Nedovolené předjíždění?

Od: Datum: 18.06.16 21:04 odpovědí: 14 změna: 19.06.16 22:57
Dobrý den, jednou jsem předjížděl na široké silnici vozidlo (blinkry jsem dal). Při předjíždění jsem si všiml, že je toto vozidlo taženo vozidlem před ním pomocí lana (vozidla nesvítila, neměla zapnutá varovná světla a nebyla nijak jinak označena). Protože vozidla jedoucí za mnou původní místo, ve kterém jsem jel před předjížděním uzavřela. Musel jsem obě vozidla předjet i když jsem předpokládal, že budu předjíždět jen jedno. Proto předjíždění trvalo déle. Předjížděl jsem mimo obec cca 80 km/h. Vozidlo předemnou (to tažené) jelo asi 70 km/h. V místě předjíždění nebyla plná čára ani značka zákaz předjíždění. Při zařazování do pruhu zpět proti mě jeli dopravní policisté. Po chvíli se otočili a zastavili mě se slovy: "Co to bylo za manévry". Vypsali mi blokovou pokutu ve výši 1000kč a odjel jsem. Před několika dny jsem dostal oznámení, že se pokuta ruší, protože PČR napsala špatně paragraf a měla tuto situaci řešit ve správním řízení. Správní orgán to vyhodnotil tak, že jsem porušil §125c/1f) 7 a §17/5 b,c). Teď čekám až mě zavolají ke správnímu řízení. Mám ŘP 29 let a za tu dobu jsem jednou z nepozornosti vjel do jednosměrky, jinak jsem se ničeho nedopustil. Jaký trest mohu očekávat (výše pokuty a počet bodů)? Hrozí mi zákaz řízení? Děkuji
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.16 21:23
avatar

Vždyť to sám navádíte na nedopuštění se pochybení - vlečené vozidlo nebylo označeno podle předpisů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel
Datum: 18.06.16 21:28

Pouze popisuji nastalou situaci.

Datum: 18.06.16 21:34
avatar
Flastr nevím, ale s blikačkami dnes táhne jen Pepík, který dělal řidičák ještě na koňském povozu. Ve správním řízení řekni, že jsi předjížděl mimo pnou čáru nebo zákaz předjíždění. Vozidla nebyla řádně označena tj světla a na taženém zavěšený trojúhelník(tak se to má správně dělat). Takže jsi netušil, že předjíždíš o vůz navíc. Vozidla za Tebou už Tě nechtěla pustit zpět(klasické škodolibé hovado), tak jsi musel předjíždění dokončit. Takže jsi nic špatného neudělal, tedy pokud jsi tu něco "neopoměl" říct. Navíc na tažení pokud jeli kolem 70km/h si taky říkali o problém...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel
Datum: 18.06.16 21:40

Nic jsem neopoměl, ale předtím jsem souhlasil s původní blokovou pokutou, protože policajti byli arogantní a vyvíjeli nátlak, tak jsem raději ustoupil a blokovou pokutu zaplatil.

Datum: 18.06.16 21:47
avatar
Tak to jsi Lojza. Pokud ses ničeho nedopustil, souhlasem s pokutou sis značně snížil vyjednávací pozici. Nicméně ten nátlak rozhodně uveď u toho úředníka. Jinak pořiď si kameru, dnes z číny včetně pošty pohodová HD kamerka do 500kč ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel
Datum: 18.06.16 21:54

Původní řešení přestupků je už ale zrušené a je to na novo. Takže nevím s tím předchozím souhlasem. Jde mi hlavně o to, abych nepřišel o ŘP.

Datum: 18.06.16 23:05
Cela věc se bude projednávat v novem řízení! Peníze ti za blokovou pokutu budou vráceny a jako bys žádnou nedostal- s přestupkem nesouhlasil atd.
Věc už nebude řešit policie,ale úředník obce s rozšířenou působnosti
doplněno 18.06.16 23:09: Hrozí: pokuta 5-10k, zákaz činnosti 6mes.-1rok, 7 bodů.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 17:52
avatar

Je jedno že původní bylo zrušeno! Důležité je že jste se přiznal k přestupku.


doplněno 19.06.16 17:56:

Pokud něco předjíždím,tak ne auto jedoucí 70km rychlostí svého 80km! pokud bych předjížděl tak minimálně na hranici devadesáti,přičemž pokud předjíždím tak v danou chvíli běžně i přes kilčo=rychle předjedu=snižuji při takto rizikovém manévru pravděpodobnostní riziko že se v protisměru objeví závodník!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uzivatel
Datum: 19.06.16 04:48

Díky za odpovědi.

Od: trtr
Datum: 19.06.16 11:45

Zdravím, normálně uveďte jak se situace stala, že nemáte rengen, abyste mohl vidět na rovném úseku lano mezi vozidly. Řidiči oněch vozidel porušily jednak označení vozidel při nouzovém tažení dle zákona, navíc je-li rychleji než je povoleno a navíc řidič vzadu jedoucího vozidla Vám "zabral místo k návratu". Pokud by nějak argumentovali a byl to opravdu přehledný úsek bez zákazu předjíždění (neblížila se zatáčka atd.), tak se jich zeptejte co je lepší: předjet normálně, nebo jsem je měl "podjet" či "přeskočit"? Musíte argumentovat a asertivně věc vyřešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 13:54
Je úplně jedno jestli tam někdo někoho táhl nebo ne! Před tazatelem jela dvě vozidla, předjetí ma byt rychle, nesmí ohrozit protijedoucí vozidlo atd.. Argumentovat může o tom žádná :-D Argument úředníka - neměl jste předjíždět, když jste neměl dostatečný rozhled, prostor pro předjetí...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 19.06.16 14:05

Zdravím, jasně, ale záleží na úhlu pohledu a na tom jaká situace skutečně byla (zákon říká a neznalost neomlouvá). Pokud bylo lano správně dlouhé, tak i pohledem přes jedno vozidlo na druhé (není-li to dodávka s plechovým oknem vzadu) odhalí, jak daleko od sebe vozidla jsou. Pokud se zdá, že jedou nárazník na nárazník, tak je něco špatně a nepředjížděl bych je. To samé, pokud by pohledem přes vozidlo bylo vidět lano (to by ale musela být extrémní délka). Teď už jsou vše jen spekulace co by kdyby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 18:49

Jen bych doplnil k §17/5 ještě a).
Jak jste mohl zahájit předjíždění a nevědět, že máte před sebou dvě vozidla a ne jedno? Kam jste se chtěl bezpečně zařadit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.06.16 22:57

Tak mě napadá další argument pro obhajobu. I ti policisté ten přestupek považovali za marginální, jinak by věc neřešili na místě "malou" pokutou, ale rovnou ji postoupili výš do správního.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.