Zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství

Od: Datum: 19.06.16 23:36 odpovědí: 5 změna: 21.06.16 12:51

Dobrý den, mám od r. 2003 zdravotní průkaz na dobu neurčitou. Mám tam vyplněné číslo OP z té doby (zaměstnavatel ho tam chtěl) a zkoušku z hygienického minima. Od té doby mě nikdo nepřezkušoval. Je tento průkaz platný? Musím se z toho hygienického minima nechat přezkušovat na vlastní žádost nebo by to měl dělat doktor po nějaké době? Děkuji

doplněno 19.06.16 23:45:

Ještě doplním, že na něm mám i jinou adresu... jediné co tedy odpovídá je jméno a datum narození.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.16 00:02

Zdravotní průkaz mám od roku 1991. Na něm jméno, datum narození, neplatnou adresu, neplatné číslo OP a razítko doktora. Zaměstnavatelům jsem vždycky dával kopii, protože měli tendenci ho ztrácet a dodnes po mně žádný nic jiného nechtěl.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.06.16 08:50
Pokud si pamatuju, platnost bývala neomezena. Pochopitelně s žloutenkou apod to asi bude jinak...

Datum: 20.06.16 08:56

Dobrý den, zdravotní průkaz je platný po dobu určenou (tudíž ve Vašem případě na dobu neurčitou), pokud jste během této doby prodělala nějakou vzácnější infekční chorobu, tak raději navštívit lékaře...Zkoušku z hygienického minima si formou školení dělá zaměstnavatel, pokud někam nastoupíte, tak určitě budete proškolena... ;)

Od: bekkie
Datum: 21.06.16 12:44
Děkuji, já ho budu potřebovat na prodej přebytků ze zahrádky, tak mi právě zajímalo co a jak, abych si případný stihla vyřídit nový.
Od: karinbaumanova
Datum: 21.06.16 12:51
Potravinářský průkaz se vydává od data až do doby neurčité pracujete-li v supermarketu, hypermarketu či ve skladu, pokud budete upravovat například maso či dělat v drůbežárně je potřeba mít od závodního lékaře povolení.
Vláda ČR chce platnost potravinářského průkazu zkrátit na 1 rok stejně dlouho má platit rejstřík trestů, žádost má být za 200,- Kč a musí být měla by být vždy aktuální na 15 dní, další vydání má být za 50,- Kč.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.