Blokace účtu

Od: Datum: 20.06.16 01:38 odpovědí: 16 změna: 30.06.16 18:36
Zdravím. Potřeboval bych poradit, na účtu mám blokaci 1000kc, na účtu jsem měl před tím pár korun, takže teď tam mám dispozibilní zůstatek něco okolo - 990kč.V internetovém bankovnictví je popisek té blokace exekuce, nic víc tam k tomu není. Když vložím kartu do bankomatu, tak mi to oznámí, že je účet zablokováný, alev internetovém bankovnictví jsem se o zablokování účtu nic nedozvěděl. Takže až mi příští měsíc přijde výplata, strhne se těch +- devět stovek a ke svým zbývajícím penězům na účtu budu mít přístup? Nebo v nejhorším případě budu mít účet zcela zablokováný a nebudu mít k penězům žádný přístup? V tom druhém, horším případě, bych potřeboval poradit, jak dál jednat, případně předejít zablokování celé výplaty. Mockrát děkuji. A nemám žádné dluhy z půjček a podobně. Jediné co to může být, že jsem nějakou dobu neplatil sociální a zdravotní a ještě jsem si tam nedomluvil splátkový kalendář. Děkuji za odpověď a případnou radu.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 07:12

Podle toho vašeho vyprávění, nikdo ani neodhadne skutečnost. Na tu se musíte zajít zeptat do banky. A tam si nechejte všecko vysvětlit.

Ohodnoceno: 0x

Od: lucky
Datum: 21.06.16 10:42

Zdravím, žádný doporučený dopis Vám nepřišel nebo jste nevyzvedl? Podle částky to vypadá, že jste nezaplatil nějakou pokutu (nebo pokuty) a tímto se dlužná částka navýšená o správní poplatek 500Kč vymáhá. Většina bank blokuje jenom tu dlužnou částku a zbytek můžete používat neomezeně. Jen Vám zabrání v tom, abyste vyčerpal celý účet. Jinak ze zákona máte nárok, aby Vám banka na pobočce vyplatila dvojnásobek životního minima. Ale jen na pobočce na pokladně, ne jinak.

Abyste zjistil, kdo Vám částku blokuje, zajděte si do banky, měli by Vám to sdělit. Zřejmě to bude Celní úřad, tam shraňují pokuty od Police ČR a mnohých dalších státních institucí. Pokud si pak nejste vědom nezaplacené pokuty, obraťte se na celnici na oddělení vymáhání nebo správní, kopie pokut mají u sebe (nebo Vám sdělí kontakt na pracovníka, který ji u sebe archivuje) a řeknou Vám kdy a za co jste danou pokutu obdržel.

Od: hermangery
Datum: 27.06.16 18:28

Ano, úplně jsem zapomněl, že z léta mám pokutu 500kc, v té době jsem ještě neměl práci. Takže myslíte, že je to ono? Bylo by to dobré, pokud to dobře chápu. Takže až mi teď přijde výplata, strhne se ta tisícikoruna a se zbylou částkou budu moct manipulovat? A žádný doporučený dopis mi nepřišel. Mám účet u Ery. A jak je myšleno to, že nebudu moct vyčerpat celý účet? Mockrát vám děkuji.

Od: lol*
Datum: 28.06.16 10:22

Datum: 28.06.16 10:27

My si můžeme myslet, co chceme, ale nemůžeme to vědět. Zjistíte to jedině vy, a to tak, že kontaktujete svoji banku a ta vám sdělí, na základě čeho strhla uvedenou částku a zda budete moc svojí výplatou disponovat. Takže nám nemusíte děkovat, je to předčasné.

Od: hernangery
Datum: 28.06.16 10:31
No, ale na žádnou otázku jste neodpověděl.

Datum: 28.06.16 10:36

Ale odpověděl: MUSÍTE DO BANKY!

Datum: 28.06.16 20:57

Na nejbližší pobočku, to mám 30km, nemám auto, a jet utahanej z práce vlakem na výlet, aby mi řekli, proč jsem tisíc korun v mínusu, se mi moc nechce. Přitom tady mi přece můžete poradit, potřebné informace jsem sdělil, nikde jsem si nepůjčoval, nevím, proč bych měl mít exekuci, když jsem předem nebyl nijak informován. Jedině, co jsem neuhradil, je pár tisíc na zdravotním pojištění, ještě tak ta pokuta. A už jsme se k tomu dostávali. Chápu, že to nemůžete přesně určit, ale aspoň říct, jak by to mohlo pravděpodobně dopadnout. Děkuji.

Datum: 29.06.16 15:13

Od: eva35
Datum: 29.06.16 15:38

A dá se přes internetové bankovnictví zjistit,zda je účet blokován? Mám podobný problém.

Datum: 29.06.16 16:48

Hermangery= Lol= Kovis=Eva32 přestaňte se chovat jako blázen a běžte do banky!*bum*

doplněno 30.06.16 10:09:

Kovis, omlouvám se, ale já tam viděla vaše jméno v růžovém poli. Tazatel píše pod mnoha jmény a diví se, že ho mám za blázna. Vám se omlouvám. :)

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.06.16 23:26

Já se chovám jako blázen? Vy jste teda dobrej, když mi nechcete poradit, tak ani nepište. Nejvíce mi poradil Lucky, už jsme se k tomu dostávali, jen chci alespoň ku*va vědět, co je myšleno tím, že nemůžu vybrat celý účet! Díky.

Datum: 30.06.16 09:38

Proč mám jít do banky? Já žádný problém s bankou ani placením účtů nemám...

Datum: 30.06.16 16:46

Stále mi nikdo neodpověděl.

Od: uska®
Datum: 30.06.16 17:21

Zeptej se osobně Evy35 nebo Lol, když sedíte u jednoho počítače.

Od: markusapol
Datum: 30.06.16 18:36

Co prosím? Sice jsem napsal: lol, ale proč mě obviňujetě, že se vydávám za do ví kolik uživatelů, místo toho aby jste mě tu nesmyslně obviňovali, jste mi mohli jednoduše odpovědět!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.