Mám trému z celníka při odbavení na letišti

Od: Datum: 22.06.16 21:12 odpovědí: 5 změna: 26.06.16 23:04

Pro někoho je nepřekonatelný strach vstoupit na palubu letadla a vzlétnout. Pro mne je velká tréma při přímém kontaktu s celníkem, který chce po mne cestovní pas. Byla jsem v Dubai (S.A.E.) a tam mne doslova očima zrengenoval přísný celní úředník, který se mi půl minuty hypnoticky koukal do očí a potom srovnaval s pasem moji fotku. Připadala jsem si hloupě a trochu více nervózní, až jsem z toho napětí dostala nervový tik hlavy a zároveň potom sklopila ostýchavě zrak. Možná, jsem tak vzbudila tou nervozitou a strachem podezření, že jsem nějaká podezřelá s nekalýmy úmysly, i když jsem se zpočátku na něj usmála. Tak mi nakonec dal nějaký stěr z ruky do nějakého přístroje a bylo to vpořádku. Měla jsem pocit, jako bych byla u výslechu někde na kriminálce. Kamarád mi říkal, že se dá vyhnout těm úředníkům tak, že prý jsou nějaké moderní automatické brány, kde se načte biometrický pas, zapne kamera, rozsvítí 4 světla a otevřou se po chvíli vstupní dveře, pokuď počítačový systém mne vyhodnotí, že jsem ok. Jak tu trému mám překonat, aby to na mne nebylo poznat? Neunesu dlouhý přísný pohled do mých očí. Bojím se, že mám nízké sebevědomí.


doplněno 23.06.16 12:12:

Chtěla bych leťet v zimě do USA. a kamarád co tam byl vloni mi říkal, že tam ještě více buzerují a vyspovídávají na letišti otázkami typu, proč jsem tady, co tu budu dělat, mám tu známé, kolik mám u sebe peněz, u koho budu bydlet. Co jim je vlastně do toho, jsou to soukromé věci. Až potkám kluka, který se semnou na pokoji vyspí, tak jim musím také nahlásit, jaké to bylo v posteli a kolik jsem měla orgáčů? Já nevevím, ale moc to přehánějí Ti cizinečtí policajti nebo celníci. Doufám, že nás tohle nečeká po rozpadu EU.a schengenu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dawwid
Datum: 22.06.16 22:11
Ježiš to neřeš. Kdyby byl tohle jediný problém, tak si pískám. Taky jsem takový nervózní typ, ale kdybych mohl cestovat(leč nemám finance), tak bych se na tu zemi tak těšil, že nějaký úředník na letišti už by pro mě nebyl problém :)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 23.06.16 09:23
avatar

To je asi ze strachu, ze by misto steru z ruky mohl pozadovat rektalni kontrolu.;)

Chod pres automat a mas to vyresene.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.16 09:36
avatar

Když nci nepašuješ, tak neměj strach. Proboha holka, Tebe si nedovedu představit za komoušů, kdy jsme do býv. Jugoslavie pašovali marky, protožue na příslib jich bylo málo, to bys něco viděla, jak všechno prohlíželi, tehdy jsemm prožívala muka, ale teď? Tak se neboj, podívej se mu taky hrdě do očí taky, je to jeho práce a Ty máš přece čisté svědomí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.06.16 14:05

Těžko z jedné otázky anonymně posoudit,zda se jedná o fobii či prostě jste jen nervozní a stresovaná z -pro Vás-neobvyklých situací.Reagujete nepřiměřeně tím,že se v rozpacích usmějete na celníka - je to úředník,s těmi nežertujeme,neusmíváme se,vyčkáme až se procedura skončí.To byl první moment,kdy jste se mu ,nezdála,. Většina lidí nemá ráda upřený pohled do očí,ještě navíc z blízkosti/každý máme svoje osobní bubliny=vzdálenost,kdy nám je nepříjemná blízkost cizích lidí,viz např.výtahy apod./,je nám to nepříjemné,ale musí to být.To se sebevědomím nemá nic společného.Sklopila jste zrak - i to je přirozené,není třeba za tím vidět něco víc./Samozřejmě automat.brána je také řešení./Odbavení u celníka se dá ,natrénovat,-požádejte někoho blízkého o hru ,na celníka,,opakujte ve vší vážnosti několikrát během několika týdnů.Je to stejná situace,jako kdekoliv na úřadě.Nic víc,nic míň.Co se týče? při příletu do USA-znám to,je to ale standartní postup - týká se to všech lidí -neberte si to osobně,jste jedna z tisíců./ Ostatně otázky nejsou intimní ./Zamyslete se nad bezpečnostní situací ve světě a spíše poděkujte těm státům,které kontroly dělají - je to i pro Vši bezpečnost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.06.16 23:04

Nejsou to soukromé věci. Oni si tě pouštějí do země, tak chtějí vědět, jestli nebudeš žebrat někde u nádraží a bydlet pod mostem, protože to by se pak o tebe museli starat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.