Začíná mi vadit ruch města

Od: Datum: 15.06.16 18:14 odpovědí: 9 změna: 16.06.16 11:01

Jsem introvert, což ale neznamená, že jsem uzavřený, plachý, nemluvný. Jde spíš o jiné záležitosti a to sice, že jsem byl zvyklý pracovat v tichu a sám. Teď se pohybuju často ve městě (pěšky i autem) a je mi nepříjemný ten hluk, nedá se v tom soustředit. Dřív jsem si toho tak nevšímal, ale teď jakmile jsem ve městě a jsou všude všelijaké zvuky, rychle mě to unaví, přestanu být soustředěný a už se těším až budu doma, nebo kdesi sám. A přitom se nejedná o prkotinu.

Jsem citlivý a vnímavý a tím, jak se snažím všechno uchytit, podchytit (podvědomě), tak je toho moc a já tak ztrácím mnoho psychické energie. Začne se mi motat hlava, zvýší se mi tep, začnou mě bolet nohy. Přtom já běhám a sportuju, ale tohle je zvláštní.

Nevíte někdo co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.06.16 18:25

Dobrý den, pokud z nějakého důvodu nemůžete to město opustit a jít na klidný venkov a pokud nechcete rovnou zajít za psychiatrem, tak si kupte přehrávač MP3 a pouštějte si do sluchátek klidnou meditační hudbu, resp. zvuky přírody (např. padání deště). Zdravím!

doplněno 15.06.16 18:47:

Uznávám, že přiznat si nutnost navštívit odborníka přes hlavu je obtížné. Ovšem, on by to věděl přesněji a na různé fóbie je machr. Možná by Vám stačilo uvědomit si, že ruch města je normální jev a brát to jako samozřejmost (být nad věcí a nehledat v tom vědu).

doplněno 15.06.16 19:25:

annaa - možná je to proto, že extrovert má už u lékaře přes hlavu předplaceno . Ovšem, přesně to nevím, protože já extrovert nejsem. Jinak, tazatel může zkusit třeba jógu nebo meditaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: idkfa
Datum: 15.06.16 18:34

Tohle nemá s psychiatrem nic společného. Spíš jde jen o návyk. A ano zmám grey noise (imitace padání deště), binaurální frekvence, které docela pomáhají, ale někdy je toho dost a je třeba posilovat psychickou sílu, která nevím zrovna, jak se posiluje. :)

Od: annaa
Datum: 15.06.16 19:17

Zvyknete si, chce to jen čas a naučit se nevnímat rušivé vjemy. Nečekejte, že introverta může pochopit extrovert, ti vás všichni pošlou k lékaři na hlavu. ;)

Od: maky®
Datum: 15.06.16 19:23

Zkuste na YOUtube vyhleda "dědek kořenář" - nahrávka NABíjení energií sebe sama...to by mohlo pomoci.

Datum: 16.06.16 03:23
Jsem taky introvertni, ale tohle si myslim s introvertstvim moc nesouvisi. Ruch mesta je soucasti zivota, ktera by nam pri normalnich okolnostech nemela nikomu vyrazne vadit. Ano, i pro me to rusive jakoby je, pohledy lidi atd, ale na "urcitou"dobu to bezproblemu snasim. Pak si samozrejme musim nekam zalezt a odpocinout si. Ale to vetsinou vse stihnu zaridit atd, takze odpocinek je az doma.

Od: idkfa
Datum: 16.06.16 09:16
"Ano, i pro me to rusive jakoby je, pohledy lidi atd, ale na "urcitou"dobu to bezproblemu snasim"Jak dlouho vydrží ta snášenlivost a ano takto je výstižnější, než jak jsem to napsal já.
Datum: 16.06.16 09:33

Dělám si školu v Praze při práci a když jdu přes Václavák a všude ten kravál, tisíce lidí...to mě šíleně vadí a těším se až budu na Černém mostě v autě a hurá do klidného Turnova.

Pokud v tom městě budete trvale, nezbude Vám nic jiného než si zvyknout, Člověk si zvykne i na oprátku.

Datum: 16.06.16 09:38

Jste introvert. To mluví za vše. Podle mě asi potřebujete pro svůj život více klidu, na tom není nic divného. Introverta nabíjí energií ticho a klid. To je jasná věc. Přečtěte si knihu Ticho od Susan Cainové. Možná v ní najdete odpověď na svůj dotaz.

Datum: 16.06.16 11:01

Mám příbuzného odstěhoval se z města, 10 metrů od obytné místnosti byl povolen úředníky provoz lisovny 24 hodin denně s něpřetržitým hlukem, veškeré námitky zamítnuty a rozhodnutí jak v banánové republice, na př. - Kdyby se postavila protihluková stěna, firma by byla diskriminová, nebraňte v podnikání, hlavní hygienik ochránce zdraví občanů ČR došel k právnímu názoru, - Dodržovat Ústavu, Listinu zákl. práv, Evropské Úmluvy to nelze na Ministerstvu požadovat, prostě takové právní výtvory za které by se nemusel stydět ani promovaný Hurvajs z Plzeňské právnické turbo-fakulty. Po 10 letech jeho manželka zkolabovala a on po 13 letech řadu nemocí z hlukové zátěže a to vše ve jménu budování kapitalismu. Zpětně má názor, bydlel jsem ve vetším městě nedaleko rušného náměstí, ale večer, v sobotu a v neděli hluk velmi utichal, a to byl balzám, pohoda na proti buranské vesnici.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.