Cítíte své srdce?

Od: Datum: 22.06.16 17:20 odpovědí: 8 změna: 22.06.16 18:03
Chtěla bych se vás zeptat, jestli cítíte bít své srdce. Já totiž ano, vlastně si ani nemusím měřit tep, prostě ho cítím. Někdy nekolik hodin v kuse cítím, jak mi nepřetržitě vibruje celý hrudník, že to jde cítit i rukou. A tak přemýšlím, jestli je to vlastně běžné/normální? Jak to máte vy?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.06.16 17:26

Kolik máte roků? Máte nějaké mimořádné zdravotní problémy?

Ohodnoceno: 0x

Od: tutu
Datum: 22.06.16 17:39
Je mi 30 a žádné problémy nemám. Jako zadychavani apod. Srdce mi bije normálně pravidelně. Jen ho hodně cítím. Tak mě zajímá, jestli to tak mají i ostatní.
Od: ben®
Datum: 22.06.16 17:28

Dobrý den, pokud se takto dramaticky děje v naprostém klidu (nikoliv po námaze), tak to normální není. Zdravím!

doplněno 22.06.16 17:43:

Já své srdce necítím, ale když ulehnu a otevřu ústa, tak ho někdy slyším. A i to je prý špatně.

Datum: 22.06.16 17:41
Mně nebije nějak rychle, prostě normálně, těch 60-80/min. Ale zatím mi nikdo neodpovedel, jestli svoje srdce cítíte, nebo ne.
Od: balzerka
Datum: 22.06.16 17:37

Neuvádíte věk. Teď je důležité, jakou máte tepovou frekvenci, zda taková trvá, nebo se náhle mění. Ať je to jakkoliv, jezte hořčík a B komplex/ banán , hoř.čokoláda, ořechy, klíčky../. Máte v pořádku štítnou žlázu? Ta má na srdeční činnost markantní vliv. / Na tu jsou dobré třešně./ To chce vyšetření. Proč nejdete k lékaři?

Datum: 22.06.16 17:44
K lékaři nejdu, protože nemám problém. Šla byste ve 30 k lékaři s tím, ze cítíte, že vám bije srdce? To je přeci nesmysl.
Datum: 22.06.16 17:38
Pokud vyloučíme nezdravé bušení srdce...tak bych se spíš zeptala: jste hubená?
Tohle jsem mívala kdysi dávno, když jsem ležela na zádech, tak jsem cítila (i viděla) tep v oblasti žaludku. S "izolační vrstvou" toto vymizelo.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 22.06.16 18:03

Zdravím. Je úplně normální, že cítíte tep svého srdce pod rukou, tak to má být. Dříve, než se začal u zranění a bezvědomí hledat tep na krku, se hledal právě na hrudníku. Večer v posteli normálně vnímám tepání na hrudníku, někdy v uších, a nevidím v tom problém.

Ale nepřetržité vibrování? Pokud nejste postavou z koncentráku, tak by to tak být nemělo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.