Je nutné mluvit s exekutorem?

Od: Datum: 21.06.16 22:19 odpovědí: 5 změna: 21.06.16 23:24
Dobrý večer, pokud někdo neprebiral poštu, ale ví, že má exekuci a chce to začít řešit, kam se má obrátit, aby zjistil jaký exekutor to má na starost? Našel si práci, takže mu to nejspíš začnou strhávat z platu. Je nutné se s tím exekutorem sejít nebo to není nutné. To že pracuje si asi zjistí sami ne?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.16 22:27
avatar

Stačí se obrátit na soud který exekuci nařídil. Je lepší se s exekutorem dohodnout na splátkách, vyhnete se tím zablokování účtu. Pokud vám učet zablokuje, bude o tom vědět banka a v budoucnu vám nemusí dát hypotéu nebo úvěr.

Exekutor se jednou za čas dotazuje SSZ a tam se dozví, že člověk pracuje a kdo za něj odvádí socku. Podle toho najde zaměstnavatele.

Není nutné se s exekutorem scházet, stačí zavolat a navrhnout splátky, ale takové, aby na to přistoupil, na 50kč za měsíc vám nepřistoupí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 21.06.16 22:35
Takže, když se domluví s exekutorem na splatkach dřív, než zjistí že pracuje, tak by stačilo mu posílat nějakou částku na které se domluví a tím, by mu na plat nesahli ne?
Datum: 21.06.16 22:31

dojdete si nebo napíšete na OKRESNÍ soud, kam jste spadal trvalým bydlištěm ve sledovaném období. Necháte si vyjet vše, co bylo vedano na Vaše rodné číslo. Takže se dozvíte o všech závazcích, které byly projednány soudně a navíc zjistíte, který exekutor Váš dluh řeší. Ex pošlete dopis nebo meil, kde navrhnete Vaše řešení - výši splátek. Připravte se na to, že ex nemusí s výší souhlasit a bude chtít splátky navýšit. Bez ohledu na to, jak se domluvíte, budete mít nejspíš exekuci na plat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikol*
Datum: 21.06.16 22:40
Takže když bude řádně splácet, tak by nemělo dojít k tomu, že mu exekutor zabaví nějaké věci? Např.televizi atd?
Datum: 21.06.16 23:24

ne, tuhle jistotu nemáte nikdy. Můžete splácet a přesto ex přijede zabavovat. Ono tohle všechno je složité. Pro Vás bude lepší začít platit rovnou věřiteli, nikoliv exekutorovi. Exekutora o tom pouze uvědomit. Potom musíte zjistit, zda vše, co po Vás věřitel (exekutor) chce, je opravdu oprávněné. To se týká smluvních pokut, neúměrných úroků, odměn právníků a exekutorů atd. Teď tu zrovna dodělám klienta. Dluh 300.000,- Kč,odměna právníka 120.000,- Kč, odměna exekutora 140.000,- Kč ! Přitom právník má nárok na cca 12.000,- Kč a exekutor 7.800,- Kč. To, že jste se dostal asi svojí vinou do finančních problémů je jedna věc. Druhá věc je to, že z Vás exekuční byznys udělá dojnou krávu a budete jen platit a platit. Tak pozor na to!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.