Muj kamarad mne v tisni nepodrzi

Od: Datum: 05.07.16 07:08 odpovědí: 20 změna: 12.07.16 20:36
Před nedavnem mi zemřela v nemocnici matka na rakovinu.Můj kamarád si od ni rad půjčoval peníze a chodil k nám často na návštěvy a já mu též pomáhal se vším a duveroval mu.Ja mu po umrtí matky napsal SMS.ze mu oznamuji,ze má matka podlehla rakovine a zemřela.Trochu v emocích jsem mu vylil sve vnitřní city,ze to byla pro mne bolestivá citová rána a taky se s nim dohodnout na pozvání na pohřeb.On na mne vyjel,ze nic vracet za mamu mi nebude.Tez mi napsal varování,ze ho touto informaci obtezuji a ze mne zazaluje cetnikum za stoolking za 3sms.Tam,kde jsem hledal kamaradskou oporu v těžkých chvílích,tak se změnilo v bezcitnost a chce mne do zraněného místa ještě více citove zranit.Vím,že to asi nemyslel tak,že by mne nějaký četnický psycholog za něj podržel a utíšil,ale podrazácky zřejmě.Jak to vidíte Vy asi ho kamarádsky nebrat,že?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.16 07:24
avatar

To není a ani nikdy nebyl kamarád, to byla jen vyžírka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 07:30
avatar

"V nouzi poznáš přítele" Když byl v nouzi on, byli jste mu přítelem. Když jste v nouzi vy, on přítelem není. Navíc, tváří se jako nepřítel. No, co už?! Neuděláte nic. Jen se musíte sebrat, oplakat maminku a přát ji klid od bolesti a trápení. A pak se musíte srovnat s tím, že každý, kdo se tváří jako kamarád, přítelem nemusí být. *hej*Myslím si však, že určité náznaky byly, že není tím, za koho jste ho pokládal. Jen jste náznaky a situace ignoroval a dělal všechna pro to, abyste udržel jeho přízeň. Takových lidí v životě potkáte víc. Není potřeba to zas až tak prožívat a nosit bolest v duši. Je třeba se poučit. Je to smutné, ale je to tak. Pokud nejde o život, jde o prd!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 05.07.16 07:33
avatar

Dobrý den, Váš kamarád se zachoval hnusně a dost nepochopitelně (předpokládám, že v SMS nebyla žádná výzva k uhrazení dluhů). Je to vždy smutné, když se člověk v lidech splete a čelí nepochopení, nezájmu nebo drzosti - a to ještě ve chvíli, kdy potřebuje oporu. Musíte se s tím vyrovnat a už ho nekontaktovat (peníze zřejmě nevrátí - doklad na půjčku asi není). Zdravím!


doplněno 05.07.16 08:04:

coco - to nám vysvětlí tazatel, až bude reagovat na naše příspěvky. Pokud v oznámení o umrtí matky zmínil i dluhy, tak nebude chyba pouze na jedné straně.


doplněno 07.07.16 08:01:

vasekb - nechcete nám vysvětlit, jaký byl text v těch SMS, resp. zda jste tam hned zmínil i ty dluhy nebo pouze oznamoval umrtí matky? Pokud jste hned vyžadoval vrácení peněz, tak se reakci toho kamaráda moc divit nemůžete. To jste měl udělat později a jinou formou.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: coco
Datum: 05.07.16 07:59

Skoro bych rekla, ze o dluzich nejaka zminka padla, jinak by byla jeho reakce dost hloupa, pokud to neni primitiv, musi totiz vedet, ze budete dedit (treba hodne) a mohl by dostavat pujcky dale od "dobreho kamarada" :) V kazdem pripade je to hnuj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vasekb
Datum: 12.07.16 20:36
Ta sms.kamaradovi zněla takto" Matka mi zemřela a jestli bych Tě mohl poprosit jak bys mohl mi vrátit alespoň část jejího dluhu v rámci Tvých možností, poňevadž musím ji vypravit pohřeb a něco mi bude chybět na to"

 

Datum: 05.07.16 07:50
avatar

Není to žádný kamarád, natož přítel. Je to jen bezcharakterní vyčúránek, který z nemocné ženy mámil prachy. Nechápu, proč ho ona sponzorovala, to měla tolik na rozhazování? Proč raději něco nedopřála sobě a případně Vám?

Vracet nic nechce a nebude. Ono - kde není nic psáno, ničeho se člověk nedomůže. Tak nad penězi udělejte kříž., nic jiného Vám stejně nezbyde.

Byla by ale od něj slušnost koupit pěknou kytici a přijít Vaší matce na pohřeb. Kondolovat Vám, trochu Vás v té smutné chvíli podržet. Obzvlášť, když ji znal a nestydatě využíval.

Je to jenom hyena, už ho nekontaktujte, nepiště mu ani nevolejte, poznal jste jeho pravou tvář. Pokud byste ho měl potkat, přejděte raději na druhý chodník, pokud by Vás někde oslovil, otočte se a beze slova odejděte. Nestojí Vám ani za pohled.

Přijměte mou upřímnou soustrast s úmrtím Vaší maminky. My máme zítra 10. výročí úmrtí tchána. I když se ke mně někdy moc hezky nechoval, koupila jsem nádhernou kytku a už dneska jsem z toho nějak tak naměkko. Proto chápu, jak Vám asi je, zvláště, když jste se chtěl podělit o svou bolest a byl jste tak nešetrně odbytý. Jaga.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: maky®
Datum: 05.07.16 08:27
avatar

právě ve složité životní situaci poznáš, kdo přítel je a kdo není, se mi to ukázala, když jsem musela na operaci, kdo me podržel a kdo pak pomáhal a navštěvoval, známých má človek mraky, přátelé jsou jen někteří,

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.16 09:35
avatar

úplně normální. Přísloví V nouzi poznáš přítele platí stoprocentně. Není to naposled, co jste se s někým takovým ne zrovna v dobrém rozešel. Takové "kamarády" nebo spíš pijavice, má ve svém okolí snad každý.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.07.16 09:53
avatar

Přijměte upřímnou soustrast s úmrtím vaší maminky... No a toho "kamaráda" pusťte k vodě a věřte, že ty boží mlýny melou. Sice pomalu, ale jistě. On se na vás nyní vykašlal, ale možná to nakonec bude on, kdo by pak někdy potřeboval něčí pomoc. A nevěřte tomu, že by se za 3 sms, které asi ani nebyly vyhrožující, by se policisté nějak obtěžovali řešit danou věc jako stalking. Možná by za přemýšlení stála změna vašeho telefonního čísla na mobil, aby se vám "kamarád" už nikdy nedovolal, kdyby náhodou zase něco potřeboval.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.07.16 14:15
avatar
Takovejhle hajzlík zaslouží pouze po tlamě *cert*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: vasekb
Datum: 07.07.16 14:24
Vím o něm, že je křesťanského vyznání.
doplněno 07.07.16 14:36: Jen mi napsal,že ho dohoda nezajímá, pouze odeslané SMS.odemne a četníci ten problém vyřeší nějakým stalkingem.To by asi znamenalo spravedlivé posouzení 3.osobou detailněji řešit podstatu problému, nebo jenom v jeho prospěch?
Datum: 07.07.16 16:04
avatar

Vašku, život jde dál a škoda každého okamžiku, který si člověk pokazí. Vyprdněte se na kamaráda, na jeho chování, na peníze, na pocit křivdy! Vytěsněte to všecko z hlavy běžte dál. Běžte za tím, co v životě chcete dosáhnout. Posuňte si to v hlavě do bezvýznamých událostí! Poučil jste se a nechte to být! Co už?!

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 08.07.16 01:01

Křesťanského vyznání?Přesně tínto chováním přišla církev k majetkům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lll*
Datum: 08.07.16 10:30

čím to je,že lidé mají kolikrát v autě pověšený křížek,že jsou věřící a jsou to často pěkný mizerové?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 11:00
avatar

Protože věřící nejsou. Nějteří lidé všechno rádi využívají jen ke svému prospěchu, a to "víru". Ale tam to tak lehké není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.07.16 23:55
avatar

Jak pisou vsichni,tohle neni kamarad,ale peknej smejd a je jedno,ze ma krestanskou viru, protoze tihle lidi jsou kolikrat ti nejvetsi smejdi a vy si z toho vezmete ponauceni ohledne lidi.. Vidim to presne jako Babka,ze nejaky ty signaly uz tam musely byt a nedokazal jste je cist.. Me taky zivot poucil uz dost a snazim se nebyt uz tak naivni,ale.stejne se stane,ze me porad kolikrat neco prekvapi a nejcasteji je to nekonecna lidska blbost, ktera je na rozdil od vesmiru opravdu nekonecna jak rika klasik A.A.. Vasi maminky je mi moc lito...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.16 18:09
avatar

Kamarád? Mnohokrát jsem psala, kamarádky mám 2 od MŠ, ti ostatní jsou známí.Pokud máte na dluhy papír, předejte ho notáři a "kamarád" bude muset zaplatit vám jako dědici.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vaseb
Datum: 12.07.16 10:39

Rozumím tomu, že když kamarád je křesťan, že to není záruka větší důvěry a myslet si, že on koná dobro v praxi, které čerpá z Bible a tak je hodný člověk, který by nic špatného nikomu neudělal. Teoreticky by to tak u věřících mělo fungovat, ale praxe bývá často i jiná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 12.07.16 10:48

Příživník a pijavice, žádný kamarád. Pokud něco dluží, tak mu napiš že jsi zdědil pohledávku a vyzvi ho prokazatelně (na doručenku) k uhrazení kam a do kdy to má zaplatit. Dál to neřeš, vyřaď ho z okruhu přátel a už se s ním netrap. Matka tě určitě měla ráda veselého, tak nesmutni ale žij tak jak by se jí to líbilo, zaměstnej se prací, sportem, rodinou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.16 11:41
avatar

Zdravím. Vymazat číslo, ukončit komunikaci a v případě setkání bych prostě dělala, že neexistuje. Je to ubožák a vyžírka. Bez papíru o půjčení z něj nic nedostanete, ale alespoň můžete ze svého okolí vyškrtnout takového vychcaného hajzlíka.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.