Prodej zboží na bleších trzích-co vše potřeba

Od: Datum: 18.06.16 19:57 odpovědí: 2 změna: 18.06.16 21:38
Zdravím, mám vedlejší podnikatelskou činnost , prodávám při práci nové zboží , různý mic domácích potřeb , kuchyně , domácnost , zahrada , dílna. Zatím to prodávám přes Aukro a inzertní servery. Zítra ovšem razím poprvé na bleší trhy , tak se chci zeptat , co vše musím udělat , aby případná kontrola proběhla hladce. Vydávání paragonů na požádání je samozřejmé, živostenský list také samozřejmost , jde mi ale o to , zda mám někam napsat viditelně své iniciály , tj . jméno , IČO , adresu atd , někde jsem četl , že je ještě potřeba napsat odpovědnou osobu atd. Poprosím o radu , co vše je tedy potřeba. Ještě se zeptám , je potřeba nějakého souhlasu ŽÚ , když jedu na bleší trhy? Někde jsemv četl , že je potřeba na ten 1 den nahlásit provozovnu. Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.16 20:08
avatar

Pravidla pro prodejce s živnostenským listem

Prodejci - živnostníci s živnostenským listem, kteří vykonávají tuto živnost soustavně za účelem zisku, kteří prodávají především nové zboží a bazarové zboží, second hand atd. Musí mít živnostenský list opravňující k prodeji. Ohlašovací povinnost provozovny mají živnostníci, kteří u nás prodávají pravidelně a to minimálně 3 měsíce (nahlásit provozovnu s touto adresou: Park Kolbenova, Kolbenova ulice, Praha 9. Oznažit svůj prodejní stánek cedulkou se svými údaji: jméno, firma, adresa, IČO), pokud se jedná o jednorázový prodej nic hlásit nemusejí. Hlášení provozovny mohou provést na kterémkoliv úřadě v ČR zapojeném v projektu Czech POINT. Seznam Czech POINTů naleznete zde - odkaz. Pro úplnost uvádíme definici živnosti: živností je soustavná živnost provozovaná samostatně, vlastním jménem, na vlastní odpovědnost, za účelem dosažení zisku a za podmínek stanovených tímto zákonem. Viz zákon č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (živnostenský zákon).

Zdroj: http://www.blesitrhy.cz/otrzich.html


doplněno 18.06.16 23:05:

Balzerko, nebylo to špatně. Problém je v tom, že se tyhle bleší trhy zvrhly z větší části na normální tržnici a okupují je stánkaři, starožitníci, bazaristé a podobní, kteří se touto činností živí. Pokud tam někdo prodává použité zboží a to, co mu přebývá v domácnosti, tak mu stačí jenom místo k prodeji. Nic víc nepotřebuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: balzerka
Datum: 18.06.16 21:38

Já myslela, že bleší trh je z ruky do ruky lidí, co chtějí jednorázově někomu něco prodat. Já takhle koupila od jednoho studenta lyžáky pro syna.Sama jsem tak prodala tašku vlastních okurek. Jednou, jednu a na akci zvané Bleší trh, kde prostor pro konání loni poskytlo město. Prodávalo se tam všechno šaty, které někomu doma překážely, nářadí, kaktusy, záclonová tyč, tříkolka, cyklist. přilba, batikové šátky, rajčata,nosič na kola, korálky... Nikdo tam nikoho nekontroloval. Pochybuji, že někdo měl nějaké oprávnění , ŽL, natož aby vydával paragony. Bylo to špatně?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.