Jak se vyhnout pití?

Od: Datum: 26.06.16 19:21 odpovědí: 13 změna: 03.07.16 20:35

Dobrý večer,

ve čtvrtek se bude konat rozlučák s devátou třídou. Já ale nechci pít. Nebo takhle, chci, ale rozumě. Ještě nikdy jsem se ani neopila, a ani nechci. Chtěla bych si alespoň na všechno, co se tam stalo pamatovat. Vzpomínám si na bratra, který říkal, že nic pít nebude, a poté ho domů táhli, protože nebyl schopen ani chodit. Navíc vím o starostech, které pak museli rodiče řešit. Nemůžu říct, že si nedám, protože by byli schopni to do mě nalít trychtýřem. Popravdě, nejraději bych tam ani nechodila. :(


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: alien*
Datum: 26.06.16 19:28

Jednoduše nepij. Třeba jim namluv, že bereš prášky. Nebo že ještě večer někam jdeš. Maximálně si ze slušnosti něčeho lokni. (Nemíchat, proboha, nemíchat!) Nebo odejdi o něco dříve. I když bych tě měla varovat, že střízlivý člověk to na rozlučáku nemá vůbec jednoduché. Jsem abstinent a byla jsem tam za chůvu. Varianta "nechodit vůbec" je pravděpodobně nejlepší, ale zase je to konec jedné etapy, možná bys pak litovala, že ses nerozloučila. :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 03.07.16 20:35

Já tam nakonec vůbec nešla. Náhlá situace v rodině, která byla přednější. Děkuji všem za komentář a rady! :)

Od: ben®
Datum: 26.06.16 19:28
avatar

Dobrý den, tak, pominu fakt, že v tomto věku se ještě alkohol pít nesmí. Na "rozlučák" běžte, protože na to se potom vzpomíná. Musíte mít pevnou vůli, být dobře najedená a nemíchat různý alkohol. V okamžiku, kdy poznáte, že už to hodně cítíte, tak musíte buď přestat nebo se pozvracet (což není v tomto věku hanbou). Zdravím!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 19:44
avatar

Přesně tak, na rozlučku klidně běžte, ale stůjte si za svým předsevzetím a:

1) celý den se snažte pravidelně jíst a na rozlučku nechoďte s prázdným žaludkem! Je to důležité!

2) alkohol NEMÍCHAT! To je dost zásadní. Zůstaňte u piva nebo u vína a hoooodně prokládat čistou vodou a ideálně zajídat! Pokud budou nalévat panáky, tak ty doporučuji NEPÍT! a raději vylít, posunout spolužákovi nebo nechat být a při příští rundě říct, že už máte

3) v nejlepším se má přestat. Chce to občas zajít ven se projít a nadýchat čerstvého vzduchu. Jakmile už ucítíte v hlavně (a hlavně nohách) alkohol, pak to bude chtít ideálně přestat a buď odejít z rozlučky nebo pokračovat nějakou dobu již jen nealkem.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 19:57
avatar

A co ten starý známý 100x ředěný vinný střik? Občas si nepatrně doleješ vodu a než si toho někdo všimne, piješ jen vodu s příchutí vína ;)


doplněno 26.06.16 19:59:

A dodám, že když okolí nutí, je třeba říkat ne a ne a ne. Taky mi bylo tolik, nikdy jsem nepila ráda, takže těch zážitků mám dost. Ale nikdy jsem se nedala přinutit. Přemluvit trochu jo, ale přinutit ne, jakmile přišli kamarádi s těžkým kalibrem, tak jsem jej tasila také. Jednou nebo dvakrát jsem i odešla, když byli dost neodbytní. Ale mě prostě nikdo k něčemu, co nechci, nutit nebude *bum*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.16 20:28
avatar

- nerozumím - když se nechci opít, tak nepiju.

Dej si limit třeba 3-4 skleniček - pokud nejsi alkoholik, tak s tím vystačíš celý večer, prokládej to nenápadně sodovkou (je dobré mít sklenku se sodovkou vedle). Jo - a je dobré si ten limit předem vsugerovat.

Pokud máš problémy s alkoholem, tak tam raději nechoď - špatně může dopadnout i jen přípitek. Anebo se holt musíš smířit s těmi následnými poopileckými problémy - případně se na ně nějak připravit (zajistit si odvoz, hlídání a tak).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 20:40
avatar

Jsi na konci deváté třídy? Mám ten dojem, že ve tvém věku není povoleno pití alkoholických nápojů, tak proč by ses měla opíjet? ... Jestli nechceš pít, tak nepij. Vymluv se, že bereš antibiotika... na ty se pít alkohol nesmí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 20:51
avatar

Rady jen vymluvit se na léky! NE vše špatně-jedině NE , nechci pít o stát si za svým!Když nechci,tak mne přeci nic na světě nedonutí pít (teda jedině pak násilím kdy mne budou aspoň 4 držet a další dva lít do hu...pusy...)


doplněno 26.06.16 20:52:

Pokud něco doplnit k tomu nechci-ještě mám na to čas!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 21:00

Vážím si tvého postoje i ohledulnosti k rodičům. Na rozdíl od většiny rádců ti musím doporučit to, co diesel. Nepij, buď svá, i když to budeš mít mezi spolužáky v té chvíli asi těžké. Proč bys ale měla dělat něco, o čem nejsi přesvědčená, že je dobře, a jít za ostatními jako ovce - na rozlučáku i v životě. Fandím ti, jsi fajn holka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.06.16 10:37
avatar

já nemoralizuji, protože jsme pili taky a já jsem v této disciplíně zrovna moc nezaostával, spíš naopak. Ale přece jen něco připíšu.

Pamatujte si zásadu číslo jedna :

Kdo mě nutí pít když nechci, ten není můj kamarád.

A zásada číslo dva : Když už si budete muset něco ostřejšího dát, pak nepijte na žízeň. Na flám nikdy nechoďte žízniví. Už předem vypijte co nejvíc minerálky, nejlepší je Magnesia.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jenda2
Datum: 27.06.16 12:02

Pokud žák 9. třídy řeší, jsetli pít nebo ne, pak je ve způsobu myšlení díky výuce hodně velká mezera. Běžný mladý člověk s normálním myšlením ví, že alkohol do 18 let je tabu. Pokud ale spolužáci mají za to, že to je Cool, tak jsou bezmozci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fex
Datum: 27.06.16 12:16
Běžný mladý člověk s normálním myšlením ví, že alkohol do 18 let je tabu.Takových lidí dnes už moc není!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pp
Datum: 27.06.16 14:45

Na mládež ve Tvém věku nelze aplikovat chování starších typu tak nepij atd.. Až se ty největší sígři třídy opijí, tak skutečně by ses mohla dočkat čehokoliv, třeba i toho trychtýře... V tomthle věku nelze očekávat nějaký rozum... Takže zásadní otázka zní - fakt tam musíš jít? Uvidíš je ještě někdy? Bude Ti vadit, když ti někdy v budoucnu řeknou, že jsi nebyla na rozlučce? Nebude-li vyhnutí, nařeď si do vlastní lahve nějaké aromatické pisí - gin, jalovcovou, rum apod. - vonět to bude a neopiješ se...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.