Páteř - cviky

Od: Datum: 30.06.16 08:26 odpovědí: 5 změna: 30.06.16 15:22

Dobrý den,

​narazila jsem na internetu na jednu stránku - test funkce páteře (www.cvicime.cz/o-pateri/testy-funkce-patere/strana-4) a chtěla jsem se vás zeptat, jak moc si myslíte, že se to může brát vážně. Co se týče cviku - sed se vzpažením, předklon, tak ty nezvládnu, jelikož nedokážu v takové pozici zcela narovnat nohy. u toho předklonu dostanu ruce max ke kotníkům. Cvik pozazování z lehu, taky nezvládnu, a to si myslím, že břišní svalstvo špatné nemám.
Zeptat se ale chci na ten předklon. Vážně si nedosáhnu dál než po kotníky. Je to špatně?
Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.16 08:38
avatar

Odkaz je nefunkční, takže nelze odpovědět.

"nedosáhnu dál než po kotníky. Je to špatně?" No, "špatně" - prostě to znamená, že máte zkrácené šlachy. To má dneska naprostá většina lidí vlivem sedavého způsobu života. Když budete tento cvik svědomitě denně cvičit, dají se tím znovu "natáhnout", znamená to ovšem ve cvičení neustávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.16 08:45

Dobře, děkuji za odpověď, odkaz funkční je, ale musíte jej zkopírovat nebo ho opsat do vyhledávače ;)

Datum: 30.06.16 10:27
avatar

Kapiku, jsou miliony cviků na páteř! Proč si musíte vybrat takové extremní? Když nejste zas až tak pohyblivý, vyberte si snadnější, ale cvičte je! Vytrvale, soustavně a dlouhodobě!


doplněno 30.06.16 10:37:

Třeba TADY;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 30.06.16 15:22

Podle mě nejde o žádné extrémní cviky ale o úplný základ a nejedná se jen o cviky na páteř, ale třeba i na protažené svaly na dolních končetinách. Ano, cviků je spousta, ale musí se cvičit správně a pravidelně. Při nesprávném provedení hrozí, že si člověk spíš ublíží. Báječné cviky učí na rehabilitaci a na tu máme nárok každý 10x během kalendářního roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 30.06.16 14:23
avatar

jeden cvik na páteř mne mimořádně zaujal,,,,,,,,,,,lezíte, podlkeýžíte páteř válečkem-nebo srolovaným ručníkem, vzpažíte při tom letu, vydržíte tak nqjakou dobu, má to hodne napravovat páteř, avšak jsem to nezkoušela, jen slyšela hodne chvály,

Páteř se také pozvolna napravuje při použití tzv."terapie nakloněné postele"

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.