váhy. Ani tady to nebude přesné. Svalnatý mladý sportovec může vážit stejně, jako stará obézní paní. A oba potřebují něco jiného.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.