Přivýdělek v zahraničí

Od: Datum: 05.07.16 11:01 odpovědí: 2 změna: 06.07.16 00:56

Dobrý den,
jsem v předčasném důchodu a mám nabídku pracovat na zkráceném úvazku v Rakousku. Je to možné nebo je v tom nějáký problém.
Děkuji
Karásek


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.16 19:39
avatar

Podle mne v tom žádný problém nebude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.16 00:56
avatar

Suzymon má částečně pravdu – ani podle mne nebude problém v tom, jestli si budete přivydělávat (případně jestli budete podnikat u nás nebo v Rakousku.

Problém ale může být v tom, že si v době pobírání předčasného starobního důchodu můžete přivydělávat jenom činnostmi, které nezakládají účast na důchodovém pojištění.

U nás byste si mohl přivydělávat na základě DPP s odměnou do 10.000 Kč měsíčně, na DPČ s odměnou do 2.499 Kč měsíčně nebo podnikat (SVČ vedlejší) s příjmem do 64.813 Kč ročně (za každý měsíc, v němž byste SVČ nevykonával se o jednu dvanáctinu krátí).

Rakouské předpisy neznám, nevím, za jakých podmínek tam vzniká účast na důchodovém pojištění. Zkuste pracovní úřad – buď Vám dokáží odpovědět přímo, nebo Vás odkáží na příslušné úřady.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.