Svědci jehovovi - jak se jich zbavit?

Od: Datum: 20.06.16 11:34 odpovědí: 34 změna: 27.06.16 23:19

jak se zbavit nasich otravnych spoluobcanu jehovistu? jak bojovat s ignoranty ktere vyhodite dvermi v vrati se oknem? jejich arogance k ostatnim lidem nezna mezi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 20.06.16 11:47

To je jednoduché.Důrazně jim řekněte,že jakmile se opět objeví před vašimi dveřmi,že ihned voláte policii za obtěžování !

Ohodnoceno: 3x

Datum: 20.06.16 11:54
Jednoduše neotvírat a kdyż už omylem otevřu a zjistim o co de ve vteřině beze slova zavírám dveře a neřešim
Ohodnoceno: 2x

Datum: 20.06.16 12:03

Přišli, když jsem zrovna vybíral brambory. Řekl jsem jim, že mi mají jít pomoct a přitom můžou povídat. Otočili se a odešli.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 20.06.16 12:06

Aj facka zabere. To je vážně vlezlá banda, a po pátém "ne nemám zájem" u šesté návštěvy manžel neudržel nervy na uzdě a trošičku jim polechtal obličej, tato návštěva byla poslední Snad za to neskončíme v pekle :-D :-D :-D

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.06.16 12:07

U mě taky byli. Přišli k plotu a ptali se mě na můj názor ohledně víry apod. Úplně normálně jsem si s nimi popovídal. Další týden přišli taky a pak ještě asi dvakrát. Jasně jsem jim řekl, že jsem si s nima rád popovídal a řekli jsme si vše, co bylo třeba, a proto není nadále nutné, aby chodili opětovně a že rozhodně nechci navštěvovat nějaká sdružení apod. Pak již nepřišli.

Ohodnoceno: 6x

Od: pt®
Datum: 21.06.16 16:05

Samuraj, vidím to, jako Vy, proč si nepopovídat? My bydlíme docela zabukovaní, takže k nám každého cesta nevede, ale stalo se, že jsem si i popovídala, mně takové debaty nevadí a kladla jsem otázky, biblické otázky. Například, zda jsou již všichni jejich rodinní příbuzní také svědky, třeba rodiče, děti, a tak dále. Pokud mně bylo odpovědí, že ještě všichni ne, tak jsem odpověděla z Bible textem:

"kdo nepečuje o své vlastní, je horší, jak nevěřící...", takže by bylo dobře aby se věnovali rodině a příbuzným a pak těm ostatním...

Datum: 22.06.16 10:12

Proč bych na ně řval nebo je fyzicky napadal? Přijdou, slušně se zeptají, tak proč být hrubián?

Ohodnoceno: 1x

Od: pt®
Datum: 27.06.16 23:19

"samuraj", přesně tak, nač být hrubián, když mně nikdo neubližuje, ale jen vypráví, čemu věří. Řeknu, jak to vidím já, vyměníme si názory a jde se dál, hotovo.

Jednou před lety jsem vezla na kočárku mrtvého bažanta, bylo to před Vánoci. Najednou z vedlejšího vchodu vyšel mladík s culíkem a prý, co ten bažant? Nečekala jsem, že mně osloví. Začal mně nabízet knihy, pro změnu, východního náboženství a snažil se mně vysvětlit, že bažant je převtělená duše. Já zrovna pospíchala, ale stejně jsem s ním chvíli mluvila, abych se dozvěděla, jeho pohled a jeho názor. Knihu jsem si nekoupila, protože před Vánoci jsem měla jiné vydání v plánu. Jinak mně na ulici nikdo jiný s jiným učením nezastavil...

Datum: 20.06.16 12:12

Všechno již mám, PánBůh byl u mne včera, nemám čas, musím přemýšlet o Bohu. Sbohem.

Toť vše, co jim říkám. Vůbec mne to neobtěžuje, nestresuje, jen slušně jim odpovím a jdu si po svých..

Datum: 20.06.16 12:17

Já jim řekl, že s nimi nemůžu mluvit, že mám dohodu se satanem .. nic nenamítali .. už nikdy nepřišli .. asi to fungovalo

Ohodnoceno: 6x

Datum: 20.06.16 12:34

kandidujte a agitujte je do komunistické strany. Budete mít pokoj hned.

Ohodnoceno: 2x

Od: elles
Datum: 20.06.16 13:01

měla jsem výbornou kamarádku, ve všem jsme si celkem rozuměli, ale bohužel byla jehovistka. Naše děti si spolu hrály, nenutila mě do jejich podivné víry a byla jsem za to ráda. Jakmile přišla na to řeč, tak vždycky říkávala, že když se k nim lidi chovají škaredě, tak o to víc je přesvědčena, jak lidé jsou neštastní a jak v tomto světě tápou a jak jsou na tom špatně a ona je chce vlastně navést na lepší cestu. Samozřejmě pro nás, normální lidi, nepochopitelné. Takže když ji během té své vycházky vyhodí neslušně třeba 3 lidi, tak to ju jakoby nabudí, aby šla dál. Když někdy jde a slušně ju odmítnout tak ona místo naplánových tří hodin, chodí třeba jen hodinu. Takže jak tady někteří radí a píšou jak s nimi zatočit, tak to na nich působí přesně opačně.Je to jejich myšlení zvláštní, ale je to tak.

Datum: 20.06.16 16:29

Já se usměji a řeknu: Promiňte. A zavřu dveře. Tak m ám pocit, že jsem zdvořilá, ale rázná. ;) Jednou přišly dvě baby a "My jsme věřící lidé" řekla jsem: "To je dobře" a zavřela jsem. ;) Nemí se s nimi mluvit! Vysvětlovat, chtít logiku. Ne! a zavřít.

Od: pb®
Datum: 20.06.16 19:55
Jednou jsem četla vtip. Svědci Jehovovi ke mě nechodí a já jim na oplátku nechodím ve svých 80ti letech otevírat nahá.

Datum: 20.06.16 20:02

Pokud vás obtěžují opakovaně, pohrozte jim policíí nebo ji rovnou zavolejte.

Od: hannyx
Datum: 20.06.16 20:49

1. pozvěte je k sobě na Štědrý večer a povídejte jim o Ježíškovi a Betlémě

2. pozvěte je do nemocnice na darování krve, takové pozvání se neodmítá

3. pozvěte je na transplantaci ogránů, ve špitále se pro ně něco najde, srdce, ledviny, mozek

4. naučte je vázat muslimský šátek

5. různé

Datum: 20.06.16 20:50

*smich**smich**palec*

Od: morro
Datum: 21.06.16 09:41

za prve se chci omluvit za svou cestinu hacky carky a jina znamenka jsou na me moc.cestina neni muj rodny jazyk.za druhe nejsem verici i kdyz pochazim z zidovske rodiny ale plne respektuji kazdeho i s jeho virou.za treti DEKUJI jednoho potesi ze v tom neni sam,clovek si proste musi nekomu postezovat a hned je mu lepe u srdce.

Datum: 21.06.16 09:48

Další k již uveřejněným radám: Zjistěte si jméno některého z jejich komunity (ale musíte ho znát aspoň podle "ksichtu"). Přijdou a řeknete: Dobrý den, otázky víry konzultuji s Vaším "kolegou" panem XY. V životě jsem neviděl brát svědka Jehovova tak rychle zpátečku .

Od: dk
Datum: 21.06.16 13:16
Ano, stejná zkušenost. Nemohou "lovit" v revíru svých souvěrců, takže zmínka o jejich kolegovi je spolehlivě zažene.

Od: hm®
Datum: 21.06.16 16:38

Mě neobtěžují o nic víc, než kdokoliv jiný, kdo u nás zazvoní. Chovají se slušně, tedy ani já nemám důvod se k nim chovat jinak. To ovšem neznamená, že bych je třeba pustil dál. Prohodíme pár vět, postupně jim řeknu, že v Boha nevěřím a nemám zájem ani o nabízené časopisy, ani o jiné materiály, případný náznak, že by se zase stavili, slušně ale pokud možno přesvědčivě odmítnu, rozloučíme se a zas je od nich na dlouho pokoj. Nechytám z toho žádné vzteky a ani se je nepokouším jakkoliv urážet apod.

Od: ruze®
Datum: 21.06.16 21:49

Když mě občas osloví,řeknu slušně,jsem katolík a mám pokoj.

Datum: 21.06.16 23:48

Posledně u nás u vrat byly dvě děvčata, jedna z nich pěkná, půvabná, milá Ukrajinka a manželka mi to pořád kazila *bum*. Svědci mi nevadí, ale prodejce energií ženu velmi hlasitě.

Datum: 22.06.16 07:18

Byla bych na ně příjemná, pozvala je na oběd. A předložila jim dušenou krev na cibulce. Myslím, že by už nepřišli.

Stejně oprsklí jsou ti "měniči energií". Jenže ti jsou ještě horší. Ti by krev na cibulce snědli s chutí a přesvědčovali by mě dál. Jaga.

Datum: 22.06.16 09:11

Ono se to řekne slušně s nima diskutovat. Já to jednou zkusila, protože jsem byla na zahradě a přece před nima a kvůli nim nepřestanu něco dělat. Tak jsem se snažila být asi tak deset minut milá a s úsměvem jim dávala najevo, že mne ty jejich bláboly nezajímají. Jenomže tím jsem ty dvě ženy neodradila, mou počáteční přívětivost si vyložily tak, že jsem potencionální adept a tak přitvrdily. A to neměly dělat, protože já jsem se celou tu dobu v duchu krotila a ovládala. Nechtěla jsem být přímočará a myslela jsem si, že pochopí že prostě nechci být jehovistou. Neustále mi přes plot nabízely nějaké letáky a přesvědčovaly o tom jak jsem na tom špatně když odmítám tu jejich víru a že prý oni jsou tady proto, aby mne spasily a že se prý nehnou dokud mi neotevřou oči, abych konečně prohlédla a uvědomila si v jakém nebezpečí se nacházím já a celá moje rodina a tak dál v tomto smyslu. Tak mi nakonec trpělivost došla. Pěkně jsem jim zase já vysvětlila, že jestli neodprejsknou, tak že jsou v nebezpečí ony. Přála bych vám vidět, jak se ty jejich úlisné obličeje zmněnily a jaká zášť jim čišela z očí, když jsem jim řekla co si o té jejich sektě myslím. Odtáhly, ale cestou kolem plotu ještě pronášely jedovaté poznámky. Ono to celé trvalo dost dlouho. Pak sem přišly ještě asi třikrát, ne teda už ke mně, ale šly dál k sousedům, ale pokaždé když míjely mou zahradu a já byla venku, protože bylo léto, tak si neodpustily nějakou zlou poznámku ohledně mé zahrady a mne samotné. Už je to dlouho, ale poznala bych ty dva falešné ksichty ještě dnes.

Datum: 23.06.16 17:13

> Nechtěla jsem být přímočará a myslela jsem si, že pochopí že

No a to je právě možná ta chyba. Mám kamaráda, který se k nim taky dal. Ptal jsem se ho kdysi, proč otravují lidi a pořád k nim chodí, když ti lidi to odmítají. A on mi odpověděl, že k těm, co je jasně odmítnou, už nejdou (možná myslel "ne ti samí", protože evidenci odmítnutí asi mezi sebou nesdílejí, to ale nevím). Jenže on je prý *přímo* odmítne málokdo. Lidi se všelijak vymlouvají, že nemají čas a že tohleto a támhleto a jasně se nevyjádří ... tak k nim svědci zanedlouho zajdou znovu. Ale kdo je prý zřetelně odmítne, tam už nejdou. Ale samozřejmě nakonec určitě záleží na těch konkrétních obcházejících lidech, takže to může být občas i jinak.

Datum: 22.06.16 09:26

Já jsem myslela, že už takové otravování mají zakázané a že mají lidem vnucovat tu svou sektu jen v případech, že je ti lidé sami osloví...

Datum: 22.06.16 10:56

A proč jim to neříct narovinu.

Nesnáším sekty, nesnáším manipulaci vedoucích, nesnáším platit darmožroutům peníze, mám nemanželské poměry a chci v nich pokračovat. Pokud i takovou mě chete, tak jsem tady a jsem vaše, - nebudou chtít.

S imigranty je zle, jsou hodně agresivní.

Datum: 23.06.16 17:16

No, nevím, jestli by zrovna tohle pomohlo. Možná by se tě právě rozhodli ještě "zachránit". :)

Datum: 24.06.16 17:36

při provní manipulaci, byť altruistické, bych je zastavila. oni pokud pochopí, že se nedáš, vzdají to. U nás byli mockrát, jsou to lidé kteří se sami nechali zmanipulovat, to nejsou žádná AlterEga

Datum: 24.06.16 00:54

Dřív mi bylo trapné se jich jednoznačně zbavit, ale chodili tak často, že jsem zvolila metodu - pozdrav, nezlobte se nemám zájem a než se nadechnou, tak zavřu. Dělám to tak i s opruzama po telefonu, co pořád chtějí "pár minut" mého času. Tedy, až na ty dveře. Místo jejich zavření típnu mobil.

Datum: 25.06.16 23:20

otevrit nahy ;)

Datum: 27.06.16 11:22

a oni prasknou smíchy...

Datum: 27.06.16 11:28

Morro,nechápu,že v místě Vašeho bydliště ještě Svědci jehovovi chodí ,po bytech, a zřejmě v domech.Toto je již všude zakázané vyhláškami magistrátů,stejně tak jako podomní prodej.V Praze nesmí ani oslovovat kolemjdoucí,můžou s Vámi mluvit,pokud je oslovíte Vy sám .Poukažte na toto obtěžování Váš magistrát nebo vedení města či obce - Jehovisti dobře znají všechny vyhlášky,budou se podle nich řídit.

doplněno 27.06.16 11:44:

Budou potom postávat na nárožích s časopisy a čekat,až se někdo zastaví.To Vám ale vadit nemusí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.