Zrušení trvalého bydliště na určité adrese

Od: Datum: 28.06.16 12:26 odpovědí: 4 změna: 28.06.16 19:15

Potřeboval bych poradit, jakým způsobem postupovat v následujícím případě: Matka se synem bydlí v obecním bytě, oba tam mají trvalé bydliště, ale nájemní smlouvu na daný byt má matka. Syn dlouhodobě nepřispívá na nájem a neplatí svoje dluhy, navíc byl odsouzen soudem (už nevím za co) k vykonání veřejně prospěšných prací, což zcela neudělal, protože mu chybí ještě několik desítek hodin a soud mu dal ještě další dva měsíce lhůtu, aby ty hodiny dodělal. Syn evidentně nemá v úmyslu zlepšit svoje jednání. Je mu 19 let. Potřebovali bysme vědět, jak postupovat, když mu matka chce nechat zrušit trvalé bydliště v bytě, který užívá a chce ho odtam vystěhovat.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.16 12:31

http://www.bezplatnapravnipor…obe-ktera-v-byte-nebydli.html

Jinak toto musíte řešit přímo s vlastníkem bytu, tedy obecním úřadem na bytovém odboru.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.06.16 13:39

Zrušit trvalý pobyt může jen majitel nemovitosti, což je město. Matka musí na bytovém odboru oznámit, že syn nadále byt neužívá a nebude užívat a že si přeje zrušit trvalé bydliště pro něj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 18:44
avatar

Synovo užívání bytu je odvozeno od práva matky. Takže nebude tak snadné mu ho zrušit. Je to stále její syn, a ze zákona má právo na užívání bytu. Jsem docela zvědavý, jak to dopadne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 19:15

Pokud již není nezaopatřeným dítětem (tzn. není již student a je plnoletý), nemá vůči němu už matka vyživovací povinnnost a předpokládám, že zaniká i to odvozené právo k užívání bytu (ale tohle nemám potvrzené).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.