Nezaplacená neschopenka

Od: Datum: 16.06.16 16:51 odpovědí: 2 změna: 16.06.16 18:04

Dobrýden,chtěla bych se zeptat,jestli je v pořádku,že jsem nedostala zaplacenou neschopnost od 4tého do 14tého dne.Dne 10.5.2016 jsem dostala výpověd ve zkušební době a téhož dne jsem šla marodit,protože jsem měla problém s páteří.V ochrané lhútě mám na to jistě právo.Nevím jak dál postupovat a jestli mi nevznikla nějaká škoda na pojistném.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.16 17:14
avatar

Je to v pořádku.

Ve zkušební době se nedává výpověď a neběží výpovědní doba. Pracovní poměr je zrušený ve zkušební době. Protože pracovní poměr netrvá, neušla Vám mzda a není Vám tedy co nahrazovat. Náhrada mzdy náleží pouze zaměstnancům, jimž v důsledku nemoci ušla mzda, tedy těm, jimž trvá pracovní poměr. Nemocenské dávky od 15. kalendářního dne nemoci vyplácí OSSZ, pokud má k dispozici všechny doklady k výpočtu dávky. Všechny díly neschopenky kromě toho se žlutým pruhem odevzdejte svému bývalému zaměstnavateli. Ten se postará o to, aby na OSSZ bylo vše doloženo. Nezapomeňte podepsat a vyznačit např. číslo účtu tam, kde je to předepsáno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.06.16 18:04
avatar

Neschopnost se neplatí, dobu pracovní neschopnosti pro nemoc je zaměstnavatel povinen omluvit. Zaměstnanci za dobu nemoci náleží náhrada mzdy za nemoc za pracovní směny naplánované do 14. dne nemoci (Vy jste po zrušení pracovního poměru – nikoliv výpovědi – už žádné směny naplánovány neměla.

Od 15. dne nemoci jste měla nárok na nemocenské, jež za kalendářní dny vyplácí OSSZ. Plátci pojistného může vzniknout dluh na pojistném, nikoliv škoda.

Protože ale šlo jenom o 14 dnů (od 15. dne nemoci hradí pojistné stát, ale je nutné zdravotní pojišťovně doložit, že pobíráte nemocenské), nepředpokládám, že Vám dluh na pojistném vznikl. S jistotou to zjistíte u své zdravotní pojišťovny.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.