Převod měny

Od: Datum: 16.06.16 17:36 odpovědí: 4 změna: 16.06.16 23:09

Můžete mně poradit s převodem měn?

Chci proměnit nějaké eura na koruny a nevyznám se v pojmech "nákup" , "prodej". Která cifra je pro mě aktuální?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.16 17:38
avatar

Nákup je kurs, za který měnu nakupuje směnárna. Prodej je kurs, za který prodává měnu kavkám. Čili nutno přihlížet k cifře s cejchem "nákup". *slunce*


doplněno 16.06.16 17:57: Jen bych chtěl upozornit, že jsem výměnu valut naposled prováděl někdy před dvanácti roky. Ale tak nějak předpokládám, že základní pojmy stále platí. ;)
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.16 18:12
avatar

Jdete-li prodat, týká se vás právě nákup (je to vždy ta nižší hodnota), protože tabulku tvoří nakupující. Naopak, jdete-li nakoupit, platí cena v sloupci prodej, opět je stanovena prodávajícím.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.16 18:34

Pokud je hodnota větší než 100tis Kč, tak se můžete dostat na slušný kurz u nějakého devizového obchodníka. Pokud je to jednorázovka, tak bacha na směnárny, mají skryté poplatky nebo extra nevýhodné ceníky pro "nižší" částky. Na férovku se zeptejte kolik dostanete i se všemi poplatky a ať vám to vyjedou na lísteček. Banky jsou serioznější, ale také mají nevýhodné kurzy.

Já jsem to v Praze řešil u směnárny http://www.exchange.cz/

Kurzy najdete na stránce valuty a když vytisknete kupón z hlavní stránky, tak dostanete "VIP kurz" jako byste měnil 100tis. Všechno fungovalo bez problémů, ale už jsem tam pár let nebyl.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.16 23:09
avatar

Když potřebuji, tak jdu do směnárny aaavaluty, provozovny najdete na internetu. VIP kurz, tedy výhodnější, je od 25 tis. Kč. Nechte si vše, včetně poplatku, napřed vysvětlit, není to žádný problém, pro VIP kurz je nutný obč. průkaz. Jinak pojmy nákup a prodej jsou myšleny z pozice směnárny vůči vám.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.