Jak se dostat do divadla?

Od: Datum: 25.06.16 12:55 odpovědí: 13 změna: 27.06.16 11:34
Zdravím všechny, co se aspoň trošku zabývají divadlem a prosím o radu. Ráda hraju a chtěla bych hrát v divadle. Pro začátek by mi stačilo amatérské divadlo apod. Jenže když už něco najdu, nikde nepíší,jestli hledají herce. Proto pokud víte, jak se dostat do divadla nebo víte o nějakém místě, kde hledají herce ( Brno a okolí ) tak mi prosím napište, za každý návrh a radu budu ráda.
Všem moc děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 25.06.16 15:42

Ahoj Tess, píšeš, že ráda hraješ. Tak to znamená, že hraješ v nějakém spolku a nebo kde?

Ještě jsem neviděla inzerát, že by hledali herce. Chce to nesedět u PC na zadeli, ale obejít osobně amatérské kroužky - divadla a představit i s tím co umíš.

doplněno 25.06.16 20:12:

Ale, ale Tess, o p.deli jste psala vy, ne já:-D

Ohodnoceno: 0x

Od: balzerka
Datum: 25.06.16 18:04

Já si zas myslím, že se dá napsat mailem divadlům v Brně a okolí, jestli neshánějí kompars nebo někoho na malou roličku. Napsala bych, kdo jsem a přiložila foto. Měli by nějak zareagovat, někde si Vás třeba uloží do databáze, až bude třeba. Osobně bych zašla do těch nejbližších divadel. Sháněla bych kontakty na ochotníky. Třeba podle přehlídek ochotnických divadel na internetu můžete zjistit, že tam a tam jsou a jít se na ně podívat.

doplněno 25.06.16 22:03:

Většina Základních uměleckých škol /ZUŠ/ má dramatický obor. Tam se dá také poptat.

Ohodnoceno: 2x

Od: tess
Datum: 25.06.16 20:02
Ano, hrála jsem v dramatickém kroužku.
Dále jsem žádala jen o radu a vaše reakce "sedět na p*deli u PC" mi nepřijde zrovna slušný.
Každopádně vám děkuji za váš názor.
doplněno 25.06.16 20:05: Omlouvám se, omylem jsem odpověděla na komentář nad vámi pod tím vaším. Každopádně Vám děkuji :)
Datum: 27.06.16 11:34

Tess - hraní v dramat.kroužku nenechávejte,zajímejte se o přijímací zkoušky na VŠ uměleckého zaměření,požádejte učitele o přípravu na ně.Je to ,běh na delší trať,.ale rozhodně to stojí za to! Hodně štěstí./ nad výrazy i neslušnými se nepozastavujte,rádcové tak citově podbarvují jevy,se kterými tak úplně nesouhlasí/.

Datum: 25.06.16 20:09
Ano, hrála jsem v dramatickém kroužku.
Dále jsem žádala jen o radu a vaše reakce "sedět na p*deli u PC" mi nepřijde zrovna slušný.
Každopádně vám děkuji za váš názor.
Datum: 26.06.16 22:25
Aha, dobře, no
Datum: 25.06.16 18:41

Najděte si amatérský divadelní spolek v okolí Brna/bohužel do Prahy to máte daleko-tam bych Vám mohla pomoci/,nabídněte se,že pomůžete s čím bude potřeba - ze začátku třeba s kostýmy apod.,postupně se do toho dostanete,otrkáte se a můžete i hrát.Jinak divadla mají své soubory vystudovaných herců,tam těžko najdete uplatnění.Pokud jste mladá-proč nezkusíte DAMU,v Brně JAMU,apod.?

Ohodnoceno: 2x

Datum: 25.06.16 20:08
Děkuji, zkusim to. Na JAMU jsem zatím příliš mlada...
Datum: 26.06.16 00:31

Zkuste se poptat tady: http://www.divadlov.cz/

Datum: 26.06.16 11:09
Děkuji, zkusím to.
Datum: 26.06.16 09:23

Na získávání zkušeností v dramatickém oboru asi ,příliš mladá, nebudete - zapojte se do Lidové školy umění-dramatický obor,pracujte na sobě a v 15 zkuste konzervatoř,JAMU,DAMu apod.Učitelé tam Vám pomohou najít někoho,kdo Vás na zkoušky připraví. Zkoušky můžete opakovat několikrát,vždyť i dnes již uznávaní herci se,dostávali, na tyto školy třeba i 3x.

Od: lucka
Datum: 26.06.16 08:07
Ahoj Tess,
vím snad o jediné možnosti stát se YouTuberkou natočit pár skečů z toho jich pár poslat do Divošek na Primě a s trochou štěstí se Ti to možná povede. Pak bych brouzdala po netu a hledala castingy. Zda-li máš něco v sobě zkus to pak na ČeskoSlovensko má talent. Já mám jen kamaráda co hledá holky pro modeling.

Datum: 26.06.16 11:12
Všem moc děkuji za rady.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.