Jízda na krosce bez řidičáku a papírů

Od: Datum: 21.06.16 15:39 odpovědí: 5 změna: 21.06.16 16:30

Zdravím, chci se zeptat, nebo spíš by mě zajímalo, co může následovat, kdyby mě policie chytla na mé krosce bez řidičáků a papírů?

Teda ještě se jim mě nepodařilo chytnout, ale taky mě honili max 2x a to jsem jezdil po cestách, kde jsem znal moc dobře okolí a věděl, kde se jim vytratím, ale zajímalo by mě, co by mohlo následovat, kdyby mě chytli? Dejme tomu, že bych třeba ujížděl a motorka chcípla.

Ne, že bych to bral jako sport ujíždění policistům, ale na pole musím jet chvíli po cestě, takže jsem tam na ně 2x narazil.

Nějaké vtípky otom, že bych za to šel do vězení, to si prosím nechte, i úplnému neználkovi je jasné, že za toto do vězení nikdo nepůjde.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.16 15:49
avatar

Dost pubertální názor. To, že jsi ujel nějakému místnímu strejdovi v uniformě neznamená, že se ti to podaří vždy. Takových hrdinů už bylo a někteří už mají taky jen křížek u silnice. Můj kámoš ze školy přesně takhle skončil - ujížděl poldíkům, kteří ho ,,honili´´ Felicií, jenže nevybral zatáčku a strom se neuhnul. No a má křížek. Do basy se můžeš dostat taky lehce - stačí abys při této kratochvíli někoho zranil.

No a pokud to dopadne dobře a zastavíš hlídce, tak to bude jen drahý :

https://www.advokatijelinek.c…bez-ridicskeho-opravneni.html

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.06.16 16:00
avatar

Problém není jen jízda bez oprávnění, ale i ten, že krosovémoto nemá RZ a zedy na komunikaci nemá co pohledávat. Tedy jsou zde dva přestupky najednou a došlo by ke správnímu řízení a je zde možná pokuta až do výše 25 tis.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 21.06.16 16:03

Pokuta 25-50tis Kč. Zákaz řízení na 1-2 roky. Pokud řidičák nemáš vůbec, pak jej po tuto dobu nemůžeš získat.

Pokud bys tento zákaz nerespektoval, pak můžeš být obviněn z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, kde je odnětí svobody až na 2 léta a zákaz činnosti až na dobu 10let.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 21.06.16 16:16
avatar

No já bych to tak nebagatelizoval, třeba v Americe by "dvakrát střelili do vzduchu , pak mezi lopatky" a bylo by vyřešeno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.16 16:30
avatar

Do vězení klidně můžete jít, pokud si nepřečtete dobře odkaz od promona, nebudete se řídit radou albatrosa a mytrixe.

Pokud Vás chytnou opětovně, ještě s urážením, opovrhováním, klidně i do vazby. Ale to jen krajní případ, nejčastěji dostanete mnohatisícové pokuty.

Je na Vás, zali to finačně utáhnete.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.