Co znamená tento pojem v lékařské zprávě?

Od: Datum: 16.06.16 18:23 odpovědí: 6 změna: 17.06.16 17:43
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.16 18:26

Podle mých nevalných znalostí abdominalgie je bolest břicha. No a hypochondrica je tak profláklé slovo, že netřeba překládat.

Domnívám se, že tím chtěl lékař říci, že tato bolest břicha je pouze v hlavě pacienta.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.06.16 18:43

Kristova noho...hypochondrica dx je pravá část tzv. epigastra, neboli krajiny břišní ležící mezi oblouky žeberními. *hej*

doplněno 16.06.16 18:56:

Jedním dechem dodávám, že verze inženýrky se mně líbí...limetka je zkrátka hypochondr a simulant. *haha*

doplněno 18.06.16 08:26:

Já se omlouvám také, bylo to ode mě vůči inžinýrce trošku laciné, ale stejně se pořád musím smát..."Já ti dám slepáka! Marš na plantáž!" *smich*

Ohodnoceno: 12x

Datum: 16.06.16 18:53

Ano, je to tak.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.06.16 19:05

Bolest břicha neznámého původu lokalizovaná mezi žeberními oblouky na pravé straně jak již napsal venkov4ever. Nejspíš to nebude zánět slepého střeva ve vaší hlavě, pokud tam nemáte ... (nic osobního, jen trochu úsměvu) :-D

Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.06.16 07:49
Uf, tak to moc děkuju, já jsem si to vysvětlila právě tak jako inženýrka a celý den kudy chodila, nadávala na doktora. Ještě že máme Poradnu *palec*
Datum: 17.06.16 17:43

limetko, doufám, že si moje amatérské vysvětlení neberete osobně, já jsem totiž to slovo na h. neslyšela nikdy jinak než ve smyslu, který jsem popsala... no prostě jsem šlápla do kytiček. Omlouvám se.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.