Kde vezmou otrapové tel. číslo na mobil?

Od: Datum: 20.06.16 14:04 odpovědí: 11 změna: 20.06.16 21:43
avatar

Dobrý den, mám takový problém. Měli jsme s manželem dohromady 1 společný mobil. Oba jsme v důchodu, tedy doma, tak nám to naprosto stačilo. V únoru jsem ale nastupovala do nemocnice. Na delší dobu, operace + rehabilitace, byl z toho celkem měsíc. A v květnu další měsíc v lázních.

Proto jsme si pořídili druhý mobil. Jenom prachobyčejný, abychom spolu mohli být v kontaktu.

Ten telefon je takový "záložní". Nevoláme s ním, ani na něj nám lidé nevolají, kromě dcery a syna nikdo jiný číslo nezná. . Používáme jen ten původní.

Dnes na nový telefon volal pán a jak už to bývá, začal se nepříjemně vnucovat. Nabízel holicí přístroj - švýcarský! *ee* a to úplně zdarma, když mu manžel nadiktuje jméno a adresu, kam zboží poslat. Manžel dárek odmítl, jméno a adresu neprozradil. Poděkoval a zavěsil. Neodbytný otrapa volal znovu. A znovu nabízel, vysvětloval...manžel odmítal. Nakonec se naštval a telefon vypnul.

Zajímalo by mě následující: kde tito kujóni berou telefonní čísla? Manžel tento mobil běžně nepoužívá, žádné soutěže či ankety jím neposílá. Na pevnou linku se čísla nechají okouknout v seznamu, ale kde ti mizerové berou čísla na mobily?

Mám takový divný pocit, zda není nějaký podrazák přímo u firmy T-Mobile a za bakšiš neposkytuje čísla zákazníků. Co myslíte? Díky - Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 14:08
avatar

Ale to přece nemusí být hned tak velká konspirace..

Nejjednodušší je, když podobné firmy volají "číselnou řadu"...prostě 603 111 111 až 603 999 999...a potom pokračují dále. Jistě se někdo chytne..Ale samozřejmě mohou mít i telefonní čísla "koupená", nebo stažená přes různé telefonní seznamy na webu. Pravda, např. i mladé maminky jsou otravovány po odchodu z porodnice nabídkou plen...pojištění miminka atd...(tam si ovšem nedělám iluze, kde ty firmy čísla berou).

Často mi zazvoní telefon "na půl vteřiny", že ho ani nestačím zvednout...To si jen nějaký automat prověřuje zda je mé číslo aktivní..

Jinak podobné firmy posílám během prvních vteřin hovoru do...háje (i jinam).

Ohodnoceno: 5x
 
Od: katkajjj
Datum: 20.06.16 14:11

Buď za to může T-Mobile anebo už se Vám někdy stalo, že Vás prozvonilo "žádné číslo"? Tito zkoušejí, která čísla jsou aktivní a pak prodají celý seznam takto vyzkoušených čísel a otravy máte na drátě.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: maky®
Datum: 20.06.16 14:43
avatar

nejvíc mě rozzuří, když mi někdo řekne, že hovor je monitorovám...*zed*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 14:53
avatar

Proto já to nikomu neříkám a nahrávám všechno.

Na původní otázku odpověděl Martin číslo může vytáčet stroj nebo člověk. Pokud je číslo aktivní, tak udělá poznámku, případně poznamená, co všechno na něm zjistil. A lidi jsou někdy ukecaní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 14:48
avatar

Dobrý den,

telefonní číslo je majetkem operátora, ten s ním obchoduje na trhu. Prostě a jednoduše seznam telefoních čísel prodá callcentru.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 20.06.16 16:37
avatar

Nejlepší odpověď je.

MÁM EXEKUCI - těžko můžu něco KUPOVAT.

Ručím za to,že si to zapíší a vícekrát nezavolají.

Mám mobil,kde si otrapy dám rovnou na černou listinu.Takže mě už se jejich číslo nikdy nespojí.*vtip*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.06.16 16:42
avatar

Ano, s telefonními čísly je samostatný obchod. Seznamy čísel jsou obchodovatelné. :-D Je potřeba si uvědomit, že slušná firma pošle nabídku na papíře. Neznámá čísla jsem dříve zvedala a většinou jsem řekla, že chci písemnou nabídku. Pak jsem začala říkat: Promiňte, ale já s vámi nechci mluvit. A teď beze slova típnu. Někteá čísla mám uložená, ale místo jména tam mám velkým písmem NEBRAT! *sok* Ale musím ti říct, že mě to taky na chvilku vytočí. Ráda jsem si přečetla všechna vysvětlení od ostatních rádců. *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 16:49
T- mobile poskytuje vaše tel.číslo třetím osobám - je třeba zavolat operátora, ze si to neprejete! Pote vám zavolá nějaký lojza jen výjimečně nebo vůbec - osobní zkušenost
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 17:06
avatar

Dobrá rada je, při zavolání takového otrapy slušně říci "moment "

mobil odložit a nechat ho vykecat. Po chvíli mobil típnout. Tak to dělám já.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: balzerka
Datum: 20.06.16 21:36

Nejednou mne takto otravovali. Jejich číslo jsem si vyhledala na Seznamu v databázi negativních čísel a bylo mi hned jasné, kdo to je. To v případě, že už někdo zjišťoval, kdo že otravuje. Mám jejich čísla uložena v kontaktech a když mi zasvítí na displeji nápis typu ŠMEJDI - NEZVEDAT!, tak se bavím jejich výdrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 21:43
avatar

T-mobile ty čísla opravdu prodává, maj tam pořádný bordel :( https://www.novinky.cz/krimi/…data-1-5-milionu-klientu.html


doplněno 20.06.16 21:44:

Také zabere, když mu řeknete, že hovor také nahrávate. To ihned zaklapnou :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.