Jak udržet vodu čistou?

Od: Datum: 28.06.16 08:26 odpovědí: 10 změna: 28.06.16 17:40
avatar

Dobrý den.

Mám na chalupě sudy s vodou,ale protože u nás moc neprší, tak se voda brzy zkazí a páchne.

Mám ji na zalévání a lesní zvířata. Chodí tam srnky a létá hodně ptáčků a jsou na vodu zvyklí.

Co dát do vody,aby se nekazila a mohla se použít i pro zvířata?

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: trtr
Datum: 28.06.16 08:44

Zdravím, to je problém. Pokud by to byla voda studniční (studna), tak tam se dává trochu SAVA Original, viz dávkování. http://www.alfachem.cz/savo-original-1-l.html

Chlor by měl vyprchat a voda být "neškodná". Dávkovat raději méně a dle zkušeností přidat. Nemělo by to být horší, než kdyby zvířata dostala vodu z vodovodu.

P.S.: Sudy s vodou by měly být ve stínu a chráněné před sluncem celkově. Ideálně je zamezit tomu, aby byla do sudu zachytávána voda s nečistotami (nějaký filtr na svod z okapu?).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.06.16 08:50
avatar

Takže nějaký chlor,děkuji.

Od: trtr
Datum: 28.06.16 09:09

Zdravím, samozřejmě voda by měla být alespoň den po aplikaci chemikálie. Nebudu Vás ale navádět, lepší je pro zvířata voda neošetřená. Pokud ale máte u Vás "napájecí stanici", tak asi nic jiného, než vodu ošetřit nezbyde.

Existují i alternativy k chemii, ale nevím zda budou ve vaších možnostech (ať finančních či technických): UV ošetření vody (jako v zahradních rybníčcích) nebo toto: http://www.webint.cz/kniha-navstev/uprava-vody/ . Pak mě ještě napadlo zajít pro radu do zverimexu !

P.S.: Zkuste se zeptat nějakého myslivce, zda o nečem pro lesní zvěř neví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.06.16 09:05
avatar

Dobrý den, já bych to jako problém ani neviděl - zvěři to nevadí, protože ta se napije i z kaluže či stojaté vody. Pokud tu vodu občas použijete na zalévání, tak se trochu promíchá a další déšť ji zase "naředí" čistou vodou. Udělal jsem na zahradě takové pítko a bazének pro ptáky a nijak se o to nestarám (co naprší, tak naprší) - a je tam poměrně ruch, ptáčci pijí a někteří se koupou. Zdravím!


doplněno 28.06.16 09:16:

jenda2 - no, a jak si ta zvěř a ptáci to víko od zakrytého sudu nadzvednou před napitím?


doplněno 28.06.16 09:23:

bimbam - jo, to také znám. Pes měl doma čistou vodu, ale "chlemtal" venku z kaluže (a jak mu chutnala).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jenda2
Datum: 28.06.16 09:13

Savo má na štítku přesné dávkování. Je to osvědčená metoda. Proti zelenání ji musíte zakrýt, aby na vodu nesvítilo slunce. Ideální je černý sud s vrchním víkem a napouštění vody jen malým otvorem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 09:20
avatar

Neřešila bych to. Mám zkušenost, že to zvířatům (asi) nevadí. Na zahradě chytám a nabírám vodu i do nižších nádob a nyní pes a dříve kočka z toho pravidelně pijí a pili, i když je voda zelená a i když mají jen kousek dál v domě misky s pravidelně měněnou čistou vodou. Pes si navíc v potoce stoupne vždy tak, že chlemtá vodu, kterou si sám rozbahnil, skoro nikdy se nepostaví proti proudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.16 10:41
avatar

Já občas do sudu na zahradě vhodím hrstičku vápna,Do druhého dne se řasy,které převážně tvoří kal,usadí a mám vodu čistou.Jen při zalévání pozor na rostliny vápnostřežné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 28.06.16 14:58
avatar

možná trošku modré skalice...máme na zahrádce šest sudů propojených na zalévání, je v nich voda celé léto, ve vyjímečných suchách se doberu dna, ale nikdy se voda nekazila. Ješte můzete zkusit - sehnat od nekoho trochu diamantové vody /mrknete na netu, o co se jedná/ tu vodu si namnožíte a dáte džbán do každého sudu, celý sud pak vznikne diamantová voda, je dosti trvanlivá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 28.06.16 17:40

Modrou skalici určitě ne, je to jed ! *stop*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 28.06.16 17:00

Když se vyčistí studna, tak se na dno dává vápenec. Jinak, ale to je náročnější a nemám osobně vyzkoušené, do vody ponořit krystaly křišťálu. Prý vodu čistí. To vím od osoby, která se zabývá "šutrologií" .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.