Kousnuti od klistete

Od: Datum: 29.06.16 23:50 odpovědí: 14 změna: 09.08.16 16:53

Dobry den mam takovej problem uz je to 3 tydny co sem mela kliste,vyndali sme ho a dezinfikovali to misto kde bylo..Nejdriv tam byl malej flicek ale od ty doby tam mam na noze velkej kolac s bylym koleckem uprostred,ten flek je podebranej a teplej a furt se to zvetsuje..Je mi jasny ze mi tu budete psat at si okamzite zajdu k doktorovi ale tam sem uz bohuzel byla a ten me poslal s tim ze to je mali ze to nic neznamena ale ted ten flek mam uz tak 10 cm ..a dost to svedi a ke vsemu se mi udelali po tele fleky ...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: janm
Datum: 30.06.16 00:53

Zdravím

Pro jistotu za lékařem ještě znovu zajděte, není se čeho bát, za optání nic nedáte, ale za ten klid to stojí, takle budete přemýšlet a trápit se tím co to je nebo není, zajděte znovu, mrkne na to otázka několika minut, kdyby to opravdu něco bylo pak by jste si později vyslechla že jste měla přijít dřív, čili tak :)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.16 02:00

Měla jste jít k lékaři znovu, hned jak jste zjistila, že se flek zvětšuje. To Vám na to nic nedal? Vypadá to jako borelióza a jestli máte fleky po těle, mohly by to být bakterie v těle, což také bývá u boreliózy. Nepíšete, jak vypadají ostatní fleky. Rozhodně na nic nečekejte a zítra jděte k lékaři. Zdejší dohady Vám nepomohou, rádci Vám asntibiotika nepředepíší. Čím déle to začnete léčit, tím hůř pro Vás, pokud to je borelióza. Žádné jiné potíže nemáte? Borelióza se projevuje u spousty lidí odlišnými příznaky, ale bývá jich víc (bolest bsvalů, kloubů. chřipka, horečka atd.).

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.06.16 07:37

Ukázková borelióza. Doktor by měl vrátit diplom.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 30.06.16 08:18

Souhlas s magdon !

Datum: 30.06.16 11:27

Honem k doktorovi. To vypada na krasnou boreliozu.

Od: astik
Datum: 30.06.16 12:27
Ano, okamžitě k doktorovi! A nenechat se odbýt! Bez odebrání krve nejdete domu! Jen si nejsem jistá, zda se to nedělá až po měsíci co vás kouslo. Ale raději tu krev hned. Neriskovat! Já jsem po kousnutí neměla žádný flek. Doktor říkal, ze to nic není. Ale trvala jsem na svém, že chci odebrat krev. Protože sami lékaři říkají, že i tak může být problém. Je to vaše zdraví, ne jejich. Pak je pozdě a následky jsou většinou dost hororové. Držím palce.

Datum: 30.06.16 12:32

No, to bych se po každém kousnutí od klíštěte k doktorovi asi pěkně naběhala.. *ee*

V případě tazatelky ano, je nezbytné znovu zajít k lékaři, vypadá to na boreliozu.

Datum: 30.06.16 14:53

Lékař by měl ihned předepsat ATB a odebrat krev na zjištění borelií.Trval bych na tom.Borelioza se šíří nervovou soustavou a může kromě jiného i poškodit konce nervových zakončení.Také to může skončit poškozením oční sítnice.

JABRAKA

Datum: 30.06.16 18:56

Moc vam vsem dekuju za nazory potvrdily ste mi to co sem si myslela ten flek se stale zvetsuje:(

Od: rosa
Datum: 30.06.16 19:19

Tedy s takto neprofesionálním přístupem lékaře jsem se ještě v tomto nesetkala, to je na stížnost. Mě se to stalo před x lety už 2x, flek po kousnutí klíštěte. Poprvé jsem s tím byla u praktické, udělala mi odběry a nasadila ATB na 3 týdny, pak kontrolní odběry. Podruhé to bylo horší, to už jsem neměla pouze flek, ale i celkovou zchvácenost, jako u chřipky, bolest kloubů. Šla jsem ke kožnímu, udělal odběry, výsledek čerstvá aktivní boreliová infekce a nasadil ATB na 4 týdny, pak kontrolní odběry, zdálo se, že je vše v pořádku. Ovšem nebylo, následující rok se mi udělal flek na tom samém místě, kde to bylo podruhé, nikde jsem v tu dobu nebyla, nové klíště neměla. Šla jsem znovu k tomu samému kožnímu, divil se, nicméně znovu odběry, ATB, pak kontrolní odběry. Od té doby mi dělají kontrolní odběry jednou za čas, jsou tam jenom známky po prodělané infekci boreliozy, ale nevím. četla jsem, že prý ta mrška už pak zůstane schovaná v těle, nemusí, ale může se znovu aktivovat. Takže fakt jděte znovu k lékaři, trvejte nejdříve na odběrech, současně Vám dá ATB, která můžete začít brát ještě ten den po odběrech, musí se to přeléčit a pak opět zkontrolovat.

Datum: 30.06.16 21:35

*sok* Od Vašeho dotazu uplynulo pomalu 20 hodin a Vy jste nebyla znova u doktora? Na co proboha čekáte?! Tady na poradně to nevyřešíte! S boreliózou není žádná sranda! Jde o čas! To chcete mít trvalé následky? *sok*

doplněno 30.06.16 23:18:

Tohle si přečtěte. A hned ráno mazejte k doktorovi!

Datum: 08.08.16 18:33

Dobrý podvečer přeji, jsem zvědavá...

jak dopadl váš flek? Co to nakonec bylo?

M.

Od: alakroft
Datum: 09.08.16 15:17

Dobrý den, obrázky jsou rozmazané nelze přesně určit, ale dle mého názoru je to na 90procent Borelioza. Testy s krví jsou velmi nespolehlivé, ba troufám si říci k ničemu. Testuje se na protilátky. Čím déle to budete mít(zarudnutí se za čas samo ztratí), tím víc je tu riziko proniknutí např. do mozku... To se potom začnou dít věci! Můžete být nakonec člověk léčící se na psychiatrii a nebo nastane "kroutící moment" a stanete se invalidou. Borelie neboli treponemy jsou tvaru vývrtky a i tak fungují. Udělají z vás cedník! Léčba je poměrně jednoduchá a velmi účinná, jenže kdo vás bude léčit bez nálezu? Nikdo! Doporučuju se modlit a co nejrychleji najít dobrého doktora, dokud to jde ještě vidět na kůži. Na druhou stranu může se jednat jen o bezvýznamné zčervenání po drbání nebo nějaké látky nanesené na postižené místo!ps. Vše mnou napsané, je jen můj osobní názor a může se jednat o fikci, skutečnost může být rozdílná! Nutno poslouchat rad lékaře!

doplněno 09.08.16 17:36:

Možná nakonec dostanete Doxy. Budete velmi vděčná lékaři, co vám předepsal tento lék. Ale realita bude uplně jinde! Naopak, nejenže se vás chtěl doktor zbavit, ale ještě k tomu všemu začne likvidovat prospěšné bakterie ve střevě. Nemoc tzv. zaléčí nebo přeléčí, vy budete spokojená, on taky, že má peníze.----- Nebo se stane zázrak a objevíte skutečného doktora se skutečnou a opravdu účinnou léčbou(pochybuji v to).

Datum: 09.08.16 16:53

odpověď možná dobrá, ale máte kapku zpoždění... ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.