Jak se spasit?

Od: Datum: 26.06.16 16:35 odpovědí: 29 změna: 30.06.16 22:26

Jsem a byla jsem vždy poctivý a pracovitý člověk. Celý svůj produktivníí život jsem uložila do majetku - do jistoty na stáří. K rozvodu muselo dojít., manžel měl milou o 27 let mladší a mne vyhnal. Prát se s chlapem neumím. Na nové bydlení mi půjčili děti s vidinou, že okamžitě po rozdělení společného majetku jim to vrátím. Soudy na tom pracují od r. 2004 a ještě nerozhodly.

Abych zemřela bez dluhů, hledíc na to, jak dětem půjčené peníze chybí, domek jsem prodala. Dlužné peníze jsem vrátila a ještě zbylo na družstevní 1+1 pro me a nového manžela. Ulevilo se mi, ale ne na dlouho.

Paní, co si od nás domek koupila

podepsala v pátek předávací protokol a následující úterý tam měla stavebníka, stavebního znalce a statika, aby objevila skryté vady na domku a chtěla po mně 300 tisíc.Vzhledem k tomu, že si všichni tykali, vyvozuji z toho pro sebe předem určený scénář. okkresní soud nám určil zaplatit 200 tisíc. Soud je soud, tak jsme se znova zadlužili.V květnu jsem dostala náplast od ministerstva spravedlnosti za průtahy a tak jsem doplatila půjčku na spořce, službu mého advokáta a zbytek nové majitelce. Znova se mi ulevilo a cítila se svobodněji. Během necelého měsíce jsem obdržela usnesení krajského soudu, že musíme paní zaplatit ještě soudní poplatky v další částce 200 tisíc a to do 3 dnů.

Po týdnu přišli dopisy od exekutora, který nám oběma obstavil družstevní byt a účty, takže nemám z čeho si nakoupit jídlo, nemohla jsem zaplatit zálohu na plyn, ani nájem. Děti už nemají z čeho mi půjčit a bojí se, že i jim exekutor bude šmejdit po barácích. Léto uteče jako voda, přijde sychravý podzim, potom zima a z nás se stanou bezdomovci. Nikoho nezajímá, že jsme sedmdesátiletí nemocní lidé. Je to na provaz. Poradí mi někdo, kdo o tom málo víc í než já?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 17:15

Pokud si případně hodíte provaz, tak dluh, neb exekuce přejde na potomky, pokuste se vyhledat poradnu, - Poradna pro lidi v tísni, případně poradna pro obyčejné lidi na tel. 730629716. Mám dojem, že jste měla advokáta na baterky, původního manžela který neovládl svého chtíče také a za pomoci některých zákonů vyhrávají hamty hamty kdo má více, porazí každého toho kdo nemá více. I když některým schváleným zákonům se nelze divit, z důvodů na zákonodárce neplatí zákonník práce, tudíž mohou v pracovní době neomezeně bumbat co hrdlo ráčí a podle toho některé zákony vypadají a dopadají negativně na obyčejné lidi, v neobyčejném státě.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 26.06.16 18:01

Vážený pane, děkuji za odpověď

Co se týká toho provazu, tak se domnívám, že děti by jednoduše odmítli dědictví. A co by stará matka neudělala pro milující děti!

Poradnu pro lidi v tísni jsem kontaktovala. Nabízeli mi oddlužení a třebaže jsem ze všeho už nesoustředěná, dokázala jsem si s tužkou a papírem spočítat, že by mne to vyšlo dráž a nevím, jestli 5 let vůbec přežiji a tak své dluhy umořím..Na vámi doporučené číslo jistě zavolám.

Co se týká advokátů, tak za dvanáctiletý úsek soudních tahanic jsem si dostatečně uvědomila, že advokátovi nejde o moje blaho, ale o každé prodloužení sporu, kdy si započítává za jediné jednání 5 tisíc. kam by spěchal? Že?

Od: pt®
Datum: 26.06.16 18:10

Pokud máte dvě děti, ať si okamžitě vezmou každé sto tisíc spotřební úvěr a peníze dáte dohromady, zbavíte se tak exekutora. Pak byt prodejte, dětem peníze vraťte a zkuste jít do podnájmu, někam kamkoliv, kde je nájem levný. Do práce nechodíte, tak je jedno, kam se nastěhujete. Jinak nevím...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 26.06.16 18:57

Vážená paní, moc jste mi radami nepomohla.

Co se týká dětí, už se za nás zadlužili až kam dosáhly. Víc nemohou. I oni mají potřebu jíst, bydlet a pečovat o své děti. Já jsem ráda, že mi pomáhají fyzicky.

Prodat byt je katastrofální řešení. Jistě víte, že vlastní bydlení je podstatně levnější než podnájem. A my nebydlíme na Malé straně.

Kam se nastěhujeme není až tak jedno. Jsme závislí na tom aby byly děti nablízku. Já například jsem po dvou mozkových mrtvicích omezená v pohybu, po třech srdečních infarktech a čtyřech operacích srdce si už nějaké samostatnosti neužiji a manžel je na tom jen o málo lépe. A věřte, že jsme středoškolsky vzdělaní lidé s hlavou nehnojenou alkoholem.

Datum: 26.06.16 20:00

Paní alcago,dobrý den - nemohu uvěřit tomu,že jste při prodeji neměla zakotveno ve smlouvě to,že kupující jsou seznámeni s technickým stavem domu a souhlasí v tomto stavu domu s koupí domu...kdo Vám sepisoval prodejní smlouvu?

Od: coco
Datum: 26.06.16 20:13

A nemohlo to probehnout bez soudu a nasledne soudnich poplatku? To!ik zivotnich karambolu a smuly je skoro neuveritelne *ee*

doplněno 26.06.16 21:44:

Exekutor muze penize z uctu dostat, proto ho zablokoval, dale - mate z uctu narok na zivotni minimum, ktere nepodleha blokaci - cili hlad mit nemusite a zakladni potreby uhradite, dalsi ucet bez blokace si muzete zridit i v jinych bankach, detem jste vratila dluh po prodeji domu, takze mohou opet pujcit, nez ziskaji penize zpet z probihajiciho deleni spolecneho majetku, zkratka moznosti vyplaceni exekuce tady jsou, jen se domluvit a rychle jednat, aby dluh zbytecne nenarustal...

Datum: 26.06.16 21:03

Já věřila ve spravedlnost a čestnost. Jsem totiž vychovaná starou poctivou školou a důvěřivostí.

Datum: 26.06.16 21:00

Dobrý den, děkuji za ozvěnu.

Prodej domku jsem svěřila s plnou důvěrou realitní kanceláři Sting v Karviné. Až dodatečně mi došlo, že makléř, kupující, stavební znalec,stavebník, odhadce si vzájemně tykali. To je ale neprokazatelné, tedy žádný argument, jen zkušenost.

Od: vilik
Datum: 26.06.16 20:41
Podle mého by prodej bytu i bez částky snížené o 200 000 měl být pro vás zajímavý. Děti se podle vašeho komentáře stejně při neprodeji dědictví nedočkají, výnos z prodeje by tedy v pohodě pokryl nájem za těch několik let, s kterými operujete v dotazu, do konce vašeho života.
Tím vás nechci urazit, ale pokud tvrdíte vy, že máte před sebou 5-10 let života a rozpočítáte částku po prodeji bytu a započítáte nynější náklady na fond údržby, musíte být v plusu, nebo přinejhorším v mírném prodělku. Vtip je navíc v tom, že vám není už co moc sebrat.

Datum: 26.06.16 21:34

Milý Viliku, tady nejde ani tak o prostých 200 tisíc, ale i o 150 tisíc soudních poplatků na to navazujících a znova ještě jednou o 150 tisíc soudních poplatků, které podle rozsudku okresního soudu měla platit s trana kupující.

Já se neumím smířit s tím, že na 200 tisíc připadá 300 tisíc soudních poplatků, což je pro mne už půl milónu, což je pod reálnou, písemně vydanou exekucí na byt a přitom naše soudy mi nejsou schopny zajistit od r. 2001, kdy jsem se rozvedla proplacení okolo 1 mil. korun za společné jmění manželů. To, že jsem celý svůj 35letý produktivní život zasvětila budování jistoty na stará kolena přišlo vniveč a užitek z toho má nová partnerka bývalého manžela, která je stále ještě zdravá. A tento dluh našeho soudnictví vůči mé osobě je příčinou tohoto všeho.

Není soud jako soud.

V Karviné trvá jednání 3 i více hodin a další jenání je odloženo na 3 měsíce.V Jablonci nad Nisou trvá jednání slabou půlhodinku a další jednání je odloženo o 3 roky.

Datum: 26.06.16 20:44

"alcago", no, tak, jak myslíte, čekejte na exekutora, to bude lepší řešení, pak z Vás budou bezdomovci a nepomůže vám ani to středoškolské vzdělání...Pořád je lépe bydlet v podnájmu než pod mostem... Z prodaného bytu byste dětem uhradila dluhy... Myslím, že máte nároky na všechny okolo, ale sama neslevíte ze svých zvyků...to se na mně zlobte nebo ne...

Datum: 26.06.16 21:17

Já se na vás nezlobím a nepřeji vám, aby jste se kdy musela poprat s něčím podobným. A vy se nezlobte na mne, že já mám jiný názor než vy.

1. Byt v exekuci již neprodáme.

2. Půjčit si už opravdu nemáme kde.

3. Vy snad máte děti, které by vám půjčili 250 000 tis a hned nato nových 200 000 tisíc.My na to už v naší rodině prostě nemáme. Manžel si vyjednal na spořitelně za tímto účelem půjčku 50 000 tisíc, na účtě mu leží a před 11 ti dny chtěl tuto částku odeslat exekutorovi, aby uvolnili obstavený účet a bylo na živobytí. Tomu samému exekutorovi, který účet zablokoval. Spořka peníze neodeslala. Víte proč? Protože účet je zablokován. Nic nevíte o tom, co se děje, Jistě nejste sama, kdo tomu nevěří. Ale udílením vašeho moudra mi opravdu nepomůžete a trápení mám dost, za další děkuji. Však já tento článek původně nadepsala:" Asi se mnou budete pohrdat." V redakci to změnili.

Datum: 26.06.16 21:42

Tak to už se ptáte pozdě, když je exekuce v běhu, jedině se zkuste přímo zeptat zdejší rádce "sebod", ta tomu rozumí a je to její práce, ta jediná by Vám mohla ještě konkrétně poradit. Když, tak jí napište do "vnitřní pošty". Ptala jste se na radu, tak jsem odpověděla, jak jsem nejlíp věděla, Vaše naštvaná odpověď se mně nelíbila, nemůžu za to, co se Vám stalo a s nikým nepohrdám, jinak bych Vám nepsala radu vůbec...

Datum: 26.06.16 22:38

Tato rada stojí za přečtení. Děkuji za , doufám ocenitelnou, snahu.

Má odpověď není naštvaná, ale zoufalá. Problém je v tom, že můj problém je nezvykle komplikovaný a ve stručnosti ani nejde popsa aby ho čtenář pochopil..

Datum: 26.06.16 23:17

pt. Já vím, že jsi radila tak, jak jsi myslela, že je to nejlepší. Ale já tazatelku chápu. Mám takových klientů hromadu. Na začátku je dluh 200.000,- Kč, ale "přifaří" se k tomu dalších 300.000,- : No což už, že? Když máme dlužníka tak pořádného. Kdosi tady psal, že je to nějak moc špatných náhod a jestli to je vůbec pravda. ANO, JE TO PRAVDA. Toto se u nás děje s požehnáním soudů. Zrovna teď tu mám na stole podobný případ (jedná se o "dluh" 800.000,- Kč) . Ten dluh NIKDY neexistoval, přesto ho soud odklepl. Co na tom, že si tam také všichni tykali a plácali po ramenou ještě před soudní síní (rozuměj věřitel, jeho právník a soudce) *zed*! Prostě se dluh dal jednomu nešťastníkovi zaplatit (možná se věřiteli líbil dům dlužníka). Jo a aby toho nebylo málo, šoupneme mu k tomu dalších 400.00 na poplatcích ! Nevím, jak to dopadne. Toho původního dluhu klienta bohužel asi nezbavím. Těch 400.000, těch ano. Zaplatí tak 50.000,- Kč. Nido z Vás, kdo v tomto nepracuje, si neumí představit, jak se Váš život může ze dne na den změnit, aníž si půjčíte jednu jedinou korunu !

Datum: 27.06.16 06:20

"sebod", po přečtení tohoto článku už věřím všemu: http://budejovice.idnes.cz/ro…_173345_budejovice-zpravy_jkr

Ještě, že tě tady máme a dokážeš lidem poradit ne jen radou, ale doslovně...

Datum: 27.06.16 08:00

Teď mám důvod ti opravdu vřele poděkovat.

Datum: 27.06.16 23:08

Poděkujte hlavně "sebod", já moc neporadila, jen jsem dala radu, na koho se obrátit... tak, ať to dobře dopadne...

Datum: 27.06.16 07:40

Milá Sebod, děkuji za duševní podporu a prosím o pomoc, umíš li to. Má e-mailová adrea je na seznamu, když mi tam pošlwš telefonní číslo, ráda zavolám. Máš-li 02, nebo pevnou, mohu volat zadarmo v rámci tarifu, mohu se spojit skypem.

Zatím ještě jednou velké díky, Alena

Datum: 27.06.16 10:21

Pt.Ano, to, co je v článku popsáno se stává. A velice často. Ona firma to nakonec u soudu možná vyhraje. Tak za cca 5 - 10 let ! Celou tu dobu budou účty zablokovány. Majitel firmy ale má svoje závazky, které musí plnit. To nebude mít z čeho, takže jeho firma bude poslána do konkurzu. Na jeho osobní majetek se navěší jako pijavice exekutoři. Ale tím to nekončí. On sebou nechtěně stáhne jeho dodavatele. Ti padnou také. A zaměstnanci? Mají půjčky, nebudou mít na zaplacení a jedou v tom také. Jojo, teď tu někteří začnou psát o tom, že mají mít našetřeno, kdyby něco... To je sice pěkné, ale stačí se podívat do statistik, kolik lidí žije z "ruky do huby".

Ony vratky DPH - to je vůbec dobrá likvidace podnikatelů. Stačí, když jeden měsíc Vám má finančák vrátit podstatně více, než v jiné měsíce. Finančák peníze nevrátí, ale udělá kontrolu. Ano, kontrolovat se vše musí, že? Aby byl pořádek a státní mašinerii neunikla ani koruna ;). Ale oni budou kontrolovat třeba půl roku (v lepším případě). Peníze zatím nevyplatí. Nojo, jenže podnikatel s nimi počítá na provoz firmy, nebo si na ten větší nákup půjčil s tím, že až příjde DPH zaplatí první splátku. A teď zůstane opět bez finančních prostředků. Stát (FÚ) jeho peníze peníze naprosto bezúročně používá a vyplatí je třeba za rok. V té samé době však měl podnikatel platit odvody státu, na které ale nemá. Takže za rok mu tam naskočí pořádně mastné penale. To mu nikdo neodpáře. Co na tom, že podnikateli celou dobu dlužil vlastně stát. Pěkně šupkyhupky, máme nového dlužníka a exekutoři, správci atd si jen mnou ruce.

Fujky, to jsem se zase rozzlobila...

Datum: 27.06.16 10:23

Aleno, napište mi číslo na Vás tady do vnitřní pošty (tam, kam jste mi již psala)

Datum: 28.06.16 09:26

Děkuji tobě i všem za účast. Zdá se, že dobrá věc se podařila, láska v rodině zvítězila, dnes jsem po dlouhé době spala.

Nikomu nepřeji to, co jsem po celý květen zažívala. Ať se vám všem daří.

Datum: 27.06.16 23:07

"sebod", jelikož přijdeš s těmi případy do styku, tak víš, co vše se děje. A že jsou v ohrožení, jak jedinci, tak firmy. Myslím si, že by exekutiva měla být ve státní správě a ne v soukromých rukách, jako je tomu ve většině vyspělých zemích.

Datum: 30.06.16 22:26

Sebod, to se skoro nedá ani číst, člověk tomu nechce věřit... ale věřím Vám, že to tak je. Bohužel podle mně proto, že soudy posuzují ne jednotlivé případy, ale soudí stylem " díra nedíra, jen když se natírá"... Horší, než zlý sen. Díky za Vaši práci, určitě mnoha lidem pomůžete...

Od: jenda2
Datum: 27.06.16 12:08

nepíšete celou ravdu. Žádný exekutor nesmí zabavit nazabavitelné minimum, což je nějakých 8 a více tisíc. Myslet si, že po rozvodu bude mít bývalý manžel peníze k vyrovnání je tak dětinsky naivní, až je to podezřelé.

Celkové řešení jednoduchého problému je podezřele naivní. Jakési skryté vady na starším domku... To snad ani nemůžete myslet vážně. Někdo koupil barárk a nepodíval se na půdu, nebo snad chtěl novou střechu a zjistil, že je tam kupodivu stará?

Prostě od začátku po konec pořád něco jinak než se to dělá běžně.

Datum: 27.06.16 15:36

Jendo, v Malé privatizaci jsme vydražili budovu, ve které jsem podnikala sice s menším, ale přece jen velkoobchodem s potravinama. Ve stejné budově jsme měli celkem velice slušně zařízený byt. Krom toho jsme měli rekreační domek, UNC ( to je takový menší nakladač), stroj na mytí podlah, počítačové sítě, atd. - vše nezadlužené, až na dodávku, kterou jsem si vzala já z nutnnosti právě proto, že na ní vázly dluhy mým jménem,

Když bývalý manžel mohl postavit pro novou paní penzion , který má 4 apartmá, tak se mohl se mnou také vyrovnat.Už za to, že jsem ochotně ustoupila jeho přítelkyni z cesty.

Na skryté vady jsem měla podobný názor jako ty, ale je to ze zákona jinak a na jejich odhalení se vztahuje lhůta 5 let.

Vyhotené plovoucí podlahy jsem viděla před barákem. Vůbec nebyly shnilé, jak jí potvrdil znalec. Podle mne si nová majitelka chtěla udělat podlahové topení, tak 5 let staré plovoučky vytrhala. Co zmůžeš sám, když je proti tobě smečka vyčúránků. Vůbec nic!

Datum: 28.06.16 12:06

Skryté vady jako vytrhaná bezvadná plovoucí podlaha? To je opravdu zvláštní. Podle mě jste s kupující nesepsala při prodeji smlouvu tak, aby bylo zřejmé, že si kupuje dům s daném stavu. Za 300000 máte novou střechu s topením. Je to tedy celé, jak jsem psal dříve.

Jestli měl manžel finance na stavbu jiného domu, tak tím spíše vám unikaly různé věci v delším časovék úseku. Pak nepomůže žádná rada.

Viz jinde obdobný problém. Jednoduchá citace ve smlouvě a vyřešený možný problém jednou pro vždy

"dle smlouvy jak stojí a leží "/ při prodeji věci jak stojí a leží se prodávající zcela zbavil odpovědnosti za vady "

http://www.bezplatnapravnipor…sti-tak-jak-stoji-a-lezi.html

O jakém spasení tedy píšete, když děláte neopravitelné chyby, aniž by jste se poradila na více místech?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.06.16 12:18

Milý Jendo, přeji vám, aby jste byl celý život optimistou a nic zlého vás nepotkalo.

Datum: 29.06.16 08:35

Za pár let jdu do důchodu, tak už jsem za ty roky něco zažil. Když jsem nevěděl, tak jsem se zeptal a bohu dík, pár soudů, co jsem měl jsem vyhrál také díky dobrým postupům předem. To zlé vás potká proto, že čekáte jen dobré. Já si naopak myslím že každý je zloděj a chce vás okrást a podle toho jednám. Kdo je připraven, není ohrožen.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.