Moje versus partnerovy děti

Od: Datum: 26.06.16 14:14 odpovědí: 18 změna: 27.06.16 18:56

Dobrý den, prosím o Vaše názory...mám dvě děti - kluky, partner, se kterm jsem dva roky, má dvě dcery. Teď jsme se vrátili z dovolené, kde jsme se dvakrát pohádali kvůli mým dětem. Partner je hodně vznětlivý, když je v pohodě, je zábavný, příjemný. První konflikt vznikl, když mého mladšího syna - 7 let převrátil z lehátka do vody a ten začal brečet, partner se naštval, vylezl z vody a že už si s ním nebude nikdy hrát. Já jsem synovi mezi 4 očima řekla, že opravdu plakat nemusel, že to jen voda. Partner byl nafučený do dalšího dne. Další konflikt, když starší syn 9 let otevřel dveře partnerova auta a narazil do kliky sousedního auta. Absolutně žádné škrábnutí, nic. Synovi jsem řekla, ať je opatrný. Partner už začal řvát, ať dává pozor, jestli ví, kolik stojí nový nátěr apod. Tak jsem zvýšila hlas, že se vůbec nic nestalo. Na své dcery umí taky křičet kvůli kravinám, ale nejsou to moje děti, tak mi to je docela jedno. Přijde mi, že to jsou hlouposti, kvůli kterým se hádáme. Já své syny moc miluji, dlouho jsem s nimi byla sama, není to lehké, partnera potřebuji. Ale nechci, aby to děti nějak negativně odnášely. Přeháním to já? Jsem na kluky někdy měkká, což mi vyčítá a já si uvědomuji, že taková někdy jsem, ale na druhou stranu nechci na kluky v jednom kuse řvát a mít je vycepované, protože si myslím, že o tom život není. Chci, aby měli v rámci možností hezké dětství a aby se na mě mohli kdykoli obrátit. Partner je řidič kamionu, tři týdny v práci, týden doma, kdy si na ten týden přiveze dcery, takže jsme sami dva velmi málo. Přistěhoval se ke mně do mého domu a někdy mi přijde, že ho bere za svůj, jeho dcery si nikdy nic nepřivezou, berou hračky mým klukům apod. Tohle mi vadí. Co si myslíte? Pokud se mi nelíbí, jaký je, mám se s ním rozejit, že. Pokud se s ním nechci rozejít, musím všechno zkousnout a nechat ho, ať řve na děti? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.16 14:32
avatar
Nejvetsi problem vidim v tom , ze je 3tydny fuc a pak prijede na tyden. Neni na deti zvyknuty. A tohle neni hezke jednani. Zkuste si snim promluvit a resit to. Nikdy neustupujte... pokud nepomuze tak rozchod. Neda se nic delat. Chlap ma byt opora a hlavne se snim musite dobre citit.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 14:35
avatar

Dobrý den. Je jasné, že své děti milujete, ale neměla byste být tak přecitlivělá. Našla jste si partnera který má sám děti. Píšete, že je Vám jedno, že řve na své vlastní, ale vadí Vám, když řve na ty Vaše. Možná, že kdybyste se občas zastala i těch jeho holek, mírnil by se. Možná Vaši kluci potřebují i ráznější výchovu, aby nebyli rozmazlení. Píšete, že partnera potřebujete, tak se snažte podívat se na věc i z jeho strany. Rozdělujete své děti a jeho děti..Partnera jste si vybrala sama, tak ho berte se vším co k němu patří. Neusměrňujte jen jeho, ale i děti. Když mu budete podrývat autoritu a hájit jen své děti, nebude to dělat dobrotu a nevydrží s Vámi.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 26.06.16 14:58

moc vás zdravím a odpovídám ze svých vlastních zkušeností.Píšete že jste dlouho byla sama a to chcete změnit. Chápu to ze všech možných důvodů je samota pro mladou ženu smutná a její život i když má děti je těžký.Ale pozor jsou tady čtyři děti ! A to se ještě muže stát že budete mít spolu mimi a to bude teprve karambol.Vy jako milující matka budete vždy hájit své potomky a problémy se budou kupit a denodeně řešit co , kdo a jak. A až budou chodit do školy tak to bude intenzivější.Mohu jen poradit toto. Se svými dětmi si sedněte sama bez přítele , na rovinu jim řekněte že ho musí respektovat jako vašeho partnera , přítele a jejich kamaráda.A jemu musíte po dobrém bez emocí navrhnout podmínky a své přání jak si to do budoucnosti představujete a nezapomente do toho zapojit i jeho dcery. Nevím jak u vás probíhá styk chlapců s jejich vlastním otcem , ale na to všechno berte zřetel . Nestačí děti jen milovat ale vychovávat je k soudružnosti, lásce a skromnosti. Je tomoc těžké ale vyplatí se to. Držím palec at se vám to podaří, jinak jděte od toho ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zzm®
Datum: 26.06.16 15:38

Moc děkuji za Vaši odpověď. Miminko nehrozí, to už bych nezvládla Kluci mají přítele rádi, není to jen, že by na ně řval. Baví se s nimi, učí je sprosté básničky (což teda nevím, jestli je ideální, ale mají velkou srandu), občas se s nimi učí. V soukromí klukům říkám, aby si jeho řvaní snažili nebrat osobně, protože on je prostě takový. Taky se snažím ,aby ke konfliktům nedocházelo. Já jsem teď hlavně napsala, protože mě ty hádky na dovolené mrzí a jsem z nich smutná. Ale je fakt, že dovolená je mimořádná situace, kdy jsme všichni spolu, jinak to tak není, protože kluci chodí do školy a školky. Psala jste, že máte podobné zkušenosti...můžu se zeptat, jestli už teď máte děti velké a jak vycházely a vycházejí s Vaším partnerem, případně Vy s jeho dětmi? Kluků táta odešel a nestýká se s nimi, takže jakoby tátu neměli. Já jsem jim chtěla tátu nahradit partnerem...

Datum: 26.06.16 14:46
avatar

aspoň vidíte, jak to u vás bude vypadat když si ho necháte. Jednou přijde den, kdy bude řvát po vás a vy ho budete vystěhovávat s velkými problémy a za ještě většího řevu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 26.06.16 14:53

Víte co mě zarazilo ve vašem dotazu? Jeho dcery si nikdy nic nedovezou a berou hračky mým dětem. Jezdí k nám často známí, příbuzní i my často cestujeme. Nikdy by mě ani mé známé nenapadlo sbalit jednu tašku hraček. Vždy si každé dítko vezme jednu oblíbenou věc na cestu či na spaní a běžně na návštěve si hrají s hračkama hostitele.

Vy máte fungovat jako rodina a nééé MOJE a TVOJE .

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zzm®
Datum: 26.06.16 15:13

Dobrý den, děkuji za reakci. Víte, kdyby si holky přivezly aspoň někdy něco, s čím by si vyhrály všechny děti, byla bych za to moc ráda. U vás taky každý bere něco. U nás balím já všechno...nebo když jsou tu holky, fakt si nic nepřivezou. Já jsem to neřešila, bylo mi to jedno, hloupé hračky, ale spíš jak je těch věcí k řešení víc, vadí mi i prkotiny...

Datum: 26.06.16 14:53
avatar

Sama vidíte, že máte každý odlišný názor na výchovu. Já jsem na děti také přísný, ale manželka už si na to zvykla a toleruje to. Být Vámi, tak si najdu jiného partnera, ale uvědomte si, že s dvěma dětma je těžké někoho najít. A v 95 procentech pokud v rodině budou děti vastní a cizí nebude to dělat dobrotu. Přál bych vám tu výjimku, ale moc jich není.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 14:56
avatar

A vy opravdu potřebujete mít partnera, co vám řve na vaše vlastní děti a evidentně je nemá rád a vadí mu? Vaše děti jsou vaše krev, ten chlap je úplně cizí... Když s ním zůstanete, bude to jen horší a horší. Ten pán si si vámi dělá co chce a vy mu vše baštíte a ještě máte dojem, že jste na kluky moc měkká. Víte, tady jde o to, že vaši kluci nejsou partnerovy, on k nim nikdy nenajde citový vztah... kdyby chtěl, tak už to dávno dělá a nevymlouvá se, že jste na kluky měkká. Můj názor je, že byste měla lépe vybírat, s kým chcete žít. Nemělo by to být na úkor vašich vlastních dětí. Řekla bych, že ten váš partner si u vás vybudoval pěkné pohodlné hnízdečko, kam se vrací z dálek, ale nic do něho nebude dávat, hlavně ne city k vašim dětem.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: zzm®
Datum: 26.06.16 15:17

Děkuji za odpověď, do jisté míry souhlasím, je potřeba, aby se víc zapojoval i on. Dává mi nějaké peníze na domácnost, o které jsem si řekla, s tím jsem měla problém, aby mu to nepřipadalo moc. Mně to přijde jako minimum. S něčím pomůže, ale je pohodlný. Na druhou stranu, co vím od kamarádek a známých, který chlap není pohodlný...

Datum: 26.06.16 15:10

Myslím, že byste brzo řešila moje děti bijí tvoje děti ... A Váš partner bude stranit jen těm svým...tomu věřte. ...

Pokud nezačnete fungovat jako rodina je to k ničemu - podle čeho berete ,že se chová jako by byl dům jeho? Tady je asi těch věcí co vám na něm a jeho dětech vadí víc...:(

Ohodnoceno: 3x
 
Od: zzm®
Datum: 26.06.16 15:26

Ano, je toho víc, musím to začít řešit ke spokojenosti všech. Nepopsala jsem samozřejmě všechny situace a maličkosti. Děti se bít mezi sebou nesmí. Děti se mají rády, hrají si spolu a těší se na sebe, což je super. Já se přiznám, že jsem ale ráda, když holky pak odjedou, protože je toho na mě moc, každý den bych 4 děti nezvládla.

Jako by byl dům jeho posuzuju podle toho, když např. řekne, že mám na terase starý stůl a lavici, že to vyhodí a koupí nové...prostě má hodně keců, ale skutek kolikrát utek. Do domácnosti koupil nějaké věci, které bych si sama nedovolila. Já jsem povahou jiná, raději dělám, než o věcech mluvím. Taky když na něco nemám, nekoupím si to, na rozdíl od partnera. Tohohle jsem si všimla hned, že má dluhy. Naštěstí má práci, při které je splácí a nejsou extra velké. Zase nikdo není ideální, já taky ne a snažím se to takhle brát, protože bych jinak byla sama. Jen to prostě hlídat, aby se to nevymklo z rukou.

Datum: 26.06.16 16:13

Neodešel z manželství kvůli dluhům?, to možná nevíte...on by asi rád hospodařil a pořizoval z vašich peněz ...na to pozor ...jasně nesmí to poškodit rodinu... hlídejte si to ,pokud s ním chcete být.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.16 16:16
avatar

Pán je vznětlivý, povaha se předělat jen tak lehce nedá. Myslím, že to bude kamenem úrazu pokaždé.

Bydlí u Vás. Kde jsou ta jeho děvčata, pokud on je na cestách? Žijí jinak u maminky? No a pak přijde ten týden u Vás. Že toho máte se 4 dětmi až nad hlavu, chápu. Ale Vy máte rozdělené děti na ty MOJE a JEHO. Neberete je jako Vaše děti. A děti nejsou hloupé a snadno to vycítí.

Nelíbí se mi Vaše věta: Na své dcery umí taky křičet kvůli kravinám, ale nejsou to MOJE děti , tak je mi to docela jedno.

Když jste si s pánem zařídila život, musíte chtě nechtě přibrat i jeho děti. Jsou kus jeho samého. A ne - nejsou moje, je mi to tedy jedno. To byste za chvíli mohla říct - nejsou moje, nebudu jim vařit...atd. Z Vašich slov je prostě znát velká láska k vašim dětem a velká zášť k jeho dětem. Jsou to všechno děti, nemohou za to, komu se narodily. Pokud ječí na svoje děti bezdůvodně, zastala bych se jich také. Proč Vám to je jedno?

Zkuste být k děvčatům vstřícnější, pohladit je, udělat s nimi nějakou legraci, něco malého jim kupte pro radost - stačí třeba nějaké sponky či stužky do vlasů, dětský náramek či prstýnek.../nevím, kolik jim je let/..Jinak je Vašim chováním úplně rozdělíte.

Ta chyba je prostě ve Vás. On je stejný na všechny děti, nedělá rozdíly, dokáže vynadat všem, ať jsou jeho nebo Vaše. S Vašimi se dokáže učit, říkají spolu nějaké veršovánky. Učila jste se někdy s jeho děvčaty? Nebo jste jim četla?

Musíte se rodinu pokoušet spíš stmelit dohromady, než ji rozdělovat na moje děti, tvoje děti. To nikdy nebude dobré a může snadno dojít až k rozchodu. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 26.06.16 21:09
avatar

Pokud je to tak jak popisujete, nezůstávala bych v takovém vztahu. Vždyť jste stejně pořád sama. A když jednou za měsíc přijede k Vám, tak si přiveze své děti o které se také určitě staráte. Chápu že ty děti také potřebují svého otce, ale nějak nevidím co Vám vlastně tento vztah přináší kromě toho, že se jednou za měsíc straáte místo o dvě děti o čtyři a chlapa, který má své nálady, je vznětlivý, nechová se dobře ani k vlastním dětem a peněz na domácnost od něho také moc nemáte. Já bych se s ním rozhodně rozešla. Musíte na jednu stranu papíru napsat co Vám přináší tento vztah dobrého a na druhou stranu napsat co Vám na tomto vztahu vadí. Napište to upřímně a po pravdě. Pak si to přečtěte, porovnejte pro a proti a rozhodněte se podle toho. Nepíšete o žádné lásce, o vztahu a mám dojem, že zamilovaná nejste a on zřejmě také ne. Kdybyste byla má kamarádka, řekla bych Vám "vykašli se na to", co z toho máš. Aby nějakej chlap řval na mé děti, tak to teda pr. A vůbec, kdyby přijel "domů" a já musela poslouchat jak řve na své i moje děti a nic by mu nebylo vhod, tak to by dlouho netrvalo.

Celé mi to připadá jako oboustranný vztah z rozumu. Teda každý má ten svůj důvod proč v něm setrvávat, ale ten důvod není láska.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.06.16 21:23

vypadá to tak... on asi nemá kde bydlet a paní má strach že bude sama - obojí je špatně...:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: elles
Datum: 27.06.16 16:05

Suzymon, to nemohla lepší napsat. Proč v takovém vztahu zůstávat. Tohle přece nemůže dlouho fungovat. Za tu minimální dobu, co spolu jste sami se přece nemůže ukázat v pravém světle. Spousta věci mě zaráží, ale proč pán nepochopil, že ten 7 kluk se prostě jen stašně lekl, pravděpodobně ještě neumí ani pořádně plavat. Tohle přeci není rozmazlenost, jak tady někdo píše. Určitě toho kluka tak dobře nezná, aby mu to mohl udělat.A pak ještě na něho řvát a být uraženej, namísto toho, aby se pěkně omluvil. Mému synovcovi se něco podobného stalo v 5 letech a od té doby bohužel chudáček koktá. Nedivím se Vám, já bych byla z něho taky špatná. Neučí se s nimi, jen proto aby je mohl buzerovat? Empatie mu asi chybí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.16 18:56

Zapoměla jsem vaši přezdívku, omlouvám se. Víte je to těžké takhle na dálku, hodně lidí vám doporučují rozchod , ale já myslím že to je unáhlené. A co se týká mého případu tak je to už dlouho , ale ten vztah skončil, tak nějak to vyčpělo a nebylo to jenom k vůli dětem. Byl to sobec , navíc byl velmi nepraktický do života.Měla jsem ještě jeden vztah s mužem o 5 let starším, byl to vdovec a já se hlavně snažila jeho malého chlapce brát jako svého. Nejdříve bylo vše fajn, ale přišlo to najednou. Nevěra, lhaní , zapírání .Mou dcerku a jeho chlapce nevyzvedl ze školky, no vůbec byla jsem rozčarovaná. Starší můj syn ho několikrát viděl se ženou a mě řekl že byl v práci. No bolelo mne to ale dala jsem mu ultimatum a byl konec. Bylo mi líto jeho synka, nikdy nepoznal takový domov jako u mne. Odstěhoval se mimo město i s malým. život šel dál ale bylo mi občas hodně smutno. tak uvidíte !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.