Úklid po psovi na vlastní cestě?

Od: Datum: 20.06.16 08:24 odpovědí: 7 změna: 20.06.16 15:37

I naše vesnička se postupně s příchodem nové krve mění. Vlastním v ní nezpevněnou cestu vedle svého pozemku. Chodím po ní a venčím svého psa. Musím po něm uklízet? Jinak na cestě nechávám třeba koně vypást trávu a jejich koblížky tam také nikdo neuklízí.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.06.16 08:30
avatar

Dobrý den, toto snad upravují městské (obecní) vyhlášky a kontroluje to městská policie.

Řekl bych, že ta kontrola ve Vaší vesničce nehrozí, vyhlášku si najdete a zřejmě se vlastních pozemků netýká - a ta cesta je Váš pozemek. Zdravím!

P.S. Někdo si stěžoval?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.06.16 10:03
avatar

Já bych to vyřešila cedulkou: Soukromý pozemek, cesta se neudržuje, projít možno ale je tu nasráno. No co, když to cedulkama může řešit obec co udělá nový chodník a dá k němu nápis "neudržuje se, chůze na vl. nebezpečí". Proč ne vy?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.06.16 10:27
avatar

*palec*:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 10:06
avatar

Vy to neuklízíte na Vaší cestě a lidé to neuklízí na veřejných cestách. O koblížcích nemluvě. U nás po vísce jezdí koně a nějak si nedovedu představit, že holka po vysrání koně sleze ze sedla, vezme igelitku a naháže to tam a vezme si to domů

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 20.06.16 10:46
Cesta je buď veřejná či neveřejná účelová komunikace. Na ty se nevztahuje paragraf 27 zákona o pozemních komunikacích, udržovat ve sjízdném stavu ji tedy nemusíte.
Máte však povinnost dle paragrafu 2900 a dalších v občanském zákoníku, zdržet se či odstranit takový stav, aby nevznikla újma na zdraví a majetku někomu jinému.
Dal bych tam ceduli Na vlastní nebezpečí. Pak ho můžete dle 2903 poslat k šípku.
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 20.06.16 10:54

Tak a teď konec úvah na základě selského rozumu. Cesta je jaké kategorie? S největší pravděpodobností jde o účelovou komunikaci. A teď: Je veřejná nebo neveřejná? Pokud je neveřejná, potom platí vaše h.., vaše cesta a nikomu do toho nic není. V opačném případě se dopouštíte znečišťování veřejného prostranství, což je přestupek. Blbý, ale je to tak. Taková cesta je Vaše, musíte se o ni starat, opravovat, platit daň z nemovitosti, ale jinak máte povinnosti (i práva) jako každý druhý, který toho spoustu nemusí... Tolik teorie.


doplněno 20.06.16 10:55:

Od Vilíka to máte rychleji a i s paragrafy ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.16 15:37
avatar

Zdravím. Se vším, co je napsáno výš, lze souhlasit. Mně na tom jen vadí, že všechna štěňata se rodí se škrkavkami. Pomocí odčervovacích tablet nedojde k zahubení, ale jen k udržování množství, které není pro psa nebezpečné. No a pokud trus zůstává na cestě, a je jedno zda na cestě soukromé či veřejné, zůstávají na té cestě i zárodky škrkavek, které tu čekají na svého hostitele. A pokud trus na slunci vyschne a rozpadne se, pak při větru tyto prťavé zárodky létají vzduchem. A to je jen otázka náhody, kdy si kdo některé vdechne. A na tasemnice a podobné "živáčky" by se také nemělo zapomínat...Idanova

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.