Zubní implantát - ruzná cena, kvalita?

Od: Datum: 27.06.16 15:48 odpovědí: 7 změna: 04.10.16 14:33

Dobrý den,

přišel jsem o tesák, musel se vytrhnout i kořen, co už se dá dělat, ale můj zubař mi implantát nacenil celkem na 25tis. Na netu jsem našel zubaře, co to dělají za 12tis, ale i za 38tis. Nemáte s tím zkušenost, zda-li v tomto případě platí, čím drahší, tím kvalitnější materiál a práce?

Nebo to je jedno? Nerad bych samozřejmě na zdraví šetřil, stejně tak ale nerad bych dal za stejný materiál a práci o 10tis víc, děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.06.16 16:51

Záleží na pracovišti a značce implantátu. Švýcarský Straumann je určitě dražší než tuzemský Lasak. Jeden Lasak mám v ústech, i s metalokeramickým "zubem" jsem celkově platil 18 000 Kč. Kolega ze zaměstnání má v kušně dva Straumanny a nemůže si je vynachválit, platil ovšem dohromady přes 50 K. Těm nejlevnějším zubařům bych se vyhnul, implantát zase taková legrace není. Oněch 25 K je ještě přijatelných, pokud je tam započítán i (metalo/celo)keramický zub. *nevi*

doplněno 27.06.16 18:44:

"Nemůže si je vynachválit" - prostě o nich neví, implantáty nepůsobí nejmenší potíže. Navíc kolega rozhodně není typ, který by si čistil zuby 5x denně. Kromě toho je silným kuřákem. *stop*

doplněno 30.06.16 07:04:

Nebolí vůbec, jen je dost protivný, protože při rozvrtávání dásně teče spousta krve, kterou sestra nestíhá odsávat. Ale bolest...ne.

Ohodnoceno: 0x

Od: implantat
Datum: 27.06.16 18:15

Ahoj, díky za odpověď..

Jen se chci zeptat, zarazila mě věta "a nemůže si je vynachválit", vždyť ten tvůj kolega tto nemá s čím porovnat? A taky podle čeho si je chválí? Případně jak si spokojen ty s tím českým?

Děkuji za odpověď

Datum: 27.06.16 19:35

Dala jsem za implantát 22 000,- u zubaře, který je u nás znám jako dobrý a lehce luxusní. Oproti běžnému lékaři krásný přístup jak doktora, tak sestry, ale registrovaná u něj nejsem, nemohla bych si ho dovolit. Implantát dělal citlivě, když mu jednou něco ujelo (nad čím by obyčejný doktor utrousil "pardon") tak se omlouval jako blázen. A se zubem jsem spokojená, mám ho něco přes rok a drží, krásně se čistí, barva perfektní, pocitově je jako vlastní. Takže 25 000,- u jen tak nějakého zubaře bych nedala, ale u takového dobrého ano.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.06.16 22:40

Ynámému řekli vysokou cenu, levněji prý nedělají, o 25 km dál mu to udělal zubař za polovinu. Jsou zubaři, co dělají i levnější a nzubaři, kteří používají jen dražší. Rozdíl v materiálu je samozřejmě také, jedněm lidem lebnější nevadí, jiným třeba ano. To si musí každý rozhodnout sám.

Od: implantat
Datum: 29.06.16 13:42

A bolí hodně takový zákrok?

Od: veverkamax
Datum: 03.10.16 22:16

Dobrý večer, mám 3 implantáty, další mi kost nepřijala a pátý mi bude dělat za dva týdny. Operace je absolutně bezbolestná, měla jsem z ní strach, ale opravdu zbytečně. Zubař byl velice příjemný, i sestra, však jsem jim taky dala za implantáty nemalu částku. Ale jsem spokojená, doktor odvedl perfektní práci. Pokud se rozmýšlíte, tak za mně, běžte do toho!

Datum: 04.10.16 14:33

Jenom dodám, že pokud zubař dává implantáty značky X v ceně xx, tak zpravidla nemůže dát implantát značky Y za yy. Není to totiž jen ten zub, ale musí k tomu být vybavení za statisíce, které má zpravidla jen od té své značky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.