Exekuce na polovinu domu

Od: Datum: 23.06.16 14:23 odpovědí: 13 změna: 24.06.16 13:14

dobry den,muzete mi prosim nekdo napsat co mám podniknou ohledně exekuce na 1/2 domu

Jsem rozvedena, vlastním 1/2 domu.,ex manzel se odstehoval ja a dcera a syn jsme zustali bydlet v domě ktery je na hypoteku, a kterou platím sama již 3 roky . Bývalí manžel udělal spoustu dluhů a exekutor chce zabavit jeho polovinu domu . Po jednání s exekutorem mě byl nabídnut odkup poloviny bývalého manžela. Jelikož nemám takovou hotovost a ještě splácím hypotéku , tak bych se chtěla zeptat jak bych mohla situaci vyřešit . A kdyby koupil polovinu domu někdo jiný , tak by hypotéku co zůstává na domě musel zaplatit, nebo mě celá zůstane na krku i když budu jen polovičním vlastníkem domu? Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.16 23:33

V první řadě doporučuji zkontaktovat banku a vzniklý problém s ní řešit. Když pominu samotnou exekuci, tak v případě vyhlášení dražby bude banka informována a mohlo by se stát, že Vám zesplatní hypotéku = požadavek na prakticky okamžité doplacení, což je v reálu téměř likvidační. Je lepší, když ji bude první informovat vy a prokážete vůli vzniklý problém řešit.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.06.16 23:52

Dluží ten, kdo podepsal smluvu o úvěr. Takže to jsi ty. Nový majitel by nic nedlužil, ale jeho nemovitost (1/2) domu by mohla být použita na umoření tvého dluhu, který by následně požadoval zaplatit.

Já bych se určitě snažil o odkup.

Datum: 24.06.16 00:13

Hypoteka je jen na Vás, nebo i na manžela? Ve kterém roce jste se rozvedli? Manžel udělal ty dluhy ještě za manželství?

Datum: 24.06.16 10:39

Hypo je na oba. Jsme ozvedeni od roku 2010 .Manžel se nechtěl majetko právně vyrovnat , tak po uplynutí 3 let , byla 1/2 domu napsaná na moje jméno. manžel udělala dluhy až po rozvodu.

Datum: 24.06.16 10:49

tak to je docela dost závažný problém. Banka Vám vypoví úvěrovou smlouvu, jakmile zjistí, že na domě je zástava ve prospěch exekutora. Vy se můžete pokusit jednat s bankou, to ano, ale stále budete jednat o CELÉM dluhu na domě, přičemž půlka domu je již "věřitele". Víte, někdy klient.dlužník lpí na stávajících podmínkách. Myslím tím udržení hypoteční smlouvy za každou cenu (včetně vyplacení exekuce). Ve Vašem případě by to znamenalo platit celou hypoteku + vyplatit exekuci. To bývá většinou to dražší řešení, které asi nebudete schopna dlouhodobě platit. Navíc jak jsem napsala, banka toto nejspíš ani neumožní. Ve Vašem případě je nutné sednout a propočítat všechny možnosti.

Datum: 24.06.16 11:13

banku jsem informovala , že je na polovinu domu vedeno exekuční řízení . bylo mě řečeno že pokud hypo platím , tak nedovolí exekuci, ale jak jsem se zajímala , tak to taková pravda nebude. příští týden mám schůzku s poradce v bance kde mám hypo , tak uvidím jak dopadnu . když to tak čtu , tak nebudu mít dům ale jen pohledávky vůči bance .

Datum: 24.06.16 11:37

Hloupost. Banka nemá nijaký vliv na to, zda dražba proběhne, či nikoliv! Zase odborník na svém místě! Ale tím, že je banka zapsaná jako první na LV, tak peníze, které se získají prodejem, půjdou nejdříve na úhradu její zástavy. Zaregistrujte se zde na poraďte a kontaktujte měš do vnitřní pošty. Potřebuji znát více údajů - cena nemovitosti, výše hypoteky atd...

Od: tt
Datum: 24.06.16 01:16

Čistě z hlediska exekuce:

Chabá jistota - ale půlku nemovitosti, natož s druhým vlastníkem, který ji obývá (řekněme, pokud není na vysloveně atraktivním místě a nedá se snadno rozdělit nebo by se zrovna sousedovi nehodila) nikdo nekoupí! Že Vás do odkupu tlačí exekutor je jasné, protože to sám ví!

Z pohledu hypoteční banky nevím, ale jistě na ní má zástavu, takže peníze by přednostně šly jí. A pokud hypotéku (předpokládám, že za celý dům) platíte Vy, tak pokud budete mít ještě možnost, žádejte navýšení Vašeho podílu na úkor býv. manžela.

Exekutorovi moc nevěřte a raději se obraťte na nějakou neziskovku. Snad už v každém okresním městě a i leckde jinde je občanská poradna s poměrně dobrosrdečnou omladinou.

Datum: 24.06.16 09:30

tt. Skoro ve všem s Vámi souhlasím. Až na tu radu s neziskovkou. Ano, bývá tam poměrně "dobrosrdečná omladina"... Tazatelka si s nimi hezky popovídá, oni jí projeví účast a to je tak vše. Nemám dobré zkušenosti s těmito organizacemi. Jejich odbornost a praxe je na velice špatné úrovni. Zrovna minulý měsíc jsme opět dělali průzkum práce těchto neziskovek. Obrátili jsme se na ně s prosbou o pomoc řešení problému kolem exekuce. Z dvaceti oslovených, jedna jediná (!) odpověděla velice rozumně. Ostatní hodnocení se pohybovalo od 3 - 5 (!) - stupnice jako ve škole. Naprostý propadák.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 24.06.16 10:34

Hypo je na oba. Jsme rozvedeni od roku 2010 . Manžel se nechtěl majetko právně vyrovnat , tak po uplynutí 3 let byla 1/2 domu přepsaná na mně. Manžel udělal dluhy až po rozvodu .

Datum: 24.06.16 11:04

Dům je postavený ve vesnici, takže na lukrativním místě není . Stáří domu je 15 let . Hypo je napsané na oba. Hypo platím již 3 roky sama a splátky platím pod svojim jménem. Dům má jednu kuchyň, ale v podkroví je možno vybudovat samostatnou obytnou jednotku. Jen by byl 1 společný vchod. Odhadní cenu 1/2 domu ještě neznám . Odhadce co se tam byl podívat říkal že na vypracování odhadu má 60dní. Taky jsem byla informovaná že peníze z prodeje půjdou přednostně na hypo . O navýšení podílu na úkor bývalého manžela nerozumím . můžete mně to prosím nějak nastínit . budu ráda za každou radu . Schůzku s poradcem u banky kde je vedena hypo mám sjednanou na úterý příští týden. Děkuji že jste se vyjádřil k mému dotazu.

Datum: 24.06.16 13:06
Tady známá dopadla podobně akorát to nebyl barák ale byt vyřešila to osobním bankrotem

Datum: 24.06.16 13:14

Dabel. Tazatelka ale nemá dluhy, proč by měla jít do oddlužení a zavřít si tak vrátka na možnost přeúvěrování od banky? Navíc zajištěný dům v oddlužení - téměř 100%ní jistota, že dům bude prodán. Naprosto jiná situace je, když na domě zástava ještě není, pak je oddlužení někdy řešením

doplněno 24.06.16 13:18:

Tazatelka. Váš problém je dost závažný a nelze ho řešit tady přes poraďte. Stačí jeden nepřesný údaj od Vás a celé řešení je k ničemu. Nejde Vám o pár korun, ale o střechu nad hlavou

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.