1xJak se zbavit škytavky?

Od: Datum: 22.06.16 07:56 odpovědí: 9 změna: 22.06.16 17:27
avatar

Dobrý den,
máte nějaký recept na to, jak se zbavit škytavky? Něco co na vás funguje?

Na mě nefunguje snad nic. Ani pít, ani nedýchat ani si krknout *smich* Ideálně to zaspat...

díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dota
Datum: 22.06.16 08:06

Dobrý den, na mě funguje tento postup. Odpočítám si přibližně kolik sekund je doba mezi jednotlivým škytem. Když např. 15 sekund, tak přibližně kolem 13 sekundy začnu polykat minidoušky nějakého pití, jeden za druhým a piju do té doby, dokud dokážu mít zadržený dech, potom se rychle nadechnu a ještě jednou to samé opakuji. Většinou to zabere na první pokus, někdy musím ještě opakovat, ale ještě se mi nestalo, aby to nezabralo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.16 08:23
avatar

Toto mne naučil jeden člověk kdysi dávno v cizině. Postup: Nehty sešťípnout silně z obou stran najednou nehet ze stran asi tak nějak uprostřed nehtu druhé ruky. Vyzkoušet na všech prstech. Trochu to bolí, ale mně to to vždycky spolehlivě zabralo. Zřejmě tam půjde o nějaký bod jako v akumupunktuře. On mi to tenkrát seštípl jenom jednou na pár vteřin a na jednom prstě a bylo po škytavce. Já když si to dělám, trvá mi to trochu déle. On asi věděl přesně kde seštípnout.

Snad jsem to popsala srozumitelně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.16 08:25
avatar

Jako malí jsme škytali, ale nyní ve starším věku nic.

Nám radili a dávali /rodiče/ kostku cukru. Nebo trochu medu.

Ve škole mě kamarádka vždy říkala, když mě viděla škytat, ...škytni! Prostě se na škytajícího upřeně díváš a a přikazuješ to.

Další je změnit způsob dýchání, ono to má něco společné s bránicí, snad. Tedy zadržet dech, několikrát za sebou, nebo začít krátce a rychle dýchat. To zadržení je snad lepší.

Každý si vyzkouší, co mu bude vyhovovat, těch lidových nápadů a pomůcek bude víc.

Pozor na akutní škytavici, kdy se nedá přestat, s tím pomůže lékař.


doplněno 22.06.16 10:42:

Pokud si vzpomínám, tak jako dítěti se mi škytavka líbila a škytala jsem ráda.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 22.06.16 08:59
avatar

Plátek syrového bramboru rozkousat a polknout. Když už je to opravdu fest, spraví to lžička plnotučné hořčice. Též polknout! Obojí prověřeno mnoha oběťmi škytavky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.16 09:07
avatar

doufám, že stačí kávová lžička... :)

Datum: 22.06.16 09:10
avatar
Kdysi jsem četla...zadržte dech, intenzívně myslete na vůni mandarinky a třikrát po sobě řekněte TAO... :)
Samozřejmě to funguje - to zadržení dechu, TAO už méně *smich*. Asi jde o to zklidnit se, upravit dýchání a přerušit impulsy do bránice.
Škytala jsem zrovna včera. M.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.16 10:28
avatar

Škytavka je označení pro náhlé, ve většině případů spontánní stahy bránice, které jsou vyvolány drážděním bráničních nervů. Do plic se prudce nasává vzduch a při průchodu hrtanem se rychle uzavře hrtanová příklopka a vzduch projde hlasivkami - tento složitý proces známe mi už jako klasický zvuk "ŠKYT".

Škytavka je vlastně velmi krátká křeč bránice. Zastavit ji, znamená zatlačit na ni a tlak udržet po nějakou dobu, bez pohybu, v klidu. Plnými plícemi, které na bránici zatlačí, bez dechu, bez pohybu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.06.16 10:32
avatar

Princip mi sice jasný není, ale na mě vždycky (i při velmi urputné škytavce) funguje napití studené vody "přes nůž". Na hranu skleničky s trochou vody položíte čepel nože tak, aby mezi krajem a ostřím nože vznikla malá mezírka (cca 3 mm). Touto mezírkou se pak pořádně napijete. Voda protéká pomalu, takže je dobré jí trochu násilím nasát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.16 17:27
avatar

nakapat značný množství cholagolu (jinak lék na žlučník) na půl kostky cukru (až se pod těma kapkama začíná rozpouštět), nechat rozpouštět v puse (jde samozřejmě o to aroma, cukr je tam kvůli poživatelnosti), myslím, že to zabralo vždycky (byly doby, kdy jsem si cholagol přibaloval, když jsem někam jel na delší pobyt (ono škytání taky souvisí s nadměrnějším pitím alkoholu, že...))
(nadechnout se a zadržet co nejdýl dech pochopitelně taky může pomoct, to je nejdostupnější metoda)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.