Podpora v nezaměstnanosti,kolikrát?

Od: Datum: 15.06.16 14:52 odpovědí: 5 změna: 16.06.16 17:25

Ahoj, zajímalo by mne:

Podporu v nezaměstnanosti dostanete, když během posledních 3 let jste zaměstnáni po dobu 12 ti měsíců. Dejme tomu, že ji vyberete celou, pokračujete v registraci na ÚP "zdarma" a pak nastoupíte do zaměstnání a vydržíte tam, dejme tomu,12 měsíců. Logicky bych předpokládal, že nárok na další podporu máte až za dva roky od ukončení posledního zaměstnání. Je to tak?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.16 19:09
avatar

Nárok na podporu vznikne, když ve dvou letech před žádostí máte pojištěných aspoň 365 dní. Pokaždé se nárok posuzuje znovu. Není to tak, že byste musel odpracovat dva roky.

Nárok na podporu v nezaměstnanosti má uchazeč o zaměstnání, který
a) získal v rozhodném období (poslední 2 roky před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání) zaměstnáním nebo jinou výdělečnou činností dobu důchodového pojištění podle zvláštního právního předpisu32g) v délce alespoň 12 měsíců (dále jen "předchozí zaměstnání"); překrývají-li se doby důchodového pojištění, započítávají se jen jednou

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.06.16 21:16
avatar

Pokud v novém zaměstnání získáte alepoň dvanáct měsíců důchodového pojištění, vznikne nárok na novou podpůrčí dobu. Nárok na ni vznikne i uchazeči, který v posledních dvou letech vyčerpal celou podpůrčí dobu, pokud získá v dalším zaměstnání alespoň 6 měsíců důchodového pojištění.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.06.16 16:39

Prosím pěkně, to se mi nezdá. Četl jsem, že nárok na podporu posuzuje a uděluje úřad práce. Neříkejte, že budu rok pracovat, pak skončím, odskočím si na podporu, pak budu zase rok pracovat, znovu si odskočím na podporu atd.

Je to šílenost, ale proveditelná. A pochybuju, že to nemají ošetřené.

Datum: 16.06.16 17:16
avatar

Podívejte se na zákon o zaměstnanosti, § 39 a následující.


doplněno 16.06.16 17:19:

Podle všeho to možné je. Prostě stačí rok pojištění, aby se rozběhla nová podpůrčí doba. Ale je to velmi krátkozraké, ne každá registrace na ÚP je důchodově pojištěna, takovému "vykukovi" pak může chybět doba pojištění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hennessy
Datum: 16.06.16 17:25
A co je na tom zvláštního? Takto to funguje od devadesátých let minulého století. Většina "uchazečů o zaměstnání" se však takovými myšlenkami nezabývá - hovořit před nimi o práci je považováno za nebezpečné vyhrožování.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.