Č.pošta Odnáška - adresa pošty

Od: Datum: 28.06.16 19:39 odpovědí: 3 změna: 29.06.16 07:44

Ahoj, zařídil jsem si průkaz příjemce nebo zmocněnce, kde osoby na uvedené na něm mohou odebírat příchozí poštu.

Do formuláře jsem uvedl jako název právnické osoby ve tvaru (kde adresa odpovídá adrese pošty ve vymšleném Humpolci, není tam název ulice)

Kroužek zahrádkářů s pivem
Humpolec 123
(psč)890 11

ovšem na kartě mám vytištěno
Kroužek ahrádkářů s pivem
č.p.1
890 11 Humpolec

Chci se zeptat, zda s tím nebude problém, když je to jinak a také zda tedy pro adresu zvolit skutečnou adresu pošty nebo tu z karty náhodou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.16 20:27
avatar

Prosím Vás, ten pracovník pošty byl snad pod vlivem. To si vystavenou průkazku nezkontroloval? Nebo se to učil?

Samozřejmě chtějte nápravu, číslo popisné je důležité.

Adresa pošty je ale jak uvádíte stejná Humpolec a PSČ 890 11, tam chybu nevidím. Co tím myslíte skutečnou adresu pošty, vymyšlený Humpolec? Přesná adresa ukládací pošty je důležitá hlavně u poste restante. Humpolec bude mít víc pošt. Musíte tam mít přesné směrovací číslo pro tu doručovací a ukládací poštu.

Každá ulice v Humpolci má svoji dodávací poštu, pokud napíšete jenom číslo popisné, tak tím ztížíte doručení / i když u Vás by se to nemělo již nosit, během platnosti odnosu, na pochůzku/ a uložení pracovníkům pošty. Pošťáci jedou na doraz, budou dovolené a brigádníci. Může se stát, že to nikdo nebude po Vás luštit, lépe řečeno poštu pro Vás a zásilky poputují zpět, že na uvedené adrese je adresát neznámý, nesídlí.

Chtěl jste určitě odnos, nechtěl jste dosílku?

Protože název spolku je velmi netradiční, může se stát, že pošťáci jenom mrknou na název organizace a ničím jiným se nebudou zabývat /číslem popisným/ a zásilku pro Vás automaticka vhodí do třeba ,,bedýnky,, určené pro Vás. Ale to ví pánbůh, jak to bude.


doplněno 29.06.16 07:42:

Odnos se používá na poště běžně mezi zaměstnanci, tedy odnos a odnáška je to samé.

Napíšu jak to je. Máte firmu na nějaké adrese. Zrovna tak to může být i soukromá osoba.

Adresa na zásilce je celá a správná. Vy máte na dodávací poště zřízenou odnášku. Doručovatelka, která Vám běžně nosí zásilky je o tomto informována, že od nějakého data máte odnášku a všechny zásilky Vám bude nechávat na poště, kde si je můžete Vy, nebo kdo bude mít průkaz zmocněnce vyzvednout, případně plnou moc apod..

Pravda je, jak píšete, že zásilky zůstávají na poště, nikdo je již na pochůzku nevláčí - zbytečná zátěž a práce doručovatele /takové zásilky mají nejraději, zbavit se jich hned na poště*smich*/. Ta vesnice musí spadat do doručovacího území té pošty. Tedy se jedná o doručovací a ukládací poštu pro to okolí.

Příklad: vesnice Horoušánky. Nevím, jestli tam ve skutečnosti mají ulice, ale předpokládejme, že nemají, pouze čísla popisná. Musíte /ten, kdo Vám píše/ napsat:

Příznivci piva

Horoušánky 456

250 82 Úvaly

Doručovatelka, která doručuje Horoušánky ví, že máte odnos a nechává na poště. Pokud byste vynechal Horoušánky, tak se jedná o adresu v Úvalech a v č. 456 bydlí, nebo má firmu někdo jiný. Takže se zásilka vrací zpět. Ale,

jak jsem psala, pokud budou na poště stálí pracovníci, tak to znají a dopis se dostane kam patří, ale v případě brigádníka to není mnohdy možné. Je pravda, že v ruční třídírně se takové nestandartní adresy probírají, řeknou si o tom, také se na sálech s doručovateli vyhlašují zásilky s neúplnou adresou a pošťáci si je rozebírají.

S Vámi napsaným názvem firmy by neměl být problém, myslím, že doruč. koukne na firmu a velmi rychle si zapamatuje, že máte odnášku, i když ta adresa bude pomotaná. Ale to se již koukám opakuji.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: linkoln
Datum: 28.06.16 20:44

On je blbé, že jsem ty údaje na kartičce viděl, až když byla vytištěná.

Tím vymyšlený jsem myslel že místo Humpolce to může být třeba Debrník, ale samozřejmě ve skutečnosti je to pevně daná vesnice.

Dosílku určitě ne. Pojem odnos jsem neslyšel (pokud to není ta odnáška). Nerozumím teď tomu výkladu s ulicemi ( zapomněl jsem napsat, že ten skutečný Debrník nebo Humpolec nepoužívá ulice), podle mě expedičně by to mělo probíhat, že ty zásilky autem dorazí na poštu a tam zustanou a já nebo kolega si pro ně dojdeme (proto ten průkaz+občanka) a nikdo nic po humpolci nebo Dlouhé lhotě nic roznášet nebude.

Ale ještě se zepatím na poště, narazil jsem totiž na tohle:
https://www.ceskaposta.cz/rad…/jak-spravne-nadepsat-zasilku

Datum: 29.06.16 07:44
avatar

Kartičku jste měl hned reklamovat, když jste si kontroloval na přepážce správnost údajů.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.