Odškodnění po autonehodě?

Od: Datum: 17.06.16 18:41 odpovědí: 25 změna: 07.09.16 10:28

Krásný den, dnes mi stejně stará slečna sešrotovala půlku auta, vypadalo to, že všechno ok, jen ty plasty... což půjde z jejich pojistky, ale zjistili mi podvrtnutí krční páteře a mám na 10-14 dní límec. Je to za a) šíleně nepohodlný, za b) to táhne, bolí a vůbec a za c) mi to dost překáží v práci (neschopenka na konci roku nepřipadá v úvahu, už tak stačí, že musím do práce busem :/). Zítra navíc hrajeme svatbu, což je taky dost blbá komplikace, v neděli se jdu zaučovat na brigádu, kde to není až takový problém.

Otázka je jasná, proč to okecávat - mám nárok na nějaké odškodnění, bolestné, nebo jak se tomu nadává? Slečně nechci nic moc zavařit, byla z havárky úplně hotová, a žádné úrazové pojištění nemám.

Díky za příspěvky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: jh®
Datum: 17.06.16 19:02

Poradit neporadím, jen chci vyjádřit účast. Ještě, že to dopadlo "jenom" takto.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.06.16 19:06

Děkuji, taky jsem ráda :) Na téhle křižovatce je pořád něco, už tam byla spousta smrťáků...

Datum: 17.06.16 22:19

Martino. Všechny náklady, které Ti v souvislosti s nehodou vznikly, Ti pojišťovna musí uhradit. Takže - náhradní auto. Ale třeba i půjčení auta, až si pro to náhradní auto pojedeš. Pojedeš k doktorovi? Nech si to proplatit (tkz kilometrovné). Budeš platit nějaký lék - proplatit. Chyběla jsi v práci z důvodu nehody? Proplatit. Atd...

Ohodnoceno: 4x

Od: hennessy
Datum: 19.06.16 01:28
Zdaleka nemusí.

Datum: 19.06.16 10:24

Hennessy. Musí. A neznám pouze teorii. Vím to praxe. Něco jiného je, že pojišťovny to NECHTĚJÍ uznávat. Takže je třeba se bránit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 17.06.16 19:11

Máte nárok na odškodnění a bolestné atd.A pokud nebudete marodit (což nechcete) víc jak asi týden (pak je to trestný čin!),tak nějaké super problémy jí neuděláte,teda pokud nejela pod vlivem! Vše půjde z jejího PR!

Jinak, jsem toho názoru,že když jsem nemocný=nemůžu pracovat a ani se nesnažím.Moje zdraví je pro mne důležitější než práce a potom,zmaříte si prací zdraví ,dají Vám pak něco zaměstnavatelé? NE,jen Vás pak vyhodí či propustí .

Pokud byste měla doplňovat zboží v super hyper-chodila byste s tímto tahat paleťáky se zbožím? Asi nee.

Datum: 17.06.16 19:14

Děkuji, v nemocnici ani o PN nemluvili, tudíž se zřejmě nejedná o úraz, který by byl takovou překážkou v práci, abych ji nemohla vykonávat.

Datum: 21.06.16 16:03
Diesel: není podmínkou pro tr.cin jen doba marozeni víc jak týden! Je tam více kritérií! Ve většině pripadu,kdy nelze jasné říct,jestli to je tr.cin se dělá znalecký posudek!
Pokud nechcete slečně uškodit,akorát odmitnete policie dat souhlas s nahlednutim do vaší zdr.dokumentace a kdybyste marodila rok,tak se bude jednat pouze o přestupek

Datum: 21.06.16 20:10

danys, tak, tak, máte pravdu, nedat souhlas polici se zdravotní dokumentycí, pak viník nebude stíhán za nehodu se zraněním.

Datum: 19.06.16 19:08

Já vlastně ani nevím, koho žádat... svou pojišťovnu? Doložit zprávu z nemocnice (podvrtnutí krční páteře)? Jak doložit, že mi to dost kompliku práci s dětmi i dopravu ze zaměstnání?

Datum: 19.06.16 19:24

Budeš žádat pojištovnu viníka (zákonné pojištění)

Datum: 21.06.16 15:57

Tak pojišťovna kontaktována, pošlou mi mail, co chtějí doložit. No... jakože nejsem mrcha, ale s límcem ve školce je to šílený, už v 9 jsem na prášky. :/

A pojišťovna kontaktuje i slečnu, co mě nabořila? Nechci jí dělat nějaké velké potíže...

doplněno 21.06.16 17:30:

Děkuji.

Datum: 21.06.16 16:21

Ano. Pojišťovna jí vždy zašle informaci, kolik a za co bylo uhrazeno. Pochopitelně ten výpis nebude detailní.

Datum: 21.06.16 17:39
Na druhou stranu necekejte od pojistovny,ze vám sama řekne na co vše mate nárok a co vše vám ma zaplatit! Pokud maji plnit, tak co nejméně a co nejvíce poškozeného odrbat! V případě těžších zranění se jedna klidně o desítky az stovky tisíc korun.

Datum: 21.06.16 17:41

To zřejmě nee :), dostanu mailem instrukce, co vše ofotit a poslat, a záleží na lékaři, jak oboduje bolestivost úrazu v tabulce. No, uvidíme... stav to opravdu není příjemný, a to nemluvím o pasování dětí, loučení atd., co nás ještě čeká...

Datum: 29.06.16 14:11

Zdravím, doplním aktuální dění, pokud to někoho zajímá *smich*. Formulář bolestného řeším s obvoďákem, límec budu po kontrole v nemocnici nosit ještě dva týdny, celkem tedy tři. Poté bude léčba ukončena a formulář odeslán pojišťovně. V nemocnici si mě nechali dva dny kvůli podezření na poškození úponů kolem krční páteře - naštěstí je všechno ok, takže další řešení kvůli neschopence.

Od: asd1
Datum: 29.06.16 16:09

Slečně nechci uškodit = nedat policii souhlas s nahlédnutím do zdravotní dokumentace (nepůjde o nehodu se zraněním = pro ní výrazně lepší situace)

Pokud chodíš do práce, tak to pojišťovna bude brát "jakože nic" a moc ti toho nedá... Nárok samozřejmě máš. Je třeba dobře to zdokumentovat. Kdybys měla úrazovku tak ta by byla k tomu navíc - u škody na zdraví neplatí, že když to zatáhne jedna pojistka tak druhá neplatí. Mmch. pozor na trvalé následky, tohle není sranda. Problémy se můžou objevit klidně po delší době - neurologické = brnění hlavy, migrény, problém s rovnováhou atd.

Auto bude nejspíš totálka, pojišťovna nejspíš udělá svůj odhad škody stylem "stará bezcenná plečka, navíc motor se dá prodat za těžký prachy o to snížíme plnění". Není od věci mít svůj znalecký odhad ceny vozu.

Máš nárok na veškerou způsobenou škodu = škoda na vozidle, odtah, náhradní auto/ cestovné, bolestné, případný ušlý zisk atd. Má to ale svoje háčky, např. náhradní auto ti pojišťovna "uzná" oproti zapůjčení menší počet dnů kdy bylo nutné, zbytek pak doplácíš půjčovně atd.

Od: gabka74
Datum: 05.09.16 15:40

mám dotaz v červnu jsem měla autonehodu nákladák mi parnul bok ze strany řidiče při dojetí policie nehoda sepsána že je bez zranění po dojetí domu mi bylo špatně a bolelo mě za krkem dostala jsem límec byla podvrtnutá krční páteř . ted po dvou měsících mi poslala pojištovna psaní že nemám nárok na odškodnění protože policie napsala nehoda bez zranění. nevím co mám dělat a na co mám vlastně nárok

Datum: 05.09.16 16:17

A doložila jste lékařské zprávy z nemocnice? To je důležité. I já řekla policii, že mi nic není, odpoledne už začal krk bolet a navečer jsem dostala límec.

Od: gabka74
Datum: 05.09.16 19:37

dobrý večer ano veškerou zdravotní dokumentaci jsem doložila

doplněno 05.09.16 19:52:

a ještě se chci zeptat jak jste dopadla co krk?

Datum: 06.09.16 13:56

Tak to bych se hádala a žádala znovu a znovu. Naštěstí já neměla žádný problém a odškodné i dvoudenní náhradu mzdy mi vyplatili bleskově. Jinak dneska se vracím po 2,5 měsíční pauze do tréninku, krk ještě bolí a často mi není dobře, ale s tím už asi nic nenadělám. Je to páteř, takže s tím počítám na roky... hlavně buďte v pořádku! :)

Datum: 05.09.16 21:07

To je normální,že pojištovna cuká plnit jakékoliv náhrady! Vždyť jim nejde o noc jiného než o jejich peníze!Hlavně jim nedávejte originály.jen kopie ,max ověřit pravost kopie na Czech point !

Datum: 06.09.16 19:28

Pro příště doporučím mít správně nastavenou podpěrku hlavy, která je tam právě kvůli ochraně krční páteře.

Datum: 06.09.16 20:35
Zlomila se cela sedačka.tudíž operka by to nezachranila .
Od: asd1
Datum: 07.09.16 10:28

Opěrka něco váží = má setrvačnost a hlavu podrží i úplně volná. Navíc pokud sedačka rupla v pantu, tak setrvačná hmota byla celé opěradlo s opěrkou + k tomu síla na ulomení pantu a to už pomůže hodně. Můžeč to být klidně bez opěrky zlomený vaz, špatná opěrka podvrtnutá páteř a dobrá opěrka bez zranění...

Co ostatní - auto, nový auto, na kolik pojišťovna skrouhla plnění atd? (zvědavost)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.