Mikroklíšťata - také nebezpečná?

Od: Datum: 17.06.16 01:41 odpovědí: 4 změna: 17.06.16 12:47

Když se vrátím se nějakého výletu z přírody, tak se stane, že třeba za ty 3 hodiny mám 20 klíšťat ten den večer. ale 15 z nich opravdu miniaturních, že to vyžaduje orlí zrak, aby to šlo detekovat., většinou z těchto malých jich 80% leze a zbytek drží, ale jen lehce, zbylých 5 klísťat jsou taková normální 4, 1 střední už, ale třeba žádné nebylo vyloženě zakouslé.

Jsou taková miniklíšťata stejně nebezpečná? Mohou být také infokované boreliozou a encefalitidou? Navíc mám pocit, že když najdu 20 klíšťat a už mám pocit, že dál hledat už nejdou (třeba prvních 10 jsem viděl "hned", pak dalších 5 už jsem musel podrobně hledat a posledních 5 byla vyslovedně detektivní práce), tak statisticky určitě ně mě nějaká zustanou.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 17.06.16 06:10
avatar

nevím, jestli v současnosti jsou nebezpečná, když byl syn malý, mel jich ve vlasech asi padesát, vybírala jsem mu je dve hodiny a házela do lihu.

aby na nás nesla klístata, na rekreaci se cpeme B-komplexem, už prodávají "repelentní B.komplex"...a nosíme celé léto při sobe malý plátený sáček s FENYKLEM.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.16 06:36
avatar
Tak tady píšou, že všechna stádia klíštěte mohou být infikována. M.
https://www.kliste.cz/cz/vse-…clanek/zivotni-cyklus-klistat
doplněno 17.06.16 08:20: A tady: http://hobby.idnes.cz/kliste-…0602_143024_hobby-zahrada_mce
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 17.06.16 07:01
avatar

Nečetl jsem to, a nechci nijak zpochybňovat tyhle iformace, ale je fakt, že tyhle stránky provozuje firma, která na nakažených klíšťatech vydělává nemalé peníze, osobně bych tam žádnou jinou iformaci nečekal. Spíš očekávám fakta vyhrocená do extrému.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: balzerka
Datum: 17.06.16 12:47

Larvička z vajíčka klíštěte není infekční. Jakmile se ale přisaje na nějaké zvíře, tak si infekci může "nabrat", pak se mění na nymfu. To by znamenalo, že už někde sálo a tím pádem může přenášet infekci. Pak se klíšťata ještě svlékají, a výsledek je známé klíště, které už je schopno páření. To je to, co si nejčastěji najdeme přisáté. Takové si už tu případnou infekci dál nese. Otázka je,co jsou ta Vaše miniklíšťata, které stadium? Čím kratší dobu se držela, tím líp. A neškubat, nedusit olejem, ale rozmydlit krouživými pohyby namydleným tamponem, pustí se.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.