Práce ve firmě kde neberou

Od: Datum: 23.06.16 11:07 odpovědí: 7 změna: 23.06.16 16:26

Dobrý den, dokončil jsem školu, řekněme, že je firma v které bych chtěl pracovat, celkově se mi ta firma líbí, nástupní plat není nejvyšší, ale práce která se tam dělá mi příjde zajímavá a postupem času je plat slušný, řekněme, že pracovat tam je pro mě takový malý sen, hodně bych se tam naučil. Jenže ta firma zrovna nenabírá zaměstnance, vlastně celkově nabírá jen málo. Jde o velkou firmu, nikoho známého tam nemám.

Mohu žádat o pozici na kterou není vypsáno vyběrové řízení? A jak? Jistě poslat životopis, motivační dopis - jenže co do něj napsat.

Asi nemám velké šance, ale tak za zkoušku asi nic nedám.

Na brigádě jsem byl ve firmě, která dělala podobné věci jako ona firma - mám tedy velmi dobré znalosti s tím co dělají, chtěl bych to tam nějak vnést jako výhodu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.06.16 11:18
avatar

Klidně bych tam životopis poslal a ještě si tam zašel osobně. Budou tam mít tvůj životopis, budou o tobě vědět a když náhodou nějaký zaměstnanec vypadne, budeš po ruce.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.06.16 11:26
avatar

Zajděte tam osobně, klidně jim povykládejte všechno co jste sem napsal a pak se tam občas choďte ukázat.

Dříve nebo později se místo najde.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: uska®
Datum: 23.06.16 11:33

Souhládím s radami - osobně se představit. Jen v životopise neuvádějte JEDNU pozici, směrujte práci na celkovou firmu. Jen okrajově se zmiňte o vysněné pozici. Třeba se dostanete na jiné místo a pak už bude jen skok přestoupit tak, kam chcete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petak
Datum: 23.06.16 11:36

Ještě vím o jednom člověku co tam pracuje, bydlí kousek ode mě, před domem mu stává vozidlo firmy, ale neznám ho, napadlo mě, že bych se tam mohl stavit a poptat se, prostě se informovat o tom jak to tam chodí.

Tak uvedu ten obor, jednotlivé názvy pozic v té firmě stejně neznám.

Od: davidc
Datum: 23.06.16 11:57

To záleží, někdo to může vzít dobře a někdo špatně. Každopádně jakožto loňský maturant, který už má půl roku slušnou pozici ve firmě ti dám radu. Napiš si životopis + motivační dopis a zajdi osobně. Neboj se ukázat, že se toho nebojíš a nejdůležítější je asi zájem. Pokud v personálním nebude nějaká slepice, tak uvidí mladíka, kterej má motivaci se posunout výš a snahu se zdokonalovat. Zjisti si nějaké info o provozu podniku, aby jsi byl obeznámen, jak to asi funguje a to je také zaujme. Pokud umíš dobře anglicky nebo německy, nezapomeň to zmíňit, je to velké + oproti starším pracovníkům, kteří s tím mají problémy (znám to z práce).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petak
Datum: 23.06.16 14:06

Tak jo, zkusím se stavit do té firmy, asi by bylo vhodné se nějak předem domluvit telefonicky nebo emailem. Co mám dát jako záminku, přece jen je to nestandartní, exkurzi? Nechtěl bych to nějak pokazit.

Od: uska®
Datum: 23.06.16 16:26

Žádná záminka. Napřed nastudujte všechny potřebné informace o firmě a běžte rovnou se představit. Pokud vás personalista nepřijme, dohodněte si jiný termín. Pokud ani to neklapne, pošlete životopis e-mailem - poštou s odvoláním, že jste měl snahu se osobně představit, ale nebylo vám to umožněno.

Nejhorší je neudělat NIC. Kdo se bojí, s.re v síni - znáto tohle pravdivé pořekadlo?:-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.